nasiona marihuany

pH a nawozy organiczne

Wyszukiwarka Forumowa:

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
nie trzeba dolomitu jak sie obornik stosuje. nawet nie powinno się ich razem stosować.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Co wy gadacie trzeba kontrolowac ph przy nawozach organicznych
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Oczywiście że nie trzeba, póki w glebie jest bogata mikroflora żyją sobie bakterie, trichoderma i mikoryza to można lać wodę o nieznanym ph a i tak nie będzie problemów z dostępnością składników pokarmowych dla rośliny. Jak się uprawia w jałowej, martwej glebie to może i trzeba dbać o ph, ale przy poprawnej organice nie trzeba sobie tym zaprzątać głowy. Ja nigdy nie miałem miernika ph w ręce i ostatnie kilka moich upraw i znajomych którym pomagałem ogarniać wszystko było idealne.

Najlepszym przykładem jest uprawa na nawozach BioTabs, też nie trzeba kontrolować ph - dlatego że zaszczepia się w glebie mikoryzę, trichodermę i całą gamę pożytecznych bakterii.

53;40 - największe kozaki z Kaliforni podlewają wodą o ph 8 :)


Inna sprawa to to że widzę na forum łosi co używają nawozów organicznych ale walą je w ziemię mocno nawiezioną mineralnymi nawozami. To przecież nie ma kompletnie sensu, w takiej glebie nie ma kompletnie życia które by te nawozy rozkładało przez co są później problemy. Jak ktoś chce uprawiać organicznie to canna terra professional sie do tego nie nadaje, a jak wam polecają takie połączenie w growshopie to możecie być pewni że za ladą stoi osoba nie mająca pojęcia u uprawie organicznej za grosz. Tyle ode mnie.
 
Ostatnia edycja:
O

OdcieńZieleni

Guest
. Płyny Ph- Ph + zabijają bakterie w glebie? z taką opinią się spotkałem.

ja posiadam naturalne ph+/- z plagronu i nie ma problemu, mineralnymi kwasami i zasadami mozesz cos popsuć.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
smieszek no dobra a jak mi to wytłumaczysz? Obcza od 1 do ostatniej strony https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?129897-HPS-400W-5x-T-N-R

Tak to wytłumaczę:

Inna sprawa to to że widzę na forum łosi co używają nawozów organicznych ale walą je w ziemię mocno nawiezioną mineralnymi nawozami. To przecież nie ma kompletnie sensu, w takiej glebie nie ma kompletnie życia które by te nawozy rozkładało przez co są później problemy. Jak ktoś chce uprawiać organicznie to canna terra professional sie do tego nie nadaje, a jak wam polecają takie połączenie w growshopie to możecie być pewni że za ladą stoi osoba nie mająca pojęcia u uprawie organicznej za grosz. Tyle ode mnie.

Nie masz kompletnie życia w glebie + masz nawozy mineralne w niej i się dziwisz lol. Canna Terra Pro wyżej była przykładem, plagron lightmix to ta sama gleba ogólnie.
 

soler

Banned
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
42
Buchów
0
Ja używam ziemi Biobizz All Mix i nawozów Bio Grow, Bio Bloom i żadnego ph nie sprawdzam. Rośliny rosną elegancko!
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
All Mix z BioBizzu ma już w sobie mikoryzę i całą gamę wszelkiego innego życia, to dlatego. Natomiast nie ma jej już lightmix( co bardzo mnie dziwi, o ile logiczne że odpuścili dodatkowe nawozy to mikoryzę mogli dodać).
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
A ja myslalem ze gleba jest wzbogacona organicznymi nawozami... to dlatego biobizz nic nie daje sprobuje mineralne podać w takim razie
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
A ja myslalem ze gleba jest wzbogacona organicznymi nawozami... to dlatego biobizz nic nie daje sprobuje mineralne podać w takim razie

Z Plagronu z organicznymi są te w zielonych workach czyli allmix, batmix, royalmix + promix niedostępny od jakiegoś czasu ale on nie miał wcale nawozów. Z mineralnymi czyli różowe worki growmix i lightmix. Ogólnie najlepiej przeczytać co pisze na opakowaniu, na każdej glebie z growshopu znajdziesz dokładne info. Powiedział bym żebyś spytał sprzedawcy ale niestety dużo z nich nie ma zielonego pojęcia co sprzedaje takie fakty. Tylko kilka sklepów w Polsce ma obsługę na poziomie( pozdrawiam wszystkich moich kolegów :) ) reszta to dno i wodorosty patrzą tylko na hajs albo po prostu chu*a wiedzą.
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Myślę, że z roślinami jest trochę jak ludźmi. Człowiek z zakwaszonym organizmem ( złym PH organizmu/krwi ) podobnie jak roślina, źle wchłania i metabolizuje składniki odżywcze. Może dziwna teoria, ale dlatego reguluje PH wody :)
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Myślę, że z roślinami jest trochę jak ludźmi. Człowiek z zakwaszonym organizmem ( złym PH organizmu/krwi ) podobnie jak roślina, źle wchłania i metabolizuje składniki odżywcze. Może dziwna teoria, ale dlatego reguluje PH wody :)

Nie troche, mamy duzo wspolnego.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Myślę, że z roślinami jest trochę jak ludźmi. Człowiek z zakwaszonym organizmem ( złym PH organizmu/krwi ) podobnie jak roślina, źle wchłania i metabolizuje składniki odżywcze. Może dziwna teoria, ale dlatego reguluje PH wody


hahah, szok ludzie :D nie ma czegoś takiego jak zakwaszenie organizmu :D za dużo reklam sie naoglądaliście i wyprali wam lekko łebki, poczytajcie troche a nie wchłaniacie wszystko co wam wcisną


Nie troche, mamy duzo wspolnego.

tak Ty mi wygladasz na takiego zakwaszonego <rotfl><rotfl>
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
wiec wg Ciebie to jeden ch*j jakie masz ph np. moczu?
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
hahah, szok ludzie :D nie ma czegoś takiego jak zakwaszenie organizmu :D za dużo reklam sie naoglądaliście i wyprali wam lekko łebki, poczytajcie troche a nie wchłaniacie wszystko co wam wcisną




tak Ty mi wygladasz na takiego zakwaszonego <rotfl><rotfl>

Nie mam zamiaru czlowieku sie z Toba klocic i pokazywac swoich racji ale jest cos takiego jak zakwaszenie organizmu i nikt tu nikomu nic nie wciska, naogladales sie na yt dziwnych filmów. Prze***ane co te dzieci youtuba wyprawiaja :)

Ph moczu? Dzordz pewnie nie sika , tak samo podejrzewam ze krwi nie ma skoro ph nie gra tu roli
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół