nasiona marihuany

Wyrób haszyszu metodą wstrząsową

Wyszukiwarka Forumowa:
0

00000000001

Guest
Dyskutowałem z użytkownikami forum o wyrobie haszyku stosując lód i stwierdziłem, że sam kiedyś zrobię.

Ze względu na to, że radziłem ostatnio jednemu userowi i moje rady jakieś mało celne były stwierdziłem, że to co mam w głowie przełożę na tekst cyfrowy i zrobię to dokładnie jak jemu sugerowałem.
Przy okazji robiłem fotki.

Liście i łodygi pokruszone na większe kawałki około 10g (widać zakrętkę 1l słoika)


Nalałem trochę schłodzonej wody dosypałem kostek lodu i założyłem pończochę. Do pończochy wrzuciłem najpierw lód i trochę palenia potem znowu lód i znowu ziele i tak aż wszystko weszło. Na początek zszedł cały woreczek z kostkami do lodu.


Tyle lodu aby był jeszcze luz w słoiku na pierwsze ruchy.


Macro dla rozluźnienia - resztki ziółka z miseczki)


Teraz nie trzęsąc wymoczyć dokładnie całą zawartość pończochy


Zrobić tak by była zanurzona całkiem i ....


.. do lodówki na 10 minut


Po około 15 minutach trzepania we wszystkie strony (bąbelki z pianki szybko mykają na dno). Ciągle uzupełniamy rozpuszczający się lód. Ale nie za dużo by było miejsce na trzepanie.


I dalej trzepiemy a po chwili otwieramy i gmeramy łyżką we wszystkie strony wynosząc na powierzchnie słoja ziółko. Zamykamy i trzepiemy. I tak kilka/kilkanaście razy)


Po pół godzinnych zabiegach z pończochy, palcami pozbywamy się resztek lodu ale staramy się by nie było na nich resztek liści. W pończosze zostaje jedynie papka. Podciągamy pończochę tak by ziółko było jak najwyżej ale aby dało się zamknąć słoik.

I znowu trzepiemy i lyżką gmeramy i trzepiemy.
Najlepiej aż rozpuści się cały lód. Następnie wyciskamy pończochę i moczymy i wyciskamy i moczymy i wyciskamy.

Jeśli pończocha pęknie gdzieniegdzie nieszkodzi. Bierzemy wtedy drugi słoik i cedzimy przez opróżnioną i oczyszczoną pończochę całą zawartość pierwszego słoika. A potem wyciskamy te resztki parę razy tak jak całe zioło wcześniej (czyli moczymy i wyciskamy)


Odstawiamy słoik oparty najlepiej pod kątem na 5 minut.
Interesująca zawartość powinna się zebrać w rogu.


Następnie powoli wylewamy tę brudną ciecz ale nie wszystko bo musi nam coś zostać aby wyjąć resztę.
Najlepiej to co zebrane na dnie wylać na jakąć np jedwabny kawałek szmatki.
Następnie można zebrać to z chusteczki łyżeczką.
Po prawej - z dna słoika - ten najlepszy haszyk ale strasznie mało.

Mało bo!!

Słoik upiściłem - (cufem nie pękł) - i połowę cieczy rozlałem na blat i podłogę !!! Czyli powinno być 2 razy więcej.


Następnie każdy z produktów (prawy i lewy) z osobna zebrałem na palec i wziąłem kawalątek zwykłej folii spożywczej (tej przeźroczystej) i sprasowałem w palcach. Potem powędrowały na folię aluminiową na kaloryfer do pełnego wyschnięcia). Dzisiaj spróbuję.


Strasznie tego zmarnowałem ale zrobiłem i to 1 raz.
 
Ostatnia edycja:

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
super wyszło;) mało ale zawsze coś tam jest<joint>qrde i ja bym spalił dobrego hasza<rotfl> trzeba będzie coś pomyśleć

pozdr...:smokee:
 
K

koczy_obry

Guest
no to czekamy na efekty. bo tez mam w planach zrobic ta metoda.
 

Koszatnik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 22, 2008
Postów
2,144
Buchów
20
super tutorial Truskawa ;)
trzeba to bedzie wypróbować...
duży buch za dobra robote!
 
0

00000000001

Guest
No muszę powiedzieć, że hasior był kopliwy.
Szkoda, że tyle zmarnowałem.

Nie był super smaczny bo z liści głównie ale z 10g suszu ok 0,3 g (po stracie połowy) wyciągnąłem.

Zrobiłem z tego jednego lolka.
Dym był bardzo zwiewny i delikatny.

Za miesiąc zrobię z topów i zdam relację. Na pewno będzie smaczniej.

Dzięki za buchy.
 

eMdeeM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 29, 2008
Postów
1,268
Buchów
15
z topów wyjdzie pewnie cos konkretnego ;)
 

HWDP

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2008
Postów
123
Buchów
1
Bardzo dobrze opisane i dobre zdjęcia, teraz mi będzie łatwiej takie coś zrobić.
POZDRO
 

Szczepan

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2007
Postów
399
Buchów
6
Ice hash.

Jeśli będziesz robić następnym razem to zrób porównanie
ice hash vs zwykły zrobiony metodą wstrząsową
bo jestem ciekaw jak duża jest różnica.
 

_SeNsI

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 18, 2008
Postów
1,093
Buchów
10
Różnica jest na prawdę duża. Wczoraj po przeczytaniu tematy zrobiłem "hash"
na sucho z pończochą i wyszło mi tego (chyba) więcej z 3-4g liści. Później dodam foto.
Trzepane 2 razy po ok 30-40min
clear.gif

clear.gif
 
Ostatnia edycja:

jastab

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2009
Postów
65
Buchów
0
Zawsze mi się zdawało że więcej powinno wyjść :p. Ale Za pierwszym razem tak jest ze wszystkim xD
 

Atanazy Bazakbal

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
1,889
Buchów
10
Raczej miligramów?!?! Z 10g liści nie wytrzepiesz więcej niż jakieś 0.2g. co nie zmienia faktu że starczy na niezły lot:)

Tazio
 

wilq123

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2009
Postów
441
Buchów
0
Atanazy Bazakbal napisał:
Raczej miligramów?!?! Z 10g liści nie wytrzepiesz więcej niż jakieś 0.2g. co nie zmienia faktu że starczy na niezły lot:)

Tazio
marnotrawstwo <lol>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół