nasiona marihuany

HPS 250W a moc niższa niż nominalna lampy - pobór powinien być wyzszy - co moze być nie tak

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cabino

Guest
Zakupiłem jakis czas temu balast HPS 250W (statecznik z radiatorem, zapłonnik i kondensator mocy biernej), teraz skompletowałem sprzęt dokładając PHILIPS MASTER SON PIA PLUS 250W.

Podłaczenie wszystkiego poszło bez problemów, lampa świeci poprawnie ale co mnie zaciekawiło, po 2h godzinach od załaczenia pobór prądu wynosi na watomierzu green blue ~200W , tutaj sie troche rozjezdza bo w szczegółach widze 238V * 0,96A (50hz), czyli powinien pokazywac ok 228W ale nie wazne to i tak mniej niz oczekiwane minimum 250W, raz tylko wszedłem po 5 godzinach od uruchomienia i wskazywał ok 230W.

Wporządku jeśli pobór prądu jest nizszy, ale mam tutaj podejrzeni ze po prostu nie wyciągam z lampy tyle ile powinienem a spory procent mniej.

Watomierz który kupiłem dla starego wysłużonego HPSa 100W wskazuje po paru minutach 130W,
a dla drugiego stosunkowo młodego 150W wskazuje ok 170W - tutaj zakłądam ze wszysko jest jak powinno.

macie jakies pomysły co może byc przyczyną niskich wskazań?
wykluczam WATomierz, bo sprawdzałem kilka urządzen i wskazania są w miare w porządku.

Jakies pomysły co powinienem jeszcze zweryfikowac?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół