nasiona marihuany

Temperatura

Wyszukiwarka Forumowa:

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Filtr może być na zewnątrz lub wewnątrz, nie robi to różnicy. Nie powinno się jednak zakładać filtra w fazie wegetacji ponieważ jest w tedy wyższa wilgotność powietrza, a wilgoć nie służy dobrze filtrowi.

Zrobiłem podobny filter jak na zdjęciu (mata do okapów) i nie działał zbyt dobrze, szkoda czasu.

Może i sama mata węglowa nie sprawdza się za dobrze, ale można przeciez użyć jeszcze węgla aktywnego dla wzmocnienia absorpcji. Chodzi mi o to, że filtr nie musi być koniecznie wewnątrz boxa i nie musi zasysac powietrza, aby poprawnie działać, jak twierdzi kolega Smieszek. Co człowiek to opinia.
A to fakt, że na wegu nie ma co zakładać filtra, skraca to tylko jego żywotność
 
Ostatnia edycja:

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,159
Buchów
20,981
Odznaki
2
No dobrze, czyli wg Was takie rozwiązanie jak na zdjęciu jest do dupy, tak?

Może być i tak - zadaniem filtra jest neutralizacja zapachu - jeśli działa jest ok tyle w temacie . . . a jak sobie to zrobisz nie ma większego znaczenia . . .



Konstrukcja może prowizoryczna ale zasada działania identyczna co w tych "profesjonalnych" filtrach . . . powietrze ma przechodzić przez ośrodek wypelniony weglem aktywnym . . .

---------- Post Zaktualizowany 12:19 ---------- Data pierwszego postu 12:14 ----------

Zrobiłem podobny filter jak na zdjęciu (mata do okapów) i nie działał zbyt dobrze, szkoda czasu.

ale co? Ty matą do okapów chciałeś neutralizowac zapach?? . . . wegiel aktywny dobrej jakości to podstawa!!
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,471
Odznaki
3
Gandi jak trzymasz filtr węglowy poza namiotem i używasz go tylko na flo jak długo Ci służy?
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,159
Buchów
20,981
Odznaki
2
Zmieniam gdzieś raz na rok - półtorej . . .
Mam wentyl z filtrem wyrzucony na strych - wiec w zaawansowanym flo przy drugim trzecim grow moze minimalnie być wyczuwalne . . . Ale to na strychu wiec mi to zwisa . . .
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Mam pytanie do Was. Sorry, że tutaj, ale nie chcę zakładać nowego wątku.
Czy zwykły wentylator komputerowy 12v dałby rade współpracować z takim filtrem
Screenshot_2016-12-28-13-03-47.jpeg


I pytanie jak to sprawnie zamontować.
Bo te wentylatory mają po***any kwadratowy kształt.
O taki
Screenshot_2016-12-28-13-20-54.jpeg


I teraz tak. Filtr - kanał wentylacyjny do wentylatora - kanał na zewnątrz boxa. Tylko jak to połączyć z tym wentylatorem żeby to było szczelne?
Wiem, że są filtry z gotowymi już okrągłymi wentylatorami i wtedy jest sprawa prosta.
Jak Wy to widzicie?

Jak coś popie****iłam to sorry, i wytlumaczcie mi czy ja w ogóle dobrze to pojmuje? ;)
 
Ostatnia edycja:
P

Para#normalni

Guest
Ewidentnie potrzebujesz wentylatora kanałowego. Nie pominiesz tego wydatku rzędu 150zł, o ile masz chęć korzystać z filtra.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
A coś takiego?
Screenshot_2016-12-28-14-29-08.jpeg

Koszt niecałe 30 zł, nie wiem czy to się nadaje.
I nie wiem jak miałabym to pomieścić w boxie 120 wysokim. Jest w ogóle sens przy tak małym boxie (40x60x120) instalowanie takiego filtra?
 

BiJej

The gAnja-Team
Rejestracja
Gru 16, 2014
Postów
646
Buchów
1
Oczywiście ze jest sens ;) taki wentyl jak podałeś powinien sobie poradzić z tym filtrem dodatkowo proponuje dokupić jakiś regulator obrotów co byś mógł. Sobie kontrolować hałas wyciągu ^^
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Jestem dziewczyną tak dla jasności :)
Dzięki za odpowiedź, teraz już zaczęłam poważnie myśleć o takim filtrze :)
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,323
Odznaki
1
elimac26 mam dokładnie taki filtr i taki wentylator kanałowy i działa mi to sprawnie już prawie 4uprawę. Jedyny minus to taki że działa to dość głośno bo ten wentylator do najlepszych nie należy. Pozdrawiam.

EDT. elimac26 taki filtr prawie nowy jest do wygrania w Os. zgłoś się może warunków nie spełniasz ale widzę ze co pare dni są inne więc może sie uda;)
 
Ostatnia edycja:

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Whoshotya, dzięki za cynk :) zgłoszenie poleciało, chociaż warunków faktycznie nie spełniam i jest dużo chętnych, ale co tam :D zgłosić się nie zaszkodzi ;)
 
P

Para#normalni

Guest
Mnie taki wentylator ssał bardzo źle, nawet przez Odorsok'a który nie wymaga takiego ciśnienia jak typowe filtry węglowe. Nie chciałbym się męczyć z takim gównem więcej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół