nasiona marihuany

Luźne rozmowy na temat uprawy w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Sam nigdy nie próbowałem ale znajomek karmił panny cały cykl nawozami do hydro od canny w kokosie i nic nie działo się.Dawki tyle co mniejsze lał...
 

Maziu89

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
37
Buchów
0
Witam, ma ktoś patent jak zrobić odpływ w takiej tacy jak kolega wyżej? Najlepiej taki żebym mógł podczepić wąż który będzie prowadził do bańki/pojemnika.


 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Dzień dobry, mam kilka pytań :
1- mam nawozy z Biobizzu, wszystko prócz bioheaven i Leaf coat, czy ten zestaw wystarczy żeby ożywić życie w kokosie ?

2- wybór koko... brać z biobizzu czy postawić na canne plus ( różnica 10zł )

3- gdyby jednak organika okazała się za trudna ( może się tak stać ? ) to może mi ktoś zbudować najtańszy i najprostszy zestaw do koko ?
Dziękuję i pozdrawiam.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Multum odpowiedzi, jak widać, forum tętni życiem, mam kolejne pytanie, czytałem tutaj w tym wątku że uprawie w bio nie można zjechać z ph poniżej 6.3 bo podobno mikro życie umiera, natomiast w uprawie w kokosie z nawozami mineralnymi trzyma się ph ok 5.8, jakie więc trzymać ph w uprawie organicznej z kokosem ? Dajmy przykład tego biobizzu + mikoryza i kokos, trzymać ph 5.8 ? Czy tak jak w glebie między 6.3 a 6.5 ?
 

Maziu89

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
37
Buchów
0
Mam problem z którym od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić. Mianowicie moje rośliny wogóle nie jędzą tego co im leje np. kiedy daje im pełną dawke o ec 1.4 wypływa tyle samo a po czasie dochodzi do 2.0. Zaczynam lać im pół dawki około 1.0-0.9 wypływ stopniowo spada do 1-1.1 ec. Doniczki 7l na każdą idzie około 600ml( wychodzi mi jakiś galon na 5 sztuk) podlewam codziennie( z tego co wiem są dwie szkoły jedni leją codziennie a nawet 2, inni jak w glebie) z tej piątki drzewek i z tym podlewaniem mam około 600ml wypływu. Ph staram się trzymać w granicach 5.5-5.8. Stosuje H3ad formula proporcje 6ml flora micro : 9ml flora bloom /galon -3,8l teraz te dawki leje na 2 galony. To moja 3 uprawa , pierwsza była ok wyszło lepiej niż się spodziewałem w drugiej zaczął się ten problem o którym pisze i roślinki dostały ostro od niedoborów(flushe nie pomagały ec i tak wracało do nadwyżek). Czego to może być wina? Chujowej kranówki której używam? Ale za pierwszym razem było ok. Czy może to wina kokosu? Użyłem tego samego, oczyściłem go tylko z korzeni przepłukałem i wymoczyłem w wodzie o wyregulowanym ph i dodatkiem calmagu. Rośliny wystartowały 1 września(56 dzień) odmiana Liberty Haze od Barneys Farm. Mógłby ktoś doświadczony w tym medium pomóc? Zdjęcia z dziś




22 października
 

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,880
Odznaki
4
A po co komplikować uprawę typu „bio w kokosie”?? Rób bio ziemia albo kokos mineralnie..

---------- Post Zaktualizowany 23:13 ---------- Data pierwszego postu 23:05 ----------

Wygladaja ogólnie jak by im wody brakowało.. jakie masz temperatury w box? Dzień/noc. Doniczki nie są za lekkie ? PH i ec wydaje sie być ok

---------- Post Zaktualizowany 23:14 ---------- Data pierwszego postu 23:13 ----------

Mam problem z którym od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić. Mianowicie moje rośliny wogóle nie jędzą tego co im leje np. kiedy daje im pełną dawke o ec 1.4 wypływa tyle samo a po czasie dochodzi do 2.0. Zaczynam lać im pół dawki około 1.0-0.9 wypływ stopniowo spada do 1-1.1 ec. Doniczki 7l na każdą idzie około 600ml( wychodzi mi jakiś galon na 5 sztuk) podlewam codziennie( z tego co wiem są dwie szkoły jedni leją codziennie a nawet 2, inni jak w glebie) z tej piątki drzewek i z tym podlewaniem mam około 600ml wypływu. Ph staram się trzymać w granicach 5.5-5.8. Stosuje H3ad formula proporcje 6ml flora micro : 9ml flora bloom /galon -3,8l teraz te dawki leje na 2 galony. To moja 3 uprawa , pierwsza była ok wyszło lepiej niż się spodziewałem w drugiej zaczął się ten problem o którym pisze i roślinki dostały ostro od niedoborów(flushe nie pomagały ec i tak wracało do nadwyżek). Czego to może być wina? Chujowej kranówki której używam? Ale za pierwszym razem było ok. Czy może to wina kokosu? Użyłem tego samego, oczyściłem go tylko z korzeni przepłukałem i wymoczyłem w wodzie o wyregulowanym ph i dodatkiem calmagu. Rośliny wystartowały 1 września(56 dzień) odmiana Liberty Haze od Barneys Farm. Mógłby ktoś doświadczony w tym medium pomóc? Zdjęcia z dziś




22 października

Wygladaja ogólnie jak by im wody brakowało.. jakie masz temperatury w box? Dzień/noc. Doniczki nie są za lekkie ? PH i ec wydaje sie być ok
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
[MENTION=30352]Maziu89[/MENTION] za mało wody im lejesz, daj im 3x tyle co do tej pory raz na kilka dni! Jak jest susza to zasolenie gleby/podłoża wzrasta.
 

Maziu89

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
37
Buchów
0
Temp przy włączonym wyciągu 23c w chłodniejsze dni wyłączam go żeby nie przemarzły, wtedy temperatura dochodzi do max 30c. Przy podlewaniu sugerowałem się tym tematem https://www.forum.haszysz.com/showt...odlewanie-kokosu-(DTW)-jak-to-poprawnie-robić Leje tak aby było do 20% tego wypływu, niby kokos można traktować jak hydro. Narazie przeleje je wodą z calmagiem i odrobiną florakleen. Podobno chu**wa kranówa może po blokować przyswajanie minerałów może to przyczyna? Najbardziej martwi mnie ten brak spadku wypływu ec.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
A jak mierzysz parametry?Wodę masz odstaną odpowiednio?A i kokos nie to,że można traktować jak hydro-kokos to hydro.
 

Maziu89

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2010
Postów
37
Buchów
0
Woda odstana min 24h. A parametry no cóż... dawkuje pożywki, najczęściej 2 galony ustalam ph, sprawdzam wszystko ec metrem milwaukee
do ph używam tego żółtego chińczyka oraz płynu, mam też płyny do kalibracji więc raz w miesiącu sprawdzam sprzęt. Później wszystko podlewam po jakiejś godz(lub na następny dzień) kiedy wszystko spłynie ze wspólnej tacy do pojemnika sprawdzam wypływ. Ok więc kokos to hydro które można traktować jak glebę, mój błąd:dela:

Edit:
Dzisiaj zauważyłem brązowe plamki na górnych liściach. Braki fosforu?

 
Ostatnia edycja:

GOTREK

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2012
Postów
270
Buchów
0
Migro z 18 czerwca 2020 dotyczący badań i testów przeprowadzonych przez firmę RX Greentechnologies.
Sprawa dotyczy flusha i zawartości minerałów w roślinach przy braku, 7 dniach, 10 dniach i 14 dniach flusha. Dotyczy to również minerałów zawartych w podłożu. Polecam filmek, mit wydaje się obalony jednak efekt placebo jest na pewno żywy

 
U

Usunięty 82037

Guest
Witam.
Mam problem z wodą ponieważ u mnie odstana kranówa ma ec 0.8.
Chciałbym się dowiedzieć od was jak lać nawozy i czy mieszanie nawozów z taką wodą jest bezpieczne dla roślin?
W drugim dniu wega dziewczyny dostały pożywkę ec 1.1. 70% cal mag, 70% power roots oraz symbolicznie krzemu od atami.
Dziś jest 4 dzień i panny wyglądają bardzo zdrowo. Gdy dojdzie A+B ec podniesie się i mam obawy, że mogę je popalić.
jak jest w końcu z tym ec?
Gdzieniegdzie na zagranicznych forach czytałem, że w początek wega startować od 1.2 do 1.5 ec nawet, a gdzieniegdzie że od 0.4 - 0.6
Mam dodawać tą wartość kranówki 0.8 do pożywek i startować od np 1.2? W tym przypadku ec w szczcycie wyniosłoby około 2 lub więcej.
W tabeli canna pisze na dole, że jesli twoja woda ma ec 0.5 to polecane ec z tabeli powinno być o 0.5 wyższe.
Moja woda ma 0.8 więc czy mogę zwiększać o tę wartość?
Czy może najlepiej zainwestować w filtr RO?

żółwik
 

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,880
Odznaki
4
Ciezkie sprawa.. bo nie wiadomo czego jest tak dużo w tej kranowce, jak dolejesz a+b ec pójdzie mega do góry. To ec z zagranicznych forum myśle ze woda z ro. Power roots nie podnosi ec wiec nie zmniejszaj, proponuje zmniejszyć dawkę cal mag jak zaczniesz lać a+b. Musisz patrzeć o obserwować,
tez mierz miernikiem wodę z wypływu, ona powie ci co sie dzieje w doniczkach. Tabele producentów są dla jakis koni, nie sugeruj sie za bardzo..Mam jedna FR w coco i dawałem max 1,6 ec a według plagrona powinienem 2,4 (w tym 0,5 kranówka) tutaj tez jest ciekawa FR w coco @Grandfather
 
U

Usunięty 82037

Guest
Zmierzyłem ec przefiltrowanej wody przez filtr brita i wyszło 0,46.. lepsze to niż 0.8.
Myślałem też o wodzie mineralnej z biedronki, która ma ec 0.3, 5 litrów za 2 zł. Można by było podlewać taką wodą chociaż przez wega dopóki dziewczyny dobrze nie urosną, co myslicie??

Druga sprawa to myslałem o filtrze RO takim do 200zł tylko jak czytałem to musi być źródło wody oraz kanaliza aby odpad miał gdzie odpływać.
Niestety w moim pomieszczeniu mam tylko kran bez kanalizy więc czy da się podłączyć taki filtr do samego kranu ? Jeśli tak to gdzie odprowadzać resztki? Może być jakiś zbiornik czy musi byc kanaliza?
Szkoda mi tego kranu bo się namęczyłem żeby go tam podłączyć i skoro mam już wodę pod nosem to chciałbym to wykorzystać.. a tu 0.8 ec..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół