nasiona marihuany

Inwazja mszyc, POMOCY! Ścinać?

Wyszukiwarka Forumowa:

kowalskijan1

Member
Rejestracja
Sie 24, 2015
Postów
18
Buchów
0
Drodzy forumowicze, znów muszę poprosić Was o fachową pomoc.

Mianowicie - zauważyłem, że wewnątrz topów zaczęły gnieździć się male czarne kropeczki szybko rozpoznałem je jako mszyce.

Próbowałem usunąć pensetą - walka z wiatrakami bardzo dużo ich. Oprysk z czarnej herbaty nic nie dał. Oprysk z wyciągu z czosnku trochę pomógł ale rewelacji też nie ma - mendy nadal się gnieżdżą.

Roślina zrobiła się żółta, (wygląda jakby brakowało azotu) i zaczyna umierać - liście robią się suche i pojawiają się ogniska pleśni. Kwiat jest już w 4-5 tygodniu flo wiec powoli mysle o ścince (trichomy mleczne).

Doradźcie mi proszę co mam zrobić?
Moje pomysły:
- zrobić oprysk żeby je wybić a później water curing?
- czy może nie opryskiwać i od razu water curing - mendy same uciekną jak będą w wodzie?

Może jeszcze jakieś inne sprawdzone sposoby?

Proszę pomóżcie!

 

THCKRYSZTAL

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2016
Postów
47
Buchów
0
Możesz albo je wygonić albo je załatwić. Jak chcesz je wygonić, co jest najrozsądniejszym wyjściem w tej fazie flo i żeby nie stracić jakości suszu t6o zrób odwar z papryczek chilli. tylko nie te chu**we duże tylko piripiri albo peperoncino chociaż. Zrób z 1 Litr. nasyp papryczki i gotuj z 30-40 min. Póżniej przecedź i pryskaj. Możesz dodać mydła w płynie. Polski Agrecol robi czosnkowe. Jak chcesz je ubić to dodaj do tego olej neem, albo olej parafinowy, lub opryski eklogiczne na jego bazie. Znam ból z tymi skubańcami. Na najsłodszą roślinę mi się wbiły i to właśniie o tej porze roku kiedyś. Na przyszły sezon pamiętaj o roślinach odstraszających mszyce i ine patałajstwo <peace>
 

kowalskijan1

Member
Rejestracja
Sie 24, 2015
Postów
18
Buchów
0
Dziękuję za odpowiedzi!

THCKRYSZTAL niezły przepis :D stosowałeś taki wywar, nie popaliło Ci to rośliny?
Za późno zainterweniowałem i widze, że cała paproć mocno zmarniała, dochodzi do obumierania liści nie wiem ile jej jeszcze zostało życia, czy nie lepiej ją ściąć niż patrzeć jak pleśnieje? Od dwóch tygodni nie zaobserwowałem żadnego rozwoju w topach, te mendy wszystko wysysają.
Zastanawia mnie czy watercuring jest w stanie wypłukać te mszyce. Czy może wśród trichomów zostaną tam na amen? :D
peace<peace>
 

choci

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2008
Postów
253
Buchów
1
paryczka chili ,czosnek i kiepy ten mix zawsze dziala , a mozesz jeszcze dodac troche sody mszyce jej nienawidza
 

D07x

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2012
Postów
605
Buchów
0
ja robilem z popiolu i czosnku na przedziarki, dziala bardzo dobrze i nie szkodzi roslince :)
 

kowalskijan1

Member
Rejestracja
Sie 24, 2015
Postów
18
Buchów
0
dzięki za odzeew

w takim razie zrobie wywar z czosnku papryczek i tytoniu,

czy moglibyscie podac dokladne proporcje wszystkich skladnikow?
 

choci

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2008
Postów
253
Buchów
1
pol sloika kiepow ,pare zabkow czosnu i trzy male b.ostre papryczki...zalewasz woda i czekasz dobe,papryczke i czosnek najlepiej skropic alko przed zalaniem woda
 

kowalskijan1

Member
Rejestracja
Sie 24, 2015
Postów
18
Buchów
0
wczoraj się wkurzyłem bo tych mend zrobiło się jeszcze więcej

wziąłem wąż ogrodowy i przemyłem wszystkie topy, wypłukałem praktycznie wszystkie mszyce.
Mam tylko nadzieje ze przy okazji nie pozbyłem się większości trichomów z topów :p
czas pokaze co się wydarzy ;)
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Z Karate-zeona trzeba było potraktować to badziewie. Dobry tani, sprawdzony środek. Dwa opryski w krótkim odstpię czasu i mszyca mówi papa :p

Ps. Na twoim miejscu, potrzymał bym tą roślinę, jeszcze trochę, dałbym jej czas dojrzeć. Ogniska pleśni powycinał, i zrobił jakiś oprysk przeciw pleśni np. Polyversum wp (całkiem dobrze sobie radzi, z pleśnią, i jest zupełnie nie szkodliwym preparatem bez okresu karencji)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół