nasiona marihuany

pH a nawozy organiczne

Wyszukiwarka Forumowa:

januszegrowe

Active member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
42
Buchów
0
Wyczytałem juz u kilku osób że nie warto przy nawozach organiczynych mierzyć , zbijać lub podwyższać PH . 8)Chciałbym sie zapytać was wszystkich co o tym sądzicie i jakie jest wasze zdanie :) nie wiedzialem gdzie zamiescic ten temat. Dzieki ludzie z góry za odp:jaraczz:
 

guyfawkes

Active member
Rejestracja
Sie 9, 2016
Postów
27
Buchów
0
Podbijam, sam jestem ciekaw, niby rozkładaniem składników odżywczych przy takiej uprawie zajmują się mikroorganizmy przez co roślina sama sobie "wybiera" co potrzebuje.
Pewny użytkownik z tego forum doradził mi że " dla bakterii wysokie ph to nie problem" no ale jestem ciekaw innych opinii bo sam lece organicznie.
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Ja leje odstaną kranówe i nic nie reguluję. Ph u mnie ok 7,8 i jakoś to idzie.
 

lenos

Banned
Rejestracja
Gru 29, 2016
Postów
95
Buchów
0
Ktoś jeszcze sie wypowie?
, bo sam jestem ciekaw, jedni mówią że trzeba obowiązkowo, inni że wcale nie trzeba tego robić.
 
D

dolina rozkoszy

Guest
jak to nie miezyc ?
hyba hesi ma nawozy co nie trzeba - ale czy ona sa organiczne niepamietam?
trzeba miezyc bo skad wiesz jakie masz ph??
będziesz podlewal roztworem co ma 9ph lub 3ph ?? musisz zmiezyc, zwykle takie nawozy lekko obnizaja ph
 

lenos

Banned
Rejestracja
Gru 29, 2016
Postów
95
Buchów
0
Wiem że nawozy zmieniają ph, to oczywiste. Wiele osób uważa że nie trzeba sprawdzać ph przy nawozach organicznych, ale są też tacy co uważają że jest to bardzo potrzebe. Ja używam nawozów organicznych i mierze ph, ale chciałbym żeby to mierzenie ph przy nawozach organicznych było nie potrzebne, bo nie chce mi sie za każdym razem gdy podlewam sprawdzać ph roztworu.
Np ty kolego dolina rozkoszy uważasz że sprawdzanie ph przy organikach jest potrzebne, ale np kolega zacier uważa że nie jest potrzebne, no i robi sie zamieszanie, dlatego chciałbym żeby więcej osób sie wypowiedziało w temacie.
 
D

dolina rozkoszy

Guest
jak masz wode ph 7 , dolewasz nawoz to wiesz ze będzie 6,5ph ( no tak mniej więcej), później zwiększasz dawke nawozu to ph masz np. 6.2. ale skad wiesz ile ma woda i później pozywka z nawozem za ppierwszym razem. ph ma duże znaczenie do wyglądu, zdrowia i plonu i mocy. 50 lat temu ludzie radzili sobie bez papierkow lakmusowych ( 10-30 zl) , czy papierkow z kolorami ( 30 -50zl) czy nawet tanich miernikow bez ATC ( 40-60zl) .

moim zdaniem kup miernik elektroniczny z atc za 40-60zl- nie jest to duzy wydatek a na pewno się przyda i koszt zakupu zwroci ci się w plonie
 

Er#

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2014
Postów
182
Buchów
0
Przy stosowaniu nawozów organicznych nie musimy kontrolować ph.
 
D

DarkMessiah

Guest
Korzystam z BioBizz sam producent pisze ze nie trzeba regulowac PH ja i tak robie po swojemu i sprawdzam dla mojego wewnetrzenego spokoju.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
jedni mówią że trzeba obowiązkowo, inni że wcale nie trzeba tego robić.

i tak bedzie zawsze,bo roznie to bywa ;) zadnego obowiazku ni ma i najwazniejszy jest Twoj grow wiec jak zwykle dostosuj wszystko do potrzeb swoich panienek


Czyli jak będę stosował biohumus to mogę mieć wywalone na ph i nie muszę sobie nim zawracać głowy ?

mozesz miec wywalone,no chyba ze sie cos z***ie i bedzie rozpacz


ja mam z 9 ph kranowe wiec mam nie regulowac?? skonczy sie to chu*nia .. mi raz wystarczy

w tym grow dalem na poczatku lekko wieksze ph wody (7) i potem walczylem ze 3 tyg. z blokami ..

wiec reguluje ph i jest cacy..wiec po ki ch.. kombinowac?

ale zawsze mozna poeksperymentowac jak ktos lubi i nalesc najlepsza opcje dla siebie
 

guyfawkes

Active member
Rejestracja
Sie 9, 2016
Postów
27
Buchów
0
Sam się przekonałem dwa razy, że niestety trzeba regulować, jednakże octem/ kwaskiem cytrynowym na - a dolomitem doglebowo/do roztworowo na + . Płyny Ph- Ph + zabijają bakterie w glebie? z taką opinią się spotkałem.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Bakterie maja ph 5.9-6.8 (pozytywne) i to pewnie sklonilo do tej smiesznej teori z ph. Bakterie ktore przerabiaja materie organiczna zakwaszaja swoje srodowisko czyli obnizaja, ale moge przetrwac dzieki swojemu ph (wewnatrz) wiec trzeba jak najbardziej regulowac ph. Jak sie myle niech mnie ktos poprawi :)
 

sidbank.pl

www.sidbank.pl
Rejestracja
Sty 7, 2009
Postów
17
Buchów
0
nawozy bio przynajmniej z Canny zmieniają ph pożywki więc jak najbardziej trzeba sprawdzać ph rhizo podwyższa ph a canna vega, cannazyme obniża
 

guyfawkes

Active member
Rejestracja
Sie 9, 2016
Postów
27
Buchów
0
Cały zestaw z biobizza wymieszany z 10L wody, na 6 tydzień według biobizz schedule: ph kranowy odstanej ~7 po dodaniu nawozow 5,5~
do tego dochodzi tez co mamy w glebie, jesli nawaliliśmy bezpośrednio przed uprawą obornika czy kompostu, to tez w miarę czasu będzie zakwaszać nam tą glebę w miarę jak to gnije. Dobra mieszanka ziemi z dolomitem + raz na jakis czas podsypanie dolomitem by wystarczyło bez regulacji ph roztworu moim zdaniem ale trzeba mieć to juz w nawyku i wiedzieć po którym podlaniu nawozami trzeba sypać
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół