nasiona marihuany

Makumba ze 170g liści - proporcje

Wyszukiwarka Forumowa:

Komediant

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2014
Postów
570
Buchów
0
Siemanko,

po scieciu 12 krzakow udalo mi sie zebrac 170g lisci, z ktorych chce zrobic makumbę. Tak siedzę i czytam tematy odnośnie makumby i ich proporcji ale nigdzie nie mogę znaleźć jak to dokładnie podzielić. Nie wiem czy te 170g lisci to duzo i planuje to zrobic na 2l mleka i 1 kostce masla 60%. Mozecie mi powiedziec czy stezenie nie bedzie za duze? Ogolnie to prosilbym w lekka pomoc przy dobraniu proporcji mleka i masła do tych 170g liści.

Pozdrooooo :smokee:
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Makumby nie robiłem z 10 lat ale jak mnie pamięć nie myli to 5g suszu na litr? mleka. Liści pewnie drugie tyle czyli z 10g, a sypało się z 3x więcej i była przyjemna faza.

Myślę, że troche mało tego mleka chcesz dać, choć jak napisałem z większej ilości suszu na mniejszą mleka nie próbowałem.

Tak nawiasem mówiąc makumba to przeżytek. Lepiej będzie jak zrobisz ciastka. Polecam.
 

Komediant

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2014
Postów
570
Buchów
0
Rozumiem, ze ciastka robi sie z masla. Moglbys podpowiedziec ile dac masla na te 170g lisci?
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Liście suche? Zakładam, że tak. To są tylko liście przytopowe po trymowaniu czy i takie i wachlarzowe, albo jak kto woli wiatrakowe?

Jeżeli tylko przytopowe to 50-60g na kostke masła będzie ok. Jeżeli zmieszane to tak z 80-90g na kostke masła.

Jak będziesz robił ciastka później to zrób lepiej więcej małych (wykrawanych kieliszkiem 50), niż same duże, które później trzeba dzielić, bo moc całego okazuje się masakryczna :D

Jak robiłem przy proporcjach wyżej podanych i ciastka robiłem literatką to 1 ciastko każdego upie****ało konkretnie, ale jeżeli zjadło się połowę to bardzo przyjemny chillout przez 8h.
 

Jim Carrey

oraganic jungle growing masta
Weteran
Rejestracja
Lip 2, 2007
Postów
1,091
Buchów
3
wlasnie przygotowalem maslo w proporcjach 400g przytopowcow - 500g masla klarowanego

dam znac jak efekty

pozdro
 

Komediant

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2014
Postów
570
Buchów
0
170g zmieszanych lisci, wiatrakow i przytopowych, wszystko razem. Czyli jakbym wbil 1kg masla na te 170g lisci to było w porzadku? Jeszcze dopytam do konca jak później te propocje przy ciasteczkach dobrac. Co jak sie okaze, ze te liscie byly "slabe" i te 1kg masla wyszlo slabej jakosci (o czym dowiem sie dopiero po zrobieniu ciastek, po degustacji). Chcialbym tylko dowiedziec sie jak zachowac prawidlowe proporcje, zeby nie lamalo po jednym ciastku a zeby tez nie trzeba bylo ich zjesc 10. Rozumiem, ze to zalezy od jakosci masla dlatego chce potwierdzic czy na takie 170g lisci 1kg masla to nie za duzo :). W ogole po zrobieniu ciasteczek w jaki sposob to przetestowac? Zjesc jedno i czekac godzine i poswiecic pare dni na testy czy jak, dodam, ze pierwszy raz cos takiego bede kombinowal.

Dzieki i pozdroooo :)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
170g zmieszanych lisci, wiatrakow i przytopowych, wszystko razem. Czyli jakbym wbil 1kg masla na te 170g lisci to było w porzadku? Jeszcze dopytam do konca jak później te propocje przy ciasteczkach dobrac. Co jak sie okaze, ze te liscie byly "slabe" i te 1kg masla wyszlo slabej jakosci (o czym dowiem sie dopiero po zrobieniu ciastek, po degustacji). Chcialbym tylko dowiedziec sie jak zachowac prawidlowe proporcje, zeby nie lamalo po jednym ciastku a zeby tez nie trzeba bylo ich zjesc 10. Rozumiem, ze to zalezy od jakosci masla dlatego chce potwierdzic czy na takie 170g lisci 1kg masla to nie za duzo :). W ogole po zrobieniu ciasteczek w jaki sposob to przetestowac? Zjesc jedno i czekac godzine i poswiecic pare dni na testy czy jak, dodam, ze pierwszy raz cos takiego bede kombinowal.

Dzieki i pozdroooo :)

Daj trzy kostki masla, 750 g 86% tłuszczu.
Jak wsadzisz maslo do lodówki i stwardnieje mozesz robic ciastka, przepisów jest wiele, testować można tylko tak... Najlepiej rano zjeść jedno ciastko i czekać na efekty, wejdzie po godz- półtora i trzyma pare godzin... Wez to maslo, ukroj kostkę i wymieszaj z pasta jajeczna... Bezpieczeństwo ze thc sie nie ulotni w piekarniku oraz calkiem fajny smak ;) pastę jajeczna chyba potrafisz zrobić xD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół