nasiona marihuany

Pogadajmy o sprzęcie

Wyszukiwarka Forumowa:

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Koledzy!

Ja wiem, ze to nie jest specjalistyczne forum wędkarskie, ale może ktoś z Was jest posiadaczem kreciołka Shimano Biomaster 3000 SFB lun 2500 FB. Warto inwestować tysiaka w tą zabawkę? Niby jest to odpowiednik Twin Powera na rok 2013. Niestety w sieci jest bardzo mało informacji na temat tej maszynki, a jak wiadomo najlepsze opinie są od użytkowników sprzętu :D
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ja mam sprzęt 25cm.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
co chcesz łowić? ja bym nigdy tyle nie dał za kołowrotek ;]
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Jak inwestować to raz a dobrze :D A ten kręciołek ma być do rzecznego spinningu, czyli klenie, jazie, bolenie, szczupły i czasem pstrągi.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ja mam Red Arc Spro do takiego wedkowania i od 2 sezonow nawet go z wedki nie zdejmowalem bo nie ma potrzeby.
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
Jak inwestować to raz a dobrze :D A ten kręciołek ma być do rzecznego spinningu, czyli klenie, jazie, bolenie, szczupły i czasem pstrągi.

Wątpie żeby tutaj ktoś posiadał coś takiego lub podobnego, popytaj na forach gdzie goście zajmują się spinningiem profesjonalnym,łowią w ligach itp, tam prędzej się dowiesz czegos konkretnego, do amatorskiego połowu chyba nie jest potrzebny kołowrotek za tauzena i więcej, w zupełności wystarcza za 300,400zł.
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Wątpie żeby tutaj ktoś posiadał coś takiego lub podobnego, popytaj na forach gdzie goście zajmują się spinningiem profesjonalnym,łowią w ligach itp, tam prędzej się dowiesz czegos konkretnego, do amatorskiego połowu chyba nie jest potrzebny kołowrotek za tauzena i więcej, w zupełności wystarcza za 300,400zł.

Te fora już przetrzepałem. I powiem Ci, że wiele odpowiedzi brzmiało " dołóż parę stówek i kup Stellę" :D A dokładać nie zamierzam, tysiak to maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na kołowrotek. Ja sam startuje w zawodach i potrzebuję niezawodnego i dość lekkiego sprzętu. A tysiak za kołowrotek może wydawać się sporo, ale to jest raptem średnia półka. Zobacz ile kosztuje Shimano Stella ;) A kołowrotki za 300-400 zł kończą u mnie żywotność po 2-3 sezonach. Dwa lata temu kupiłem Daiwa Caldia w podobnej cenie do tego o który pytam, i oprócz zadrapań nie ma żadnych śladów mechanicznego zużycia. Ale ten kręcioł jest przeznaczony do innego patyka, pod okonie.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
Jak inwestować to raz a dobrze :D A ten kręciołek ma być do rzecznego spinningu, czyli klenie, jazie, bolenie, szczupły i czasem pstrągi.

to znajdziesz o wiele tańszy na takie "rybki" no chyba że nie masz na co kasy wydawać to zaraz Ci podeśle numer konta bankowego :D
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Ktoś kto nie kręcił dobrym młynkiem nie wie jaka to przyjemność.U mnie na kiju jest shimano twin power 2500 do lekkiego spiningu a już parę sporych zębatek wyciągnął(takich powyżej 10kg)i nie zamienił bym na nic innego.
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
Ktoś kto nie kręcił dobrym młynkiem nie wie jaka to przyjemność.

Tu by się można mocno sprzeczać, bo każdy kołowrotek za kilkaset zł chodzi równie przyjemnie jak ten za dwa tysiące zł, różnica jest w jakości łożysk i w wykonaniu, taki shimano stella czy twin power Ci się nie rozreguluje po 100-stu tysiącach rzutów, hamulec mu się nie przekalibruje, nadal będzie precyzyjny co do dziesiątej milimetra, z kolei ten za 400 czy 500zł się poprostu zużyje o wiele szybciej, kręcić kręci się tak sammo lekko.
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Ktoś kto nie kręcił dobrym młynkiem nie wie jaka to przyjemność.U mnie na kiju jest shimano twin power 2500 do lekkiego spiningu a już parę sporych zębatek wyciągnął(takich powyżej 10kg)i nie zamienił bym na nic innego.

I całkowicie się zgadzam z kolegą! Po zakupie Caldii która pracuje podobnie do Twin Powera, z obrzydzeniem patrzę na RedArca ;) Dlatego właśnie celuję w Biomastera z katalogu 2013 który jest odpowiednikiem TP.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Zależy czym chcesz łowić. Rozmiar 2500 to bardziej na okonie i lekkie przynęty. Ja do opadu(gumy około 10cm / główki 10-max20gram) używam kołowrotka Exage2014r w rozmiarze 4000. Zawsze szersza szpula- większa jej średnica,to przy prawidło nawiniętej plecionce dalsze rzuty. Ja na miejscu Autora w tej kwocie rozejrzał bym się za Stradikiem 4000 z technologią Hangane(model z 2015r),lub ew..Aero.
Jak to ma być do lekkiego spiningu,to taniej wyjdzie ExageFD w rozmiarze3000 z roku 2014 z przednim hamulcem.Jest lżejszy od Biomastera3000 z roku2013 o 10gram,przy czym za jednym obrotem korbki Biomaster3000 nawija 73cm linki a Exage72cm.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół