nasiona marihuany

pH a nawozy organiczne

Wyszukiwarka Forumowa:
O

OdcieńZieleni

Guest
podaj mi przykład, jak zakwaszamy organizm, czym, w jakich dawkach i jak to sie objawia, yt to używam tylko do słuchania muzyki, a złe ph moczu moze byc spowodowane stanem zapalnym układu moczowego albo czymś innym, i ja tez nie mam zamiaru sie kłócic, dlaeko mi do tego :)
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Mieso zakwasza, pepsi, cola. Zle samopoczucie, sennosc, fiolet pod oczami i wiele innych. U chorych na atopie czy luszczyce choroba sie nasila przy zakwaszonym organizmie
 
O

OdcieńZieleni

Guest
stary, kwasica wynika z problemów narządów wewnętrznych, a nie z samego przyjmowania nieodpowiedniego pokarmu "zakwaszonego" ... takie teraz to modne się stało, chyba kazdy zauważył, uważaj bo zakwasisz organizm, dobra machina marketingowa która pochłania takich jak Ty, a wiesz czemu nie zakwasimy organizmu choćbyśmy jedli tylko te Twoje mieso, cole i pepsi? bo mamy, moze nie wszyscy, 2 działające nerki, które działają jak bufor, który neutralizuje kwasy .. ph moczu tak jak pisałem moze sie zmieniać ale to pod wpływem zapalenia układu moczowego lub własnie problemy z nerkami .. zasade działania nerek, jako buforu uczą w 2klasie liceum, a i tak ludziom wmówią co chcą ładną reklamą :)
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Ile ludzi tyle teorii, taka prawda :) ale dzieki, bo dales mi do myslenia i musze to sprawdzic :) w liceum to ja gralem w medal of honor przez siec, szkoła była mi obca..
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
wiec wg Ciebie to jeden ch*j jakie masz ph np. moczu?

tu akurat sie nie zgodze, w przypadku zakazenia bakteryjnego zakwaszenie moczu na duzy wplyw na spektrum dzialania lekow :)

---------- Post Zaktualizowany 20:12 ---------- Data pierwszego postu 20:09 ----------

Myślę, że z roślinami jest trochę jak ludźmi. Człowiek z zakwaszonym organizmem ( złym PH organizmu/krwi ) podobnie jak roślina, źle wchłania i metabolizuje składniki odżywcze. Może dziwna teoria, ale dlatego reguluje PH wody :)
Ponadto gdybyś miał zakwaszoną krew to byś kipnął dość szybko. Krew jest dość dobrym buforem o pH trochę ponad 7,35-7,45 ;)

W ogóle sorry Dzordz za dublowanie odpowiedzi, nie doczytałem do końca, ale krew mi się gotuje jak czytam takich wynaturzeńców XD na bank są antyglobalistami i antyszczepionkowcami, a na mój organizm działają kancerogennie bardziej, niż ta ich kola i mięso. xC
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Św. Mateusz ? :study:

Nie naśmiewaj się z uczniów Jezusa, pamiętaj, że on sam jest najważniejszym islamskim prorokiem.

A cytat podkleiłbym bardziej pod Objawionego Meduzę z krainy 87 cudów.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Mnie nie mieszaj w jakies boskie sprawy. To dopiero sciema, wieksza jak cale zakwaszenie i ze ziemia jest plaska :)
A po drugie nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, wiec sie popraw :)
 

Grow1210

Member
Rejestracja
Lip 15, 2017
Postów
13
Buchów
0
Uzywam biobizza bio alg bio grow bio heven i jak na litr wody dodam po 1,5-2 ml kazdego nawozu to wartosc ph spada z 6,5 do 5,5 i tak podlewam i jest ok. Akurat te nawozy po 2-3 dnich podwyzszaja wartosc ph z powrotem do 6,5-6.8 . ( mowie tu o wodzie z podstawki ktora przeleciala przez ziemie..)
 

Fuplew

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
135
Buchów
64
Dobije do tematu bo mam w tej materii problem.

Z miejsca - "nie reguluje się PH przy nawozach organicznych" - Czemu?

Przygotowałem dwie pożywki i sytuacja wyglada tak:
Woda + nawóz ( Juicy Bloom + Bio Tabs PK) = PH 5.3
Woda + nawóz wyregulowane PH do 6.3

Następnego dnia

Woda + Nawóz = PH 5.5
Woda + nawóz wyregulowane PH = PH 6.7

Okey te nawozy podnoszą PH, okey to fajnie

Nie rozumiem jednak czemu, czemu? Woda z podstawki ma PH 8.5!!!

Jakim PH zatem należy podlewać panienki? Jak regulować PH?
W czym rzecz, ze woda z podstawki ma tak wysokie PH?
Czy ta wylatująca z donicy woda ma znaczenie? Czy to nie istotne gdyż roślina pije przygotowane pożywkę o PH 6.3
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Przy organice w życiu nie kontroluję pH i jest git, przy mineralnych zawsze miałem roblem z pH dlatego ich nie używam. Wodę leję z kranu
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
"nie reguluje się PH przy nawozach organicznych"
Ph czego? Wody? Podłoża.
Nie wiem dlaczego, ale ja organicznie nie wystartowałbym w podłożu o PH 7, 8, lub więcej dla rośliny która potrzebuje PH podłoża 5,5-6. dodatkowo nawozy organicznie podnoszą PH, natomiast mineralne obniżają je.
Jeśli o wodę chodzi, to też bym nie szalał z wodą o wysokim PH, ale to zależy od PH podłoża w jakim się uprawia. To prawda, że w organice nie trzeba tak mocno trzymać się standardowego PH, ale wszystko ma swoje granice, a zdanie "nie reguluje się PH przy nawozach organicznych" jest powiedziane na wyrost.
Pierwsza moja bio uprawa skończyła się z marnym skutkiem przez zbyt wysokie PH podłoża i żadne bakterie nie pomogły, dopiero po solidnym flushu rośliny się ogarnęły.
PS. Teraz jestem zwolennikiem uprawy organiczno-mineralnej, ale to inny temat.
 
Ostatnia edycja:

Fuplew

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
135
Buchów
64
Ph czego? Wody? Podłoża.
Nie wiem dlaczego, ale ja organicznie nie wystartowałbym w podłożu o PH 7, 8, lub więcej dla rośliny która potrzebuje PH podłoża 5,5-6. dodatkowo nawozy organicznie podnoszą PH, natomiast mineralne obniżają je.
Jeśli o wodę chodzi, to też bym nie szalał z wodą o wysokim PH, ale to zależy od PH podłoża w jakim się uprawia. To prawda, że w organice nie trzeba tak mocno trzymać się standardowego PH, ale wszystko ma swoje granice, a zdanie "nie reguluje się PH przy nawozach organicznych" jest powiedziane na wyrost.
Pierwsza moja bio uprawa skończyła się z marnym skutkiem przez zbyt wysokie PH podłoża i żadne bakterie nie pomogły, dopiero po solidnym flushu rośliny się ogarnęły.
PS. Teraz jestem zwolennikiem uprawy organiczno-mineralnej, ale to inny temat.

U mnie jak potem sprawdziłem woda, która zawsze miała PH 7 teraz ma PH 7.8 ale to nic bo po dodaniu nawozów spada do 5.3 - teraz dostają prawie podwójną dawkę nawozu wcześniej dostawały normalna i PH było 5.7 - dalej za niskie jak na flow

Najbliższe podlewanie do woda o PH 6 - zobaczę jak zareagują i co z podstawki wyleci. Nie wiem czy pomoże mi to uporać się z niedoborem potasu i fosforu :(

Słyszałem, ze Biobizz obniża PH z czasem
Wierze, gdyż po dodaniu nawozów Biobizz PH ładnie się stabilizuje do 6-6.1

Nie używam nawozów jednej firmy i dlatego mam takie problemy z PH :/ coś dobrego rozwiązania nie mogę znaleźć...
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Gościu dobrze prawi. Start w mieszance(podłożu) o odpowiednim pH nawet w organice jest nie tyle co konieczne a uzasadnione wieloma plusami takiego poczynania. Ma to przełożenie na ogólną kondycję roślin z uwagi na ich start w odpowiednim dla nich odczynie kwasowości. Pamiętać należy, że w organice karmimy organizmy które robią robote za sprawą symbiozy z cannabis. Najpierw papu trafia w "ręce" organizmów żyjących w glebie, dopiero za ich sprawą roślina dostaje wybiórczo pierwiastek jakiego jej potrzeba(oczywiście musi zostać dostarczony on do gleby, z pustego salomon nie naleje) a co za tym idzie? A no to, że podając pożywkę nie będzie ona natychmiastowo dostepna dla rośliny. Dlatego start w dobrych warunkach ma znaczenie. Ema! @Gość. Dobrze prawi nie tylko w kwestii świecideł, należy tego pana posłuchać. :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół