nasiona marihuany

B+ i Golden Teacher uprawa na życie

Wyszukiwarka Forumowa:

Holdcut

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2011
Postów
47
Buchów
0
Siema! W tej fotorelacji będę przedstawiał uprawę B+ oraz Golden Teachera na życie. Jest to moja druga uprawa (pierwsza jest w trakcie) więc wszystkie uwagi, sugestie mile widziane ;)

Zacząłem od dokładnego przepłukania żyta:



Następnie zostawiłem je do namoknięcia na 24h (do wody dodałem łyżkę miodu)



Po 24h gotowałem żyto przez 10 min na wysokim ogniu



Następnie żyto przesypałem do słoików i sterylizowałem przez 2 godziny, a po wystygnięciu zaszczepiłem.


(Wysterylizowane i zaszczepione żyto)

Teraz niestety najgorszy element hodowli - czekam aż grzybnia przerośnie substrat.

Pozdrawiam wszystkich mykologów ;)
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Super też mam ochotę na uprawę grzybów. Używałeś Szybkowaru do sterilizacji? Żyto to jakieś specjalne czy zwykłe z kombajna? Czy nie będzie problemu z wyjęciem ze słoika? Pozdro i czekam na dalszą relację.
 

Holdcut

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2011
Postów
47
Buchów
0
Polecam, ja się wciągnąłem w uprawę ;) Tak, do sterylizacji używałem szybkowaru. Żyto kupiłem na allegro ekologiczne, ale równie dobrze nadaje się zwykłe żyto, które kupuje się np. na paszę.
Nie będzie problemu z wyjęciem, bo żyto przygotowane tym sposobem jest sypkie i fajnie się przesypuje.
Moja pierwsza uprawa na życie była robiona w trochę inny sposób - po prostu dałem je do słoików i wysterylizowałem, później żyto całe się posklejało i przy wyciąganiu musiałem wszystko ciąć nożem, bo inaczej nie chciało ruszyć :/

Tutaj bonusowe zdjęcie z aktualnie owocnikującej tacki, o której wspomniałem wcześniej.


Oraz:

Widoczne 3 malutkie grzybki które zaczynają rosnąć po 9 dniach od wystawienia tacki do boksa ;)
 

jatutylkoczytam

New member
Rejestracja
Sty 15, 2015
Postów
1
Buchów
0
cześć! Jak wygląda twój box? Sam zastanawiam się nad uprawą, wystawiasz na światło dzienne czy masz sztuczne?
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Aha jest sypkie myślałem że robi się zbita masa. Co trzeba przygotować by zacząć uprawę oprócz zarodników? możesz wylistować? i skąd wziąć zarodniki kto się podzieli?
 

Holdcut

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2011
Postów
47
Buchów
0
cześć! Jak wygląda twój box? Sam zastanawiam się nad uprawą, wystawiasz na światło dzienne czy masz sztuczne?

Box to zwykłe plastikowe pudło wysypane mokrym wermikulitem. Wystawiam na pośrednie światło.


Aha jest sypkie myślałem że robi się zbita masa. Co trzeba przygotować by zacząć uprawę oprócz zarodników? możesz wylistować? i skąd wziąć zarodniki kto się podzieli?

Najlepiej obejrzeć filmik od początku do końca o uprawie grzybów, który przybliży jak wygląda cały proces https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?91359-Uprawy-grzyb%C3%B3w-psylocybinowych/page2&

Później można już czytać o różnych technikach upraw, gdzie wszystko jest opisane krok po kroku (nie polecam uprawy na ciastkach ryżowych, bo jest marna efektywność, dużo lepiej jest na życie) na tej stronie http://psilosophy.info/uprawa_grzybow_wedlug_mush_mush.html

Wracając do moich dzieci to w końcu pojawiła się grzybnia na życie, mam nadzieję, że teraz już pójdzie z górki:



Oraz bonusowe zdjęcie z poprzedniej tacki!

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół