nasiona marihuany

LEDowe PIEKŁO Habanero red i Trinidad scorpion butch taylor FireFly LED / Plantophotonics / STB LED

Wyszukiwarka Forumowa:

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Witajcie!


Zbliża się jesień i postanowiliśmy zadbać o świeże papryczki na zimę, zaczynamy nową FOTORELACJĘ w której będą brać udział 2 odmiany ostrych papryk:


-Habanero red
oraz
-Trinidad scorpion butch taylor


Zacznijmy od setupu:


Namiot Homebox White XXL+ o wymiarach 2,84x1,42x h2m, podzielonego białą folią na trzy równe komory.





Oświetlenie:
I-sza komora:
2x Panel Led STB Gold o mocy 60 watów każdy panel co daje 120 watów oświetlenia w pomieszczeniu.







II-ga komora:
1x Panel Led PLANTPHOTONICS o mocy 140 watów







III-cia komora:
2x FireFly Led o mocy 70 watów sztuka, dzięki czemu pomieszczenie będzie oświetlone mocą 140 watów.









Wentylacja:


Namiot jak w poprzednich relacjach jest zmodyfikowany tak, że zamiast przedniej ściany / drzwi ma kurtynę z przeźroczystej foli, rezygnujemy całkowicie z dodatkowej wentylacji, w trakcie dołożone będą wentylatory mieszające.


Medium:


Tutaj nie zmieniam nic względem poprzedniej relacji i rośliny będą uprawiane w bezglebowym systemie hydroponicznym typu Deep Water Culture


Odżywki:


Pełna gama firmy CYCO, wartość pH Będziemy regulować za pomocą pH minus i pH plus firmy ESSENTIALS


Nasiona były wysadzone do gąbek RootIt i po 20 dniach zostały przeniesione do systemu DWC. Do tej pory nie otrzymywały żadnych dodatkowych preparatów poza RootIt First Feed którym nasączone były gąbki.








Warunków w namiocie pilnuje nowa wersja sterownika Suzan, Suzan DEAN. O sterowniku będzie jeszcze osobny post.





Pomiarów parametrów pH i EC pilnują zaufane mierniki firmy HM.





Tak wyglądają rośliny po 20 dniach od posadzenia ich w systemie hydroponicznym.


Komora STB








Komora Plantophotonic








Komora FireFly










Nauczony doświadczeniem tym razem osadziłem gąbki głęboko w koszykach, rośliny będą jeszcze podsypywane granulatem wraz ze wzrostem.
 
Ostatnia edycja:

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Będzie grubo. Trynidad z pod lampy powinien mieć moc. Szczególnie odmiana Taylora. Będę zaglądał i podziwiał. Powodzenia.
 

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Witajcie!

Robimy dla Was mały upload z garścią informacji co się dzieje u papryczek.






Niestety wraz z nadejściem chłodniejszych dni, w boxie pojawili się niechciani goście w postaci mszyc...
Udało się z nimi rozprawić dość szybko i skutecznie za pomocą sprayu Spruzit firmy Neudorff. Po dwukrotnej aplikacji nie było widać już żadnych chodzących szkodników, zaaplikowałem oprysk jeszcze raz dla pewności że ukryte jajka i larwy też zostaną wytępione.

pol_pl_SPRUZIT-SPRAY-DO-OCHRONY-ROSLIN-500ml-919_1.jpg


Po inwazji i jej zwalczeniu papryki delikatnie zgubiły kolor na szczytach. W celu poprawy sytuacji odżywka została uzupełniona o nawozy na poprawę kondycji roślin RootIt Stock Plant Tonic oraz Cyco Dr. Repair. Po 4 dniach od aplikacji widać poprawę, ale na stan idealny trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Tak prezentują się papryki w komorze z ledami STB





Tak wyglądają pod oświetleniem Plantphotonics





A tak prezentują się papryki rosnące pod FireFly LED





Przy następnej wymianie odżywek planuje dać 60% zalecanej przez producenta dawki, oraz włączyć do zestawy Cyco Grow XL. Korzenie powinny eksplodować!

Tak wyglądają dziś



Jeśli chodzi o warunki, zaraz po otwarciu firmy Suzan pokazała niski poziom CO2, ale w ciągu dnia znacząco wzrasta. Reszta parametrów jest zadowalająca.



Jestem bardzo zadowolony z buforowania granulatu, po ustawieniu pH jego wartość waha się w granicach 0.1-0.2 i praktycznie nie trzeba go korygować.

Na dziś to wszystko, chcemy przedstawić jeszcze jeden smaczek który opiszę w przyszłości ;) System hydroponiczny ze zintegrowanym oświetleniem LED

 

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Witajcie!

Przyszła pora na kolejny upload.


Papryki mają się dobrze, w tym tygodniu trzeba było uzupełnić odżywki, rozwiązałem to tak, że w 10 litrowym wiaderku przygotowałem porcję nawozów na 30 litrów i taką miksturę dodałem do wody w głównym zbiorniku. Udało się uzyskać bardzo dobre stężenie EC na poziomie 50% zalecanego przez producenta, miernik wskazywał pomiary pomiędzy 0,7 a 0,8 EC.





Ten zabieg pomógł w zniwelowaniu widocznego braku azotu. Jako nawóz wspomagający, rośliny dostały preparat RootIt Stock Plant Tonic który ma za zadanie poprawić wigor i ogólną kondycję roślin.

Dolne liście zostały obcięte i dosłownie następnego dnia było widać ile siły dostały nowe przyrosty, rośliny zwiększyły też widocznie swoją wysokość.

Jak podkreślałem w poprzednim poście, odpowiednie przygotowanie granulatu pozwala uniknąć problemów ze skokami pH. Wiadomo, trzeba kontrolować zakwaszenie pożywki, ale ewentualne korekty można liczyć w kroplach ph minus / plus na cały zbiornik.

Po całym dniu wśród pracujących i oddychających ludzi, stężenie CO2 w boxie podniosło się ponad zadowalający mnie poziom (1200ppm) i waha się w okolicach 1100-1500ppm.



Przy stale zamkniętych drzwiach temperatura pożywki lekko podskoczyła, ale na straży stoi chłodziarka Hailea która sprawuje się bez zarzutów.



Tak prezentują się rośliny w chwili obecnej.

STB





Plantphotonic





FireFly





W nadchodzącym tygodniu przeprowadzę zmianę pożywki na całkowicie świeżą, do menu papryk dojdzie preparat Cyco Grow XL i zastanawiam się nad rozmnożeniem koloni pożytecznych grzybów i bakterii w głównym zbiorniku preparatem Myco Fusion Hydro 110. Jestem bardzo ciekawy efektu współpracy nawozów Cyco z trichodermą.

Ostatni problem z atakiem szkodników został rozwiązany na dłużej, Spruzit zrobił "zabójczą robotę" i znów rośliny są wolne od intruzów.


Na koniec pokażę jeszcze już chyba jeden z ostatnich zbiorów z naszych papryk Rainbow. Dlaczego ostatni? Papryki masowo zrzucają liście szykując się do zimy i najprawdopodobniej niebawem ustąpią miejsca na nowe rośliny w nowym teście ;) Bądźcie czujni!






Czy zauważyliście różnicę w poszczególnych komorach? Wytłumaczymy Wam je w przyszłym wpisie.


P.S
Jeśli kogoś zainteresował mini system hydro pokazany w poprzednim poście, będzie możliwość zobaczenia go w boju podczas nadchodzących targów Big Game Expo we Wrocławiu, będziemy mieć tam swoje stoisko i serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas.
 

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Witajcie!


Mamy dla Was kolejny upload.

Zafundowałem im całkowitą wymianę pożywki tym razem dostały również Cyco GrowXL, teraz czekamy na efekty tego preparatu.
Ogólna dawka nawozów jest na poziomie 70% zalecanego przez producenta.

Tak oto prezentują się rośliny:







Tutaj możecie z bliższa porównać różnice pod każdym panelem led:

STB






Plantphotonics






FireFly LED






Przy najmniejszych zabiegach przy roślinach (mam na myśli odkrywanie frontowych drzwi / zasłony) stężenie CO2 spada dosyć mocno, ale po czasie wraca do normy, czyli zakładanych minimum 1000ppm.



Jeszcze rzut oka na chłodziarkę, wszystko tak jak było założone.







W ostatnim poście padło pytanie o stan roślin i wasze uwagi odnośnie papryk. Chcieliśmy wam zobrazować jak wpływa odpowiedni dobór światła na zewnętrzny kształt rośliny. Wszystkie panele działały z maksymalną wydajnością każdej z barw. Panel STB ma z góry ustaloną moc i spektrum światła i do tej pory pod nim rośliny wyglądały najbardziej zdrowo. Panel FireFly LED i Plantphotonics podawały światło o pełnej mocy razem ze światłem czerwonym.
W największym skrócie, rośliny zaczęły mutować, nie mogły się zdecydować czy energię mają przekazywać na wzrost, czy już na kwitnienie, liście marszczyły się i dosłownie odwracały do góry nogami.
Światło czerwone zostało już zmniejszone i jak widać na zdjęciach wygląd zewnętrzny rośliny zmienił się.
Myślę że po następnym poście z aktualizacją fotorelacji będziecie widzieć diametralną różnicę pomiędzy stanem jaki będzie a stanem jaki był w poprzednim wpisie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół