nasiona marihuany

Hermafrodyta

Wyszukiwarka Forumowa:

Benga

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
44
Buchów
0
Siema wszystkim.Na początku sorry ,że bez zdj. ale wróciłem niedawno z spota a nie widziałem sensu brać choćby telefon. Przechodząc do tematu-wyrosłą mi herma. Roślina jest ok 2 może 3 tygodnie na flo .Kwiaty męskie trafiają się ok 1:50 .W pierwszej chwili jak to zobaczyłem to chciałem od razu wyrwać ,bo gdzieś coś tam kiedyś czytałem ,że trzeba usunąć, ale pomyślałem soboie ,że jak jest ich w sumie dość mało(krzak ma ok 170cm) to może coś z nim zdziałam .Przed chwilą znalazłem też coś takiego :"Hermafrodyci to osobniki obojnacze, na których rosną zarówno kwiaty męskie, jak i żeńskie. Można znaleźć wiele typów hermafrodytów. Niektóre z nich są w 90% chłopcami, a 10% dziewczynkami, inne w 90% dziewczynkami i 10% chłopcami, kolejne zaś, mają po 50% z każdej płci. Rośliny będące 90% dziewczynkami, możecie jeszcze uratować usuwając na wczesnym etapie kwitnienia po prostu męskie kwiaty. Żeńskie rozwiną się w prawidłowe zdatne do palenia zioło. Pyłek hermafrodytów wykorzystywany jest do produkcji nasion żeńskich." i zastanawiam się czy faktycznie tak jest ,że nasiona zapylone hermą bedą feminizowane ?
Dodam jeszcze ,że ok 2,3 metry rosną panienki i zastanawiam się czy nie zostaną zapylone przez herme i połowe plonu szlag trafi .Z góry dzieki .
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
No mi sie zdaje ze jak Ci zhermila i masz wiecej damskich mozesz zostawic i ciac meski, pewnie ebda odrastac ale jak nie masz okolicy duzo krzakow ktore by mogly ucierpiac to dzialaj. Ogolnie to jak prysniesz stsem sezona fem to tez go przeciez hermisz i determinujesz na nim budowanie meskich kwiatostanow ktore puszczaja pylek i zapylaja damska czesc. Powstaje Sezonowka Feminizowana s1 z tym ze zlota zasada mowi zeby srebrem pryskac kwiaty ktory nie maja nawet najmniejszych tendencji do hermienia same z siebie. Czemu to chyba wiadomo bo bedzie efekt tak jak z pestkami ktore beda na tym plancie - zawsze beda mialy tendencje do hermienia. Wiec musisz zapamietac sytuacje i nie rozprowadzac tych pestek, sadzic mozesz ale raczej nikomu nie dawaj chyba ze z wyraznym info ze hermia bo komus mozesz grow rozwalic ;)

YO
 

PustelnikMocy

Well-known member
Rejestracja
Lip 19, 2016
Postów
96
Buchów
0
Nasiona rosliny hermafrodycznej beda mialy tendencje do hermienia sie.
 

Benga

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
44
Buchów
0
OK .ogólnie na spocie mogę być najczęściej myśle co 3,4 dni więc myśle ,że bym ogarnął temat z usuwaniem bananów . No z tym zapyleniem to chciałem z tej hermy posypać na topa innej rośliny(chyba o to chodziło z tymi nasionami femi ,ja to tak zrozumiałem).Dziaij wyrwałem jakieś 10 bananów (więcej nie widziałem ) i na podstawie zdj. herm ktore znalazłem ma w sumie mało bananów
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
OK .ogólnie na spocie mogę być najczęściej myśle co 3,4 dni więc myśle ,że bym ogarnął temat z usuwaniem bananów . No z tym zapyleniem to chciałem z tej hermy posypać na topa innej rośliny(chyba o to chodziło z tymi nasionami femi ,ja to tak zrozumiałem).Dziaij wyrwałem jakieś 10 bananów (więcej nie widziałem ) i na podstawie zdj. herm ktore znalazłem ma w sumie mało bananów

Tego pylku tez nie syp na inne planty bo to jest w genetyce tej rosliny, i beda CI hermic zrobisz gowniane pestki. Poczytaj o dziedziczeniu.

Ogolnie rzecz biorac jak chcesz pestki to prysnic srebrem zdrowego planta 100% damke ktora wchodzi na flo...
 

Benga

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
44
Buchów
0
Ej dobra dzięki ,bo myślałem właśnie ,że dobre pechy bede miał .Poczytam (przyda mi się troche dokształcić xd) Przeczytałem też w sumi e,że plon jest słaby ,ale to do lolka będzie w sumie dobra sprawa jako dopełniacz zamiast tytoniu .Dzięki ziom jeszcze raz .Z fartem
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Ogolnie rzecz biorac jak chcesz pestki to prysnic srebrem zdrowego planta 100% damke ktora wchodzi na flo...

no chyba nie, juz dlugo wczesniej trzeba pryskac

Ej dobra dzięki ,bo myślałem właśnie ,że dobre pechy bede miał .Poczytam (przyda mi się troche dokształcić xd) Przeczytałem też w sumi e,że plon jest słaby ,ale to do lolka będzie w sumie dobra sprawa jako dopełniacz zamiast tytoniu .Dzięki ziom jeszcze raz .Z fartem
możesz spróbować zrobić z tego pestki, mogą się hermić na potęgę potem ale nie muszą.
 

Benga

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
44
Buchów
0
Nie wole nie ryzykować ,bo póżniej vkurv tylko .Wątpie ,że usunę wszystkie jaja ,pewnie nie wylukam wszystkich .Także z nasionami z hermy i tak sie pewnie pobawie w nastepnym sezonie
 

zapo

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2016
Postów
406
Buchów
0
nasiona od dutch passion tak dzialaja najbardziej to 3 pestki orange hill 2 hermy i ostatnia nie wyszla nasiona takie maćupkie i na dodatek te dwa co mialem to gowno rosly strasznie wolno. Mialem jeszcze lemon haze za 15zl pestka i urosla monstrum o malo to boxa nie roz***ala.
 

makuzielony

Member
Rejestracja
Sty 4, 2019
Postów
7
Buchów
0
Hej. A w odwrotnej sytuacji, jak posprzątać boxa po hermach tzn z pyłków zapylajacych? Żeby następne grow było bez zapylenia? Musiał usunąć rośliny bo wszystkie zapylone były, albo się zhermiły, bo nie było ani jednego faceta. Są jakieś środki?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Hej. A w odwrotnej sytuacji, jak posprzątać boxa po hermach tzn z pyłków zapylajacych? Żeby następne grow było bez zapylenia? Musiał usunąć rośliny bo wszystkie zapylone były, albo się zhermiły, bo nie było ani jednego faceta. Są jakieś środki?

Woda, ewentualnie trochę płynu do naczyń i porządne szorowanie. :)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
a tak swoją drogą, z czystej ciekawości ile czasu taki pyłek jest płodny ?
bo na pewno ma swoją żywotność więc w przypadku zanieczyszczenia boksa taki pyłek po np. dwóch tygodniach dalej będzie skuteczny ?
 

mosser

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2018
Postów
227
Buchów
434
Po spryskaniu wodą wszystkiego co się da w boxe pyłek się dezaktywuje
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Tylko woda? Kurde za proste by to było.

Zmywasz wodą, wodę wylewasz z boxa, pyłek usuwany jest z wodą. Z resztą jak Świeżaczek zauważył pyłek ma krótką żywotność i ulega szybko dezaktywacji, bardziej bym się martwił o jakąś konkretną dezynfekcję w przypadku jakichś pasożytów. :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół