nasiona marihuany

3x Girl Scout Cookies {GSC} 72W SMD [ LST, FIM, ML]

Wyszukiwarka Forumowa:

Gajowy-Z-Boxa

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2015
Postów
109
Buchów
0
Witam wszystkich serdecznie!!!


Zaczynam następny FR tym razem z 3 roślinkami w PC Boxe
Sprzęt.
Box wiadomo pucha po starym PC.
Słoneczko to 6 świetlówek SMD o łącznej mocy 72w o wydajności 6000lm i barwie 2900k.
Wentylacja to pasywny wlot wiatrak mieszający 80x80mm i fi100mm wentylator kanałowy na wylocie z filtrem węglowym.
Medium to 50% Plagron batmix 25% coco reszta to perlit i keramzyt oraz dolomit .
Doniczka o wymiarach 40x20x20cm Podzielona na 3 doniczkami torfowymi 11x13cm czyli około 1,5l na roślinę plus przestrzeń poza doniczka torfowa.

Cel, trening i papu.
Papu to zestaw od canna(jak w poprzedniej FR).
Moim celem jest wyhodowanie 3 roślin które będą posiadać 4 główne topy i tylko 4 bez popcornu i innego dziadostwa tylko 4 szczyty na roślinę (czyli około 15 20 gram z rośliny) no i poprawa błędów z ostatniej FR.
Takich jak nie zbuforowany kokos niedobory boru i wapnia spowodowanie złym ph które blokowało pobieranie przez rośliny owych substancji zmiany medium na mix ziemi z coco co spowoduje lepsze utrzymanie wody w doniczce oraz nie tak częste podlewanie jak w przypadku samego kokosu.
Trening jaki planuje jest to ciecie, gięcie (znęcanie się nad roslinka) co lubią z mojej reki ostatnio zaowocowało to fajnymi równymi pałczanami.
C.D.N


 

Gajowy-Z-Boxa

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2015
Postów
109
Buchów
0
Dalszy ciąg historii przedstawia się następująco.

Dzien 4


Wszystkie roślinki kiełkowały w takich samych warunkach to znaczy najpierw 12h w wodzie (no troszkę dłużnej je tam trzymałem) a potem siup na krążki kokosowe po jednym dniu kły były zainstalowane w kokosie. (ulubiony sposób kiełkowania) Warunki jakie panują są iście kalifornijskie od 40% do 60% wilgotności temperatura tez jest zabójcza z filtrem w dzień jest około 40 stopni bez filtra około 32 stopnie w nocy maja lżej bo temperatura się normuje do optymalnych. Taka temperatura była by dobra do dodatkowego co2 ale nie mam ani butli ani bimbrownika.
Do ochładzania powietrza wciąganego do boxa służy mi butelka z zamrożoną woda która wymieniam i przy otwartej szafie temperatura normuje się do 26 stopni. (strasznie ta temperatura mnie martwi i staram się z nią walczyć jak mogę) Słoneczko świeci 12/1 co już pokazuje skuteczność tej metody aczkolwiek będzie ona zmieniona na 16/8 ze względu na temperaturę w dzień.

Pozdrawiam i z Farte!!!
 

Gajowy-Z-Boxa

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2015
Postów
109
Buchów
0
Witam mamy dzień 8


Po walce z wysoką temperatura na zdjęciu jest roślinka która najbardziej oberwała od słoneczka przypalone na końcach pierwsze listki aczkolwiek wydaje mi się że jak podlewałem podczas fazy ciemni krople z nawozem zostały na końcówkach liści i przypaliło. Trudno wyczuć co było powodem stawiam na słoneczko w boxie bo już takie sytuacje się zdarzały potrafiły przypalić pierwsze listki przy niskiej temperaturze miałem tak z power plantem. Co do reszty zabiegów odsłoniłem odrosty na zdjęciach będzie widać o co chodzi rośliny idą jak szalone. Ostatnio podlałem pełna dawkę rhizotonika tj. 8ml na 2l wody a dziś dostały na 0,5l wody 2,3ml terra veg plus 1ml rhizotonic i 1,3ml cannazym jest to bogata dawka wiec przy następnym podlaniu będzie zmniejszona do minimalnej a następie dostanie znów bogata i tak na zmianę. Przegrzanie roślin kuruje cannacur dolistnie dwa razy podczas fazy ciemni raz po wyłączeniu i raz po podlaniu lub parę godzin przed świtem. Zrobiłem chłodnicę i temp spadla do 30 w najgorętszym momencie w nocy maja około 25 wilgotność w dzień waha się od 30% do 50% w fazie ciemni utrzymuje się na 70% na weg straszna wilgotność jak dla tej odmiany.

A teraz to co tygrysy lubią najbardziej.
<coolpalacz>

Naj mocniejsza moim zdaniem.


Ta ma najwięcej światła.


I leniuszek.:crazy:

Pozdrawiam i do następnego !!!​
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,279
Buchów
25
Póki co bym ich tak nie stresował...
niech sobie rosną spokojnie ok.3tyg. i potem zaczął trening, no ale to ja:]
 

Gajowy-Z-Boxa

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2015
Postów
109
Buchów
0
Wiem sadysta ze mnie ale zaawansowane kwitnienie odbędzie się bez stressu teraz muszą przeżyć bo z treningiem się nie wyrobie dzięki za zainteresowanie i obiecuje następnym razem będę bardziej wyrozumiały dla roślinek. Nie dodałem ze to AF czasu brak a plan jest ambitny.
 

sp1cz

Active member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
42
Buchów
0
Moim zdaniem, trenowanie tak wcześnie mija się z celem. Z autopsji wiem, że naciąganie rośliny jak jeszcze nie ma nawet odrostów nie daje pożądanego efektu. Co więcej myślę, że jest to niepotrzebny stres - tym bardziej w przypadku automatów, gdzie weg jest ograniczony
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,547
Rozwiązań
2
Buchów
15,671
Dokładnie tak jak chłopaki piszą. Wyluzuj, nadgorliwosc gorsza od faszyzmu, te liscie na glebie zaraz beda zmieniać kolor, zaczniesz kombinować, trafisz na dział choroby i piździet ;)
Oby nie ;) Daj jej rosnąć.
 

Gajowy-Z-Boxa

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2015
Postów
109
Buchów
0
Serio dzień 9.
Sory za arogancje ale wiem co robię jednym moje metody się spodobają inni potępią ale foty nie kłamią nie szkodzi wręcz odwrotnie.








Staram się uchwycić odrosty chce jak najszybciej uzyskać 2 odrosty na 2 pietrze żeby zastosować FIM i prowadzić główne szczyty. Jak widać działa w 12 14 dniu już będę miał cel osiągnięty nie w momencie gdzie roślina hamuje wyrost i zaczyna kwitnąc 3 tydzień dla af to już start kwitnienia dając jej stres w tym czasie hamujemy rozwój kwitnienia stresem czyż nie.

Pozdrawiam dzieki za zainteresowanie po to ten FR !!!
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,427
Odznaki
1
A jakie jest zadanie tych sznurkow?
 

Gajowy-Z-Boxa

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2015
Postów
109
Buchów
0
Sznurki mają wyje...e konopne to lubią być blisko korzeni pozdrawiam i
 
C

cabino

Guest
ale foty nie kłamią nie szkodzi wręcz odwrotnie.
hehe, no dobra, to pokaz mina zdjeciach co było efektem uzycia twoich sznurków na tym etapie ? bo zupełnie nie ogarniam, one rosną nie inaczej niz normalnie, poza tym ze je wk***iasz. i co to za trening ? bo LST to napewno nie jest, chyba ze LST lisci.

Staram się uchwycić odrosty chce jak najszybciej uzyskać 2 odrosty na 2 pietrze żeby zastosować FIM i prowadzić główne szczyty. Jak widać działa w 12 14 dniu już będę miał cel osiągnięty.
własnie nie widac zeby co kolwiek sie działa w kierunku nowych odrostów, kolejna sprawa chcesz zorbic FIM na AFach a martwisz sie stresem w 3 tygodniu robiac LST - nie wiem co pwoiedziec. jezeli rzeczywiscie chcesz 4 szczyty na AF, szybko i bezbolesnie to jak bedzie dobrze widoczne drugie piętro u*** stozek wzrostu na drugim/trzecim pietrem (nie nozem, zyletką tylko ułam), roslina prawie tego nie odczyje, regenrecja po fim jest sporo dluzsza niz toppingu, a tak za dwa-3dni zobaczysz juz jak dolne odroste sie pnął do swiatła i beda 4 piekne sz), oczywiscie znajdzie sie nie ejdne co wysmieje topping na AF, ale to zazwyczaj dlatego ze nie probwał :)

nie w momencie gdzie roślina hamuje wyrost i zaczyna kwitnąc 3 tydzień dla af to już start kwitnienia dając jej stres w tym czasie hamujemy rozwój kwitnienia stresem czyż nie
a to takie pie****enie, stres przy LST i hamowanie kwietnienia, nie brałbym tego wogóle pod uwage
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,427
Odznaki
1
Tez wlasnie nie kumam na ch*j te sznurki leza na lisciach i co niby ma to dac?
 

Gajowy-Z-Boxa

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2015
Postów
109
Buchów
0
Z miła chęcią bym porównał ale ani nie mam odpowiedniego obiektywu do aparatu na makro ani programu do obróbki zdjęć a w paincie wszystko się rozmyje. Starałem się uchwycić na zdjęciu zmiany po 1 dniu pseudo LST bo lst to nie jest tak jak to postrzegamy zapraszam do galerii tam są dwa zdjęcia o nazwie GSC 2 można sobie przybliżyć i porównać co się zmieniło. Co ma na celu doświetlenie miejsc w które światłu ciężko się dostać co pozwala roślinie na wypuszczenie odrostów. Liście nie zbijają się w około łodygi ku górze tylko są na pewnej powierzchni co pozwala na wypuszczenie nowych pnączy. W ostatniej fotorelacji była taka sama dyskusja na temat tych sznurków. Do fim-u nie robię tego pierwszy raz i używam obcinaczek do skórek zony. Cieszy mnie wasza troska i ciekawość ale nie ma sensu rozwodzić się tyle nad paroma konopnymi sznureczkami a czy miałem racje dowiemy się na harvest.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół