nasiona marihuany

Suszenie ryżem

Wyszukiwarka Forumowa:

precel1

Active member
Rejestracja
Sty 9, 2016
Postów
32
Buchów
0
Żaden z działów nie pasował, dlatego piszę tutaj. Moje pytanie brzmi: Czy gdybym chciał ususzyć topa zasypując go kilogramem ryżu, to czy zapach będzie przechodził przez ten ryż?
I pytanie drugie: Czy ryż poradzi sobie z całą wilgocią i mogę zamknąć pojemnik czy tylko przykryć szmatką żeby był przepływ powietrza?
 
O

OdcieńZieleni

Guest
musi byc cyrkulacja powietrza a w tym ryzu sie ukisi
 

precel1

Active member
Rejestracja
Sty 9, 2016
Postów
32
Buchów
0
A jak nasypię mniejsze warstwy? Bo z tego co czytałem, to znania są podzielone i niektórym się udaje takie suszenie.
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
nie pie****cie, suszenie ryżem jest skuteczne. Zalezy jak mokry jest top, jak świeżutki zasypujesz srogo, musi być utopiony w ryżu i może być zamknięty kilka dni. Potem wietrzysz i niuchasz jak tylko wyczujesz jakiś zbyt mokry zapach, zmieniasz ryż. Ja tak suszyłem zioło na outdoorze. Kompletnie mokre topy wymianka ryżu 3x i topki wysuszone dobrze. Z Zapachem jest tak że cały ryż nim przesiąka nic nie zatrzymuje. Jak nie jesteś przekonany kup polimery, wsypujesz do woreczków z drobnymi oczkami i umieszczasz obok zielska. W kilka dni wypije całą wodę z topów. Ale nie zasypuj bezpośrednio topów bo zbyt mocno przywiera - nie do odratowania praktycznie.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Pie****enie o Szopenie.Mozesz suszyc mikrofala, piekarnikiem, suszarka do grzybow, nie wiem czym jeszcze.Prawidlowy sposob jest jeden, koniec kropka, a nie jakies ryze. Nie po to podlewam 3 miesiace, dbam jak o kobiete by potem zepsuc plon.
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
Chopin czuje się Poruszony, tutaj mi chodzi o alternatywę suszenia na outdoor jak wspomniałem wyżej, nie kiedy w domku masz możliwość. W warunkach partyzantki to dobry sposób zastępczy, chlorofil rozkłada się w normalnym tempie a wilgoć zostaje wchłonięta. W mikrofali czy piekarniku jest to zbyt gwałtowne.
Właśnie buduję suszarnię z kontrolowanymi warunkami, pochłaniaczem etc. Na wzór tej z icmaga
 

pan niteczka

New member
Rejestracja
Lip 19, 2016
Postów
3
Buchów
0
Żaden z działów nie pasował, dlatego piszę tutaj. Moje pytanie brzmi: Czy gdybym chciał ususzyć topa zasypując go kilogramem ryżu, to czy zapach będzie przechodził przez ten ryż?
I pytanie drugie: Czy ryż poradzi sobie z całą wilgocią i mogę zamknąć pojemnik czy tylko przykryć szmatką żeby był przepływ powietrza?

Sam susze w ryżu na oucie,(otrymowane topy) trzymam w kartonowych opakowaniach, na spód daje ryż pózniej kwiatki zasypuje ryżem i kolejna warstwa kwiatków, ofc ostatnia warstwa to ryż.
Wymiana co dwa dni. Po tygodniu wychodzi na tyle suche by zacząć curring.
Póki co nie spleśniał żaden topek.o do zapachu to czuć zioło, ryż nie maskuje go całkowicie.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Sam susze w ryżu na oucie,(otrymowane topy) trzymam w kartonowych opakowaniach, na spód daje ryż pózniej kwiatki zasypuje ryżem i kolejna warstwa kwiatków, ofc ostatnia warstwa to ryż.
Wymiana co dwa dni. Po tygodniu wychodzi na tyle suche by zacząć curring.
Póki co nie spleśniał żaden topek.o do zapachu to czuć zioło, ryż nie maskuje go całkowicie.

No to co ? Poradnik !! Można by taki napisać, przyznam, ze takie suszenie bylo by dla mnie wygodne :D dlatego pytam panów którzy tak suszyli
Czy mogę np do wiadra nasypać warstwęryzu na spod, poukładać topki, przysypać ryżem, znów warstwa topow, ryz, topy, ryz i tak cale wiadro wypełnić a następnie zakryć wieczkiem i sprawdzić za kilka dni ? Wiadomo , ryz jest higroskopijny i wchlania wode z otoczenia, pytanie czy nasiakniety ryz nie zacznie plesniec ? Mam problem gdy susze po kilka ropkow z automatów bo ***ie w całym pokoju a nie za bardzo może...
a szczerze to taka opcja inwestycji w rynek chiński bardziej by mi odpowiadala... Pytanie czy to skuteczny sposób...
Niteczka ! Czy dużo kwiatów suszysz naraz ? Ile maksymalnie lezaly w tym ryżu hez twojej ingerencjii ? Kurczę chyba zrobie cos dla forum i przetestuje ile jeden topek moze lezec w ryżu i co sie z nim bd działo...
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
no dobra a jakby porozwieszać na pannie bądź dookoła niej worki ryżu to jest szansa, że w nocy obniży trochę się wilgotność krzaka?
 

Kanabisowy

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2014
Postów
73
Buchów
1
Suszenie na ryżu daje radę, dać ryż (ja daje w workach) na to recznik kuchenny topy znow recznik kuchenny, zamykam szczelnie po 2 dniach wymieniam reczniki i ryż jak jest mocno wilgotny, potem wrzucam do zwyklego kartonu, chodzi o to ze przez pierwsze 2-3 dni najmocniej ***ie skunem a topy dalej sa tak samo wilgotne, jakos miedzy 3 a 7 dniem woda za***iscie schodzi z nich i po tygodniu ładnie wysuszone topki do słoika.
 

pan niteczka

New member
Rejestracja
Lip 19, 2016
Postów
3
Buchów
0
No to co ? Poradnik !! Można by taki napisać, przyznam, ze takie suszenie bylo by dla mnie wygodne :D dlatego pytam panów którzy tak suszyli
Czy mogę np do wiadra nasypać warstwęryzu na spod, poukładać topki, przysypać ryżem, znów warstwa topow, ryz, topy, ryz i tak cale wiadro wypełnić a następnie zakryć wieczkiem i sprawdzić za kilka dni ? Wiadomo , ryz jest higroskopijny i wchlania wode z otoczenia, pytanie czy nasiakniety ryz nie zacznie plesniec ? Mam problem gdy susze po kilka ropkow z automatów bo ***ie w całym pokoju a nie za bardzo może...
a szczerze to taka opcja inwestycji w rynek chiński bardziej by mi odpowiadala... Pytanie czy to skuteczny sposób...
Niteczka ! Czy dużo kwiatów suszysz naraz ? Ile maksymalnie lezaly w tym ryżu hez twojej ingerencjii ? Kurczę chyba zrobie cos dla forum i przetestuje ile jeden topek moze lezec w ryżu i co sie z nim bd działo...

Co do ryżu to w 1 pojemniku 30-100g mam i daje tak topy by się nie stykały.
Nigdy długo nie trzymałem bez ruszania, nawet jak nie miałem nowego ryżu to po 2 dniach wysypałem wszystko i zasypałem towar od nowa żeby inne ziarka pochłaniały wilgoć i nie wdała sie czasem plecha.

sorry ze taki poślizg z odp, ale dużo roboty teraz ;)
 

Nasim

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
599
Buchów
0
Średnio mi się wydaje aby ryż dawał radę, może jest pomocniczy ale aby nim wysuszyć jakoś śmiem powątpiewać. Dużo lepiej sprawdziłby się żel krzemionkowy, czy nawet azotan amonu, oczywiście w seperacji od towaru przy zastosowaniu.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Średnio mi się wydaje aby ryż dawał radę, może jest pomocniczy ale aby nim wysuszyć jakoś śmiem powątpiewać. Dużo lepiej sprawdziłby się żel krzemionkowy, czy nawet azotan amonu, oczywiście w seperacji od towaru przy zastosowaniu.

Ja polecialem grubiej... Sezonowka mi nie doszla wiec postanowiłem zrobic z tego maslo... Nie trymowalem jakos specjalnie oddzielilem topy od lodyg, rozlozylem w bagażniku pościel, wysypalem kilo ryżu na pościel, poukladalem topki ladnie i przysypalem trzema kilogramami ryżu... Po czterech dniach większość topow byla sucha, te które nie doszły zostawiłem u wymieniłem im ryż te które wyschly fajnie wsadzilem do słoików i teraz powoli miele wszystko w młynku aby zajmowalo mniej miejsca i zmiescilo sie do jednego gara :D suszenie w ryżu przede wszystkim jest bez zapachowe, zapach zostaje w ryżu i niewiele przedostaje sie po za jego warstwę.
@Nasim nie gdybaj, wypróbuj:) suszenie ryzem jest juz oficjalnie potwierdzone i nie trzeba go oddzielac od towaru :p ewentualne resztki które jakimś cudem ukryją sie w topach nawet spalone nie zagrażają zdrowiu lub życiu. Ale naprawde ciężko jest nie pozbyć sie całego ryżu z topow
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół