nasiona marihuany

Luźne rozmowy na temat uprawy w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Taki temat abyśmy mogli dzielić się pomysłami czy doświadczeniami związanymi z całą działalnością w kokosie.
Można wrzucać pomysły wszelkiego rodzaju,pomocne tutki czy linki do ciekawych rozwiązań itp...
ode mnie takie pomoce...
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?113604-DIY-Stół-do-koko-hempy-inne-sprawy
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?116831-DIY-Automatyczne-podlewanie
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?117077-DIY-Zbiornik-retencyjny-z-autouzupełnianiem
I jeszcze tabelka którą się posiłkowałem na samym początku...dobra sprawa dopóki się nie wypracuje czegoś pod siebie...

No i bez tego też by temat średnio mi się podobał
https://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=983893&postcount=1

Obowiązkowo trzeba okiem rzucić...
A tu mój zestaw...powiększony tylko o rhizotonic od canny na pierwsze tygodnie...

Takie podlewanko...
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=62654
 
Ostatnia edycja:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
O co chodzi z ta zmodyfikowana pozywka lucas forumy pod kokos? Kiedys rzucil mi sie temat i bodajze Izak cos o tym wspominal ale nie moge namierzyc. Ogolnie wlasnie cieakwia mnie suple GHE i chce z nim dokonczyc moje Amesie bo przy tej Cannie niestety ph skacze jak szalone i jakos czuje po nich niedosyt..
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Elegancki temat kolego!
Trzeba się brać za czytanie bo po urlopie jadę kolejny projekt. Co do odżywek to już polecę od canny bo jakiś czas temu dokupiłem do spiżarni:
-rhizotonic
-cannazym
-boosta
plus jeszcze mam canna A+B i flusha jakieś 3/4 butelek więc zostaje przy tym producencie.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Dobry temat o koko ! Ja osobiscie zle podchodzilem do tego podloza od poczatku przygody z nim.. ale lepiej pozniej niz wcale ;)
Ja przetestuje suple GHE tym razem. Montuje wiekszy zbiornik i timer na dripperach zeby to zautomatyzowac .
Dyzma ale ten osprzet co zmajstrowales to SZACUN :D
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Dzięki za miłe słowo...może kiedyś pokażę resztę.Trochę tego by było.
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
pogratulować pomysłu panie Dyzma;) bo jeśli miałbym zacząc robić w kokosie to jest to zawsze jakiś punkt odniesienia. Pozdrawiam.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Smialo bo coraz mniej widze na forum majsterkowiczow , a zawsze cos czlowiekowi takie projekty podpowiedza .
Czy uzywsz w tym systemie jakis srodek typu FloraKleen,Drip clean do oczyszczania ? I jeszcze jedno, podwyzszasz ph z wiekiem roslin?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Nic nie używam do płukania/oczyszczania itp.Kasa w błoto.Jak się dobrze pilnuje aby odpowiednio dawki dostawały to co ma się i gdzie zbierać?Sole?jakie i gdzie...w kokosie-wypłukasz.20 % runoff wywala to co nie potrzebne.W wężach?A co średnica 1 mm?
Wszelkie tego rodzaju mixtury=niepotrzebne buteleczki które potem się walają tu i tam...
Co do ph...zaczynasz 5,5/5,6 i aż do 6,2 a czasami 6,3 pod koniec flo...rzadko mi się chce aż tak kombinować.Jednakże przy maluchach staram się trzymać 5,6/5,7...potem jak już podrosną to 5,8-6,0.
 
F

fazogastor

Guest
Dyzma - ale jak już musisz zrobić ten flush, to przy pomocy FloraKleen jest go zrobić o wiele prościej/skuteczniej niż samą wodą.

Dwa - jak się podlewa dripperami to tam też się w środku zbiera sól, i chociażby po uprawie dobrze by było przepuścić przez te drippery roztwór z flora kleen czy czegoś podobnego, żeby ten syf zszedł.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Spoko rozumiem o czym mowa...jednakże nie wydaje mi się aby po uprawie trzeba było używać jakichś specjalnych środków za ileś tam skoro jest wiele tańszych wcale nie specjalistycznych środków.Jednym z nich jest soda kaustyczna.Za butelkę płacę 2,5e i wymyje nią wszystko x 1000.Jak chciałbym usunąć kamień np.ze zbiornika czy innego elementu...mam solny.Nie ma nic lepszego na kamień.Wiele jest sposobów i środków.Każdy robi jak mu wygodnie i według zasobności kieszeni...mi wygodnie jest tak jak robię...jeszcze jedna sprawa...u mnie z kranu woda ma jakieś 100 do 120 ppm-mięciutka prawie jak deszczówka.Co to oznacza jeżeli rozmawiamy o kamieniu czy osadach wiadomo.Pewnie było by inaczej jak bym miał wodę 300/400 ppm-bo i takie w nl są.Ale...nie u ****mnie.:)
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Tez bede podchodzic do coco tylko zupelnie inaczej, bardziej prosto ale drozej.U mnie bedzie 4x autopot z 5 roslinami. W jednym beda dwie rosliny dla testu, czy 15l podzielone na pol zda egzamin a pozostale 3 beda miec cala doniczke do dyspozycji.Nawozy to biotabs, ja kupuje za 135zl starter pack bez zadnej promocji.Medium coco 50/50 z perlitem.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Nigdy nie miałem 2 roślin w jednym pojemniku/donicy...na logikę to w naturze też rośliny rosną w pobliżu innych i jakoś sobie radzą...biotabsów też nigdy nie używałem...będziesz robić fotorelację?Chętnie bym zobaczył co i jak...
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Bedzie na pewno fotorelacja.jestem leniwy czlowiek dlatego chce wszystko w automacie do tego cxb3070.Koncze skladac szafe, zostalo mi kupic pestki, medium i pare drobnostek.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół