nasiona marihuany

Jak moc topów jest wzmacniana poprzez WC?

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cabino

Guest
Wytłumaczy mi to ktoś

Oto magia leżąca za zwiększaniem potencji poprzez WC. Dla prostoty przykładu zakładamy, że 100g topów idzie do naczynia. Wiesz, że 15% jest czystym THC. 15% z 100g to 15g. A więc 100g świeżych topów ma 15g THC w sobie. Poddajesz WC i suszysz topy i otrzymujesz 70g topów. Ale wiesz, że te 15% topów jest rozdzielone na te 70g a więc teraz twoja ganja ma 21.42% THC w sobie

źródło:
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Water_curring/Curring_w_wodzie
 
C

cabino

Guest
spokojnnie dzielić umiem,
to myslsiz ze ta kalkulacja jest OK,
to ze 15% THC opisywane przez producenta to znaczy ze w 100g swiezych topów masz 15g czystego THC, albo lepiej 100G suchych topów na bank nie ma 15g THC w sobie :)
potem kolejna sprawa gosc pisze ze 100g swiezych topów poddajesz water curringowi i zostaje ci po wysuszeniu 70g, really ?

brednie po h**u albo rzecyziwscie nie czaje o co w tym chodzi zupełnie
 

Misku3456

Active member
Rejestracja
Lip 19, 2011
Postów
30
Buchów
0
Susz po WC traci na wadze. Część jarania suszyłem normalnie a część poddałem WC (takie same ilości) po WC wyszło tego sporo mniej po za tym straciło mocno na zapachu/smaku. THC niby zostało teoretycznie tyle samo więc teoretycznie powinno mocniej klepać.
 
C

cabino

Guest
no jest pewnie jak mówisz, bardziej chodzi mo to ze jakies głupoty mamy na wiki
 
W

Wilczur321

Guest
W głównym temacie WC jest kilka poprawionych wersji tej publikacji z wiki, nie należy brać jej dosłownie biorąc pod uwagę że jest to nieudolne tłumaczenie...
#wiki ma już swoje lata ;)
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Dokładnie nie ma co brać wszystkiego za pewnik. Porównywałem palenie po WC i normalnym suszeniu jakoś specjalnie bardziej łba nie rwało fakt, że na 2x kiedy robiłem porównanie palenie i tak miało moc uderzenie od kliczki. :) Zawsze możemy postarać się o poprawienie tego wpisu :freak2:
 
A

Azael

Guest
Pewnie autorowi chodziło o zobrazowanie myśli. Na tym przykładzie najłatwiej, 100g palenia ma 15% THC (nie 15g). Jak już zrobisz WC to zostaje mniej palenia, ale stosunek masy żywicy do zieleniny jest większy więc większa moc.
To tak jak z alkoholem, masz 90% i 10%, słabszego musisz więcej wypić. O to się pewnie rozchodzi.

Nigdy nie robiłem WC i nie zamierzam.
 

zapo

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2016
Postów
406
Buchów
0
100gram mokrych topw ze zwyklym currningiem zostanie nam 25gram 1/4 masy się traci a jak zrobisz WC to ze 100gram mokrego masz 15 gram suchego palenia iiiiiiiiiiiii w tych 15 gramach masz tak jak by 25 gram w 15gram po zrobieniu wc czyli ziolo jest mocne zaraz po wysuszeniu. To dla koneserów jest a dla komercyjnej uprawie to lepiej standardowo suszyc.
 
C

cabino

Guest
100gram mokrych topw ze zwyklym currningiem zostanie nam 25gram 1/4 masy się traci a jak zrobisz WC to ze 100gram mokrego masz 15 gram suchego palenia iiiiiiiiiiiii w tych 15 gramach masz tak jak by 25 gram w 15gram po zrobieniu wc czyli ziolo jest mocne zaraz po wysuszeniu. To dla koneserów jest a dla komercyjnej uprawie to lepiej standardowo suszyc.

no to co piszesz to jest dokładnie jak ja myśle, ale tam troche autor namieszał. spoko :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół