nasiona marihuany

Luźne rozmowy na temat uprawy w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:
V

velocetyzer

Guest
Wielkie dzięki dnx, mam nadzieję ze w 3 tygodnie do kosy się wyrobie. A co z tym zapachem, brać żel lub aerozol ONA?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Sorry może było, ale zapytam jeszcze raz jak coś czy ma sens taka konstrukcja czy lepiej już samo Hempy Bucket?



na czas podlewania wyciągał bym wężyk z pompką i działało by jak HB a potem taka dopałka że podpinam w ten wystający z donicy wężyk mniejszy wężyk i pompuję powietrze które z kolej natlenia stojącą wodę i wogóle napowietrza korzenie w powietrzu.

Czy lepsza była by konstrukcja na tacy gdzie wodę bym uzupełniał i zasysała by się napowietrzona sama. Ktoś już tak leciał




Myślę o 2 krzakach na 0.18 Auto Silver Bullet
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Nie.... jeżeli chcesz koniecznie napowietrzać to po prostu robisz tradycyjne hempy bucket a dodatkowo, na dno dajesz kamień napowietrzający do tego rurka puszczona górą przez podłoże i pompka - tak jak w DWC.

Tyle tylko, że to nie ma sensu za bardzo w coco i hempy, zamiast tego, podlewaj kropelkowo 2-3 razy dziennie połową normalnej dawki nawozów a nawet mniej (fertygacja), będziesz miał lepszy efekt.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
połączone

Dzięki za pomoc. To jednak polecę jak klasycy w HB raczej, choć to nie w moim stylu coś nie przykombinować. Myślałem że będzie miało to sens bo i tak pompka leży sobie, a 200L/h nie pracuje głośno. Potem po wsadzeniu donic do boxa i tak bym tylko podpinał wężyk co zajeło by mi może 2 sekundy.
Ale ogólnie mój zamysł był taki że właśnie pompowane powietrze dziurą nie miało by innego ujścia tylko przez górę, bo boczna dziura była by zatkana, a w przypadku Twojej myśli powietrze uciekało by po "najmniejszej linii oporu" czyli podejrzewam że tą dziurą. A w moim przypadku musiało by lecieć do góry i prawdopodobnie wytwarzało by się ciśnienie które mogło by "wciskać " substancje odżywcze w korzeń. Coś jak byś karmił kogoś z procy. :zombi:

Dobrze rozumuję czy znowu mi się we łbie pier@%^li ?

Mógłby ktoś to roztrzaskać na polsku? Bo sam nie wiem kiedy mierzyć to pH wypływu.

All you need to do now is basically add the rooted clone or seedling water with nutes and thats it,I would water it daily until the tap root and root system has headed down to the res but once you see a desent growth rate id then start to water every 2 days.

The only thing wrong with it is you need to hand water and you get run off from the drain hole thats it and as far as checking your PH well the only time you need to do that is when you mix your nutes i like useing a PH of 6.2 PH .



E: Swoją drogą wstyd jak ch*j:freak2:

To może ktoś podpowie mieszankę na Hempy Bucket w które wcisnę pestki 2x Auto Silver Bullet 1x Auto Purple Afghan.

Planuję do boxa 40x44x100 dać dla SB donice ok 3,5L i na PA trochę mniejszą ok. 2L. Czy mieszanka taka mieszanka będzie odpowiednia:

-kokos jakieś 12L
-perlit 5L
-keramzyt ok. 5L + na wyłożenie dna
- no i tu nie wiem czy doskrobać trochę steropianu, bo czytałem że jest używany zamiennie z perlitem....( tylko nie wiem jaki wpływ będzie miał na pH iEC, ale chyba obojętny.

Dodałem tyle keramzytu bo czytałem że w kokosie korzeń zbija się w bryłę, dlatego myślę że z tym nieramzytem korzeń rozrośnie się na całą donicę. I teraz tak:
Dać więcej perlitu albo skruszyć steropianu żeby poprawić oddychanie, ale chyba sprawi to że będę musiał podlewać częciej? Czy może dosypać więcej kokosa? No i czy dobre będą te donice do mojego boxa. Nadmienienie że PA nie rośnie duży, nie wiem do końca jak z SB
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maziu89

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
37
Buchów
0
Witam, to będzie mój pierwszy inn od dobrych kilku(10 sic!) lat i chciałem spróbować swoich sił w coco. Zamierzam użyć planu H3ad formula - modyfikacja "Lucas formula. Rzeczy do kupienia to GHE Flora Bloom, GHE Flora Mikro woda miękka, Canna Rhizotonic, Sensi Cal-Mag Xtra, Plagron Green Sensation, posiadam jakiś stary ripen z przed 2 lat, nie wiem czy sie do czegoś jeszcze nadaje. Mam kilka pytań.

1 Czy taki zestaw da radę? Rozumiem że 2 pierwsze suple dawkować według tabelki na początku tematu, a resztę? Tak jak zalecił producent?
2 Jak często podlewać, jedni piszą że codziennie inni co 2 dni. Rozumiem że lać tyle aż wyleje się 20% tego co wlaliśmy i ta woda po zbadaniu ec i ph idzie do wywalenia? Lać suple od pierwszych dni życia roślinki?
3 Planuje zakupić jakiś dripper i zastanawiam się jak to ustawić, metodą prób i błędów? Zobaczyć ile czasu ma lecieć aż się przeleje? Jaka ilość wody powinna przypadać na L coco i ile mogą stać rozrobione odżywki w bańce z wodą?
4 Czy opłaca się dawać Keramzyt? Mieszać go z ziemią czy nasypać tylko na same dno? 6l donice wystarczą pod automata?

Pytania może głupie ale trochę wypadłem z obiegu i nie wszystko co wyczytałem na forum jest dla mnie jasne.
 

mupwee

Member
Rejestracja
Wrz 9, 2017
Postów
11
Buchów
0
Witam, to będzie mój pierwszy inn od dobrych kilku(10 sic!) lat i chciałem spróbować swoich sił w coco. Zamierzam użyć planu H3ad formula - modyfikacja "Lucas formula. Rzeczy do kupienia to GHE Flora Bloom, GHE Flora Mikro woda miękka, Canna Rhizotonic, Sensi Cal-Mag Xtra, Plagron Green Sensation, posiadam jakiś stary ripen z przed 2 lat, nie wiem czy sie do czegoś jeszcze nadaje. Mam kilka pytań.

1 Czy taki zestaw da radę? Rozumiem że 2 pierwsze suple dawkować według tabelki na początku tematu, a resztę? Tak jak zalecił producent?
2 Jak często podlewać, jedni piszą że codziennie inni co 2 dni. Rozumiem że lać tyle aż wyleje się 20% tego co wlaliśmy i ta woda po zbadaniu ec i ph idzie do wywalenia? Lać suple od pierwszych dni życia roślinki?
3 Planuje zakupić jakiś dripper i zastanawiam się jak to ustawić, metodą prób i błędów? Zobaczyć ile czasu ma lecieć aż się przeleje? Jaka ilość wody powinna przypadać na L coco i ile mogą stać rozrobione odżywki w bańce z wodą?
4 Czy opłaca się dawać Keramzyt? Mieszać go z ziemią czy nasypać tylko na same dno? 6l donice wystarczą pod automata?

Pytania może głupie ale trochę wypadłem z obiegu i nie wszystko co wyczytałem na forum jest dla mnie jasne.

AD1. Jeśli Head, to pozostań tylko przy GHE Flora. Nic więcej nie potrzeba. W zależności jakiej wody będziesz używał może być potrzebny dodatkowy cal-mag(uwaga na azot) albo siarczan magnezu (epson salt), to ostatnie sam Head poleca 1g/gal tylko oni używają nawozów GH, a nie GHE i są różnice w składzie.
AD2. Podlewasz tak aby na dnie pojawiła się woda. Częstotliwość zależy od wielkości donicy, im mniejsza tym częściej musisz podlewać. Nie powinno się przesuszać kokosu.
AD3. Zaleca się wymieniać wodę w rezerwuarze raz na tydzień, co do reszty polecam autopot easy2grow zestaw z donicami 8,5l i nie będziesz musiał się głowić jak to ustawić.
AD4. W ziemi kiedyś używałem, ale raczej zbędne. Do kokosu bez sensu. Kokos polecam mieszać z perlitem 70/30 lub 50/50 koko/perlit. Pamiętaj im więcej perlitu tym częściej podlewasz. 6l donica z koko starczy spokojnie dla auto ;p
 
V

velocetyzer

Guest
Witam, mam pytanie odnośnie BioTabs. W instrukcji chodzi mi o punkt "4. Nasącz". Piszę tam, żeby "nasączyć doniczkę roztworem z jednej płaskiej łyzeczki (1gram) BACTREXu i 5ml ORGATREXu na litr wody.
Pytanie brzmi ile ja z tego litra wody mam przeznaczyć na jedną doniczkę? Przecież tam są młode siewki, to chyba całego litra na jedną doniczkę mam nie wlewać? (doniczka 7litrów, autopot)
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam, mam pytanie odnośnie BioTabs. W instrukcji chodzi mi o punkt "4. Nasącz". Piszę tam, żeby "nasączyć doniczkę roztworem z jednej płaskiej łyzeczki (1gram) BACTREXu i 5ml ORGATREXu na litr wody.
Pytanie brzmi ile ja z tego litra wody mam przeznaczyć na jedną doniczkę? Przecież tam są młode siewki, to chyba całego litra na jedną doniczkę mam nie wlewać? (doniczka 7litrów, autopot)

Jak wlejesz litr , to pozniej nie podlewasz przez tydzień lub dłużej. Jak masz kokos suchy to i ten litr będzie mało
 
V

velocetyzer

Guest
[MENTION=73516]JOS[/MENTION] dziękuję za odpowiedź

W takim razie zakładając, że litr będzie mało, to mogę wlać litr a później przez kolejne dni sprawdzać czy rośliny się nie przesuszają? Jeśli w kolejnych dniach będą się przesuszać, to według instrukcji podlać je z dodatkiem 2ml ORGATREXu na każdy litr wody i po siedmiu dniach podłączyć już autopota?
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
nie . [MENTION=81867]velocetyzer[/MENTION]
podlej tym litrem, a potem jak ci się medium przesyszy podlewaj odstaną wodą.
Jak przesadzisz do auto potów, wciśniesz biotabsa, podlej znów bakterexem z orgatrexem, później długi czas samą wodą.
 
V

velocetyzer

Guest
@JOS dzięki, czaje

Donic autopotów akurat nie mam, rozwiązałem to sobie trochę taniej, gdyż użyłem starych donic 7 litrowych, które ustawie w dużej plastikowej tacy 80x80 pokazanej na zdjęciu poniżej, a na środku ustawie to niebieskie urządzenie, które dozuje wode ze zbiornika :)


 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
@JOS dzięki, czaje

Donic autopotów akurat nie mam, rozwiązałem to sobie trochę taniej, gdyż użyłem starych donic 7 litrowych, które ustawie w dużej plastikowej tacy 80x80 pokazanej na zdjęciu poniżej, a na środku ustawie to niebieskie urządzenie, które dozuje wode ze zbiornika :)

]

dobre rozwiązanie, pomyśl jeszcze nad czymś, żeby zasłonić (czarny strecz lub jakaś przykrywka z wyciętymi dziurami na doniczki ) tace od góry bo lepiej jak woda nie widzi światła, i nie paruje ci to do boxa
 
V

velocetyzer

Guest
[MENTION=73516]JOS[/MENTION] fakt, dobra rada, dzięki

A jeszcze pytanko odnośnie młodych siewek. Po wyjściu nasionek ze startera (małe krążki z ziemią) chce przesadzić narazie do mniejszych opakowań (po serku czy coś) żeby nie przesadzać odrazu do docelowych donic. W takim wypadku nakarmić je czymś żeby miały przez ten tydzień co jeść? Mam rhizo od canny resztkę, tylko nie wiem czy jest to mineralny czy organiczny nawozo/ukorzeniacz ( piszę na szybko i nie mam jak sprawdzić ). Wiem, że użytkownik @FootballManager podlał swoje małe pomidory Rhizo od Canny i trzymał przez tydzień w mniejszych donicach, przed przesadzeniem do dolecowych donic z biotabsem itd. Co polecacie?
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Witam. Mam takie pytanko a mianowicie czy mogę użyć nawozów do hydro canna aqua a+b grow i a+b flo do uprawy w kokosie? nie idzie mi coś z hydroponiką więc postanowiłem wrócić do tego co mi dobrze wychodziło. jak podlewałem małe roslinki tymi nawozami zanim przesadziłem do wody to całkiem ładnie na tych nawozach szły w górę ale chciałbym usłyszeć jakąś opinię ekspertów.Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół