nasiona marihuany

Roślina nie przyjmuje wody

Wyszukiwarka Forumowa:

Kendzior90

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2015
Postów
318
Buchów
0
Witam, jest problem, automaty 30 dzień w 11 litrowych donicach, ziemia z uk Miracle Grow, niby ok, polecana.
Ziemia sie szybko i mocno przesusza, rośliny w ogólnie nie przyjmują wody.
Zanim zaczynam podlewać spryskuje je solidnie tak aby ziemia nabrała troche wody, czekam z 20 minut i znowu oprysk dla pewności, łacznie z 2 litry na 12 roślin, następnie zaczynam podlewanie KROPELKOWE systemem GIB, i ch*j, wypiją może po 100 ml reszta leci dołem...wczesniej lałem bez oprysków, czy też ręcznie oczywiscie efekt ten sam. Donice cały czas lekkie i zaczyna im do dokuczać...
Nie mam juz pojecia co z tym zrobic i o ch*j chodzi, robie te opryski aby nawilzyc ziemie zanim zaczne podlewać, podlewanie kropelkowe a z nich cieknie jak nie powiem co...
Ma ktoś jakiś pomysł o ch*j chodzi?
 
D

DIABLO

Guest
najlepiej wstaw doniczki do wysokich podstawek i zalej woda ,poczekaj az ziemia wchłonie wode i nie pozwól pózniej na przesuszenie ziemi.
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Mam ten sam problem na oucie gosci , ty masz latwiej odemnie walnij cala wanne wody wloz doniczke do wanny zostaw na 25-30 min i git bedzie ja tak robie na oucie wpie****am donice na 30 minut i jest git przy 90l robie nieco inaczej bo nie sposob tego podniesc tzn ciezko z wody wyjac wiec zakrywamy wszystkie dzury jakie sa wlewamy tyle wody zeby az ponad doniczke wychodzilo i na koniec roboty czyli po ok 2h odkrywamy dziury i nadmiar splywa i jest git.
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Wymien na Verve, Miracle Grow ma lipną glebe, nawozy M.G. są dobre. Siema Kędzior.
 

Kendzior90

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2015
Postów
318
Buchów
0
Dzieki Panowie za szybka reakcje. W sobote zamiast kolejnego podlewania wleje wode do jakis pojemnikow i wstawie w nie donice na jakies 20 minut.
Mrowenus w tym problem ze przesuszylem je juz na poczatku, 600w zrobilo szybko swoje a ja zbyt dlugo zwlekalem w mysl zasady ze jak nie beda mialy wody to korzenie beda sie rozrastac w jej poszukiwaniu, ta gleba ma tak chu**wa strukture ze caly czas wydaje sie wilgotna mimo ze donice lekkie.
Gdzies dawno temu czytalem ze jak przesuszy się zbytnio glebe to poznien co by sie nie robilo to nie będzie juz ona dobrze absorbowac wody, spróbuję sposobem o ktorym pisaliscie jak nie to je przesadze.

Sieka Nick stary wyjadaczu, faktycznie lipna ta ziemia od poczatku miałem inwazje wszelkiego rodzaju robactwa w niej, dopiero trzeci oprysk z neem oil i drzewa herbacianego ogarnal sprawe.
Ostatni raz kupuje tania ziemie.
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Verve, mówie ci. Jest tania, 0 robaków, much etc. pięknie chłonie, oddaje.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
w suchej ziemi korzenie obumieraja a nie szukaja wody .. rob jak morwenus prawi i nie przesuszaj men
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół