nasiona marihuany

Ultimate organiczna mieszanka indoor w wersji polskiej - probio EM'y itd

  • Autor wątku flamingo666
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
F

flamingo666

Guest
Siema, więc tak, będę miał kilkanaście automatycznych panien i planuje wykonać test róznych wariantów mieszanek organicznych, opartych na komposcie z przerobionym przez dendrobaena venta, mixie torfów, ziemi/kokosie i perlicie jako baza. I teraz tak, chcialbym wypróbować polskie produkty 100% organiczne zarówno w postaci sypkiej jak i płynnej. I w tym miejscu nie ukrywam ze mam problem, poniewaz tak trudno o pełną transparentność składów i jak i informacji odnośnie sposobów wytwarzania czy ekstrakcji takich produktów, jak również standaryzacji nomenklatury używanej zarówno przez producentów i jak i ludzi do określania czym jest produkt biologiczny, naturalny, ekologiczny, organiczny. Myślę, że jak mi pomożecie mądrze przejść przez wszystkie projekty, będzie to ciekawy, rzetelny i dość miarodajny grow, z którego wszyscy będziemy mogli jakieś ciekawe wnioski wyciągnąć, tymbardziej że tak mało tu opini o niektórych produktach które znalazłem, lub w czasem w ogóle nie ma o nich słowa na żadnym forum. Mam nadzieje, że uda się podyskutować o wszystkich ciekawych specyfikach i przedyskutować ich różne kombinacje.


Muszę szybko zamówić produkty i chciałbym na dniach przejść do przygotowania mieszanek i zalania ich na 14 dni celem kompostowania i aktywować życie w doniczkach.


Poniżej wypiszę jak miałaby te projekty wyglądać :


Mieszanka bazowa - kompost 40%, 30% torfy (wysokie/niskie - np plagron promix), 20% ziemia, 10% perlit
[myslalem o takiej mieszance w kazdej doniczce, donice airpoty 15l, różnie zasilonej, różnie usypanej i różnie karmionej - prosze o sugestie jak cos] -> wchodzi w gre zmiana proporcji, ew wymiana na organiczny kokos.


Preparaty "kupne", którymi jestem zainteresowany, tym CZY moge ich użyć(czy są w pełni organiczne), tym JAK i KIEDY oraz przede wszystkim CZY WARTO:


Biotabs starter kit: wybrałem go, przeczytawszy wiekszość największych forów światowych i mimo, że to produkt europejski i jest o nim dość mało informacji, zdecydowałem się za namową człowieka, który wg mnie robi jedne z najlepszych automatów na świecie czyli Mitch Conner, szef Mephisto genetics, którego genetyka jest wielbiona przez statystyczne 101% ludzi na af.net, wrecz religia się zaczyna robić... kto wie ten wie, natomiast z prywatnego mejla do mnie wynika, iż Mitch zarekomendował mi biotabsy w odpowiedzi na pytanie o najlepszą mozliwa organiczną mieszankę mówiać wprost. Celem mephisto, jeśli poczytacie historie jak mitch i koledzy opowiadają, jest wyciągnięcie maksymalnej jakości produktu pod kątem smaku i właściwości. Z taką maksymą powstało Mephisto. Aby po prostu wyciągnąć i ustabilizować wszystkie najważniejsze cechy fotoperiodów i wytworzyć automaty jakich świat do tej pory nie widział. Ale nie o tym teraz, dla mnie istotne jest, że jest to szczera rekomendacja od jednego z najlepszych i najrzetelniejszych breederów, wystarczająca aby podjąć próbę i sprawdzić. Sprawdzam aktualie, rośnie wzorowo, ale dlaczego by się zatrzymać i nie sprobować tego stuningować, albo zmienić.


NaturalCropSL - brzmi interesujaco, myslalem o zasileniu tym gleby na starcie


ZumbaPlant - to jest ciekawe i myśle, ze warto to dodać przy większości z projektów do miesz. bazowej


Agrarius Naturalny Plon - zakładając że to są faktycznie ekstrakty 50%/50% kwasów humosow i fulwowych oraz brunatnicy kelp meal(najepszego imo dodatku do konopii), rodzaj ekstraktu jest dobry i ten produkt naprawde wyglada fajnie. Tez za start wsypałbym raz i zalal do kompostowania jakims em'em albo humusem active?


Agrarius NanoGro - nanotechnologiczny, rzekomo organiczny ukorzeczniacz... what more can you get? Nie wiem co wy na to? Rozpuscilbym granulke w wodzie destylowanej do podlewania eazyplug'ów z sadzonkami.


Bokashi - np z probiotics.pl albo z greenland? - wsypalbym do bazowej mieszanki i zalał


EmFarma - nie wiem czy to ograniczne, ale ciekawią mnie te em'y


Probio puder - to samo co powyzej, sounds interesting ale sam nie zdecyduje czy i jak go uzyc


Valagro/Amagro McCream - na początek kwitnienia, ciekawy produkt, kolega scoobydoo z konkurencyjnego forum na tym jedzie od lat rzekomo ze swietnymi rezulatami, malo informacji w google o tym. Rzekomo organiczny..


Astvit - znany i kochany - do oprysków z melasą, ew. na start to podlania mieszanki kompostującej, plus użyje go jako ukorzeniacza konkurencyjnie dla nanogro


Rolmix Vital Plus - trichoderma viride B35 (niektóre szczepy trichodermy zjadają mikoryzę, więc nie wiem)


Skalmin - myślę czy by nie wsypać tego do bazowej mieszanki


Biogold original - tym też bym podsypal bazową


Humus Active papka ekodarpol - tym bym sprobwał zalać jedną z kominacji


Obornik koński granulowany - dorzucilbym na start do przegryzki, tylko nie wiem czy to nie przesada?


Em-1 - albo to albo cos z konkurencyjnego probioticsa - jakies doswiadczenia? oprocz tego ze od razu nie dziala..


Em Naturalnie Aktywny (i reszta z em'ów z greeland) - nie wiem, ale jestem tym zainteresowany


Melasa buraczana fuhrman - myślę, że kot jak ch*j szczerze mowiąc ;D


YaraLiva Calcinit - hmmm, prosze o sugestie co do tego produktu


oraz dodam jeden produkt z poza polski czyli SeaCrop - mysle czy to sprowadzic...




Poniżej załóżmy, że mamy 10 roślin, chciałbym żebyście zaproponowali jakich powyzszych produktow użyć i w jakiej kombinacji. Co kompostowac z czym i kiedy, czy zrobic wariant biotabs kit PLUS powyzsze w każdym zestawie, czy np zrobic jakieś kombo bez biotabsów. Jak to karmić?


PRIORYTETEM TESTU JEST SMAK oraz plon, ale ten na zdecydowanie drugim miejscu! Specjalnie importowałem szybkie i bardzo dokładne mini higrometry z dokładnością rh 1% [co jest prawie niemożliwe do znalezenia w polsce, jak również imho absolutnie niezbędne to wykonania prawidlowo procesu curingu] , także twierdze że smak będzie perfekt i nigdzie mi się nie spieszy, robie to tylko i wyłącznie dla siebie, zero komerchy.


1 roślina : kompost 40%, 30% torfy, 20% ziemia, 10% perlit


2 roślina : kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


3 roślina :kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


4 roślina:kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


5 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


6 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


7 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


8 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


9 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit


10 roślina: kompost 40%, 30% torf, 20% ziemia, 10% perlit




Czekam na Wasze cenne sugestie :) pozdro600
 
C

cabino

Guest
to twoj pierwszy indoor ?

---------- Post Zaktualizowany 15:04 ---------- Data pierwszego postu 15:03 ----------

druga sprawa, skoro to AFy to znaczy ze jedziesz nasiona a to z kolei oznacza ze test mozna o du*e potłuc jak nie robisz tego z klona.
 
F

flamingo666

Guest
hehe, jasne że nie.

Ja wcale tak nie uważam, choć rozumiem punkt widzenia i szanuje. Nie jest to pomocny post w żaden sposób, więc czekam na kolejne osoby które jednak widzą sens aby coś napisać, jeśli nie ze względu testu to choćby po to, aby pomóc.
 
C

cabino

Guest
Napisałeś jasno ze priorytetem testu jest smak i plon, wiec jak trafisz na srednio stabliną odmiane to test nie bedzie do konca miarodajny bo zarówno smak jak i np duzy/maly plon w twoich porownianiach moze byc rozny, w jendych lepszy w innych gorszy nie tylko ze wzgledu na to których wspomagaczy uzywałes, ale moze byc poprostu inne ze wzgledu na geny. na klonach taki test jak najbardziej.
co nie zmienia faktu ze fajnie bedzie zobaczyc jak to rosnie , jeśli oczywiscie bedziesz prowadził jakas fotorelacje.

Te biotabsy wygladaja ciekawie jesli rzeczywiscie działaja tak jak w opisie.
 
F

flamingo666

Guest
Słuchaj, ja rozumiem że na tym forum panują takie a nie inne opinie, jednak nie dziwie się temu zważywszy na to jaka genetyka jest w polsce dostępna i jakie growy są na forach. W mojej nomenklaturze "Dobre" odmiany af, to miedzy innymi takie, które mają super-stabilną genetykę, więc naprawde można mieć odniesienie miedzy jedną a drugą rośliną uprawianymi np. parami w identycznych warunkach obok siebie. Pestki są, nieważne ile ani jakie ,sam jeszcze nie zdecydowalem, które wybiore bo to będzie zależeć od strategii testu, aby bylo najbardziej miarodajne i rzetelne.

Celem tego testu jest(doprecyzuje trochę) UZYSKANIE NAJLEPSZEGO MOŻLIWEGO SMAKU ORAZ WIEKSZEGO PLONU NIŻ SAM BIOTABS.(IMO po biotabsie solo jest najlepszy smak ze wszystkich dostepnych kupnych preparatow, ale challenge jest tutaj taki żeby byl smak był JESZCZE lepszy niż najlepszy ;D + plon się pokaźnie zwiększył, robiąc mniej - sounds good? ;p )
 
C

cabino

Guest
yeap, jesli masz dostęp do takich genow jak opisujesz to spoko.
masz moze do pokazania jakies rośliny które wyrosły tylko na tych biotabsach, mozesz linka dac na priv jakiegos?
 
F

flamingo666

Guest
niestety nie wyrosły..... bo jeszcze rosną :) na razie nie robie żadnych fotorelek, ale moze cos popstrykam. Natomiast jedyne co moge powiedziec ze na leci na kombosie plagron pro mix 60% / coco 30% / perlit 10% + biotabs kit + kurzak granulowany + melasa + astvit. So far so good.
 
O

ogrodnikM

Guest
Te emy to chu*nia, nic nie dają, zwykly szajs. Idź do rolnika popros go o gowno, wykop ziemie z podwórka zmieszaj i masz medium z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście to sie musi przegrysc itp :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół