nasiona marihuany

Luźne rozmowy na temat uprawy w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Coco jest podłożem hydroponicznym, dlatego od początku trzeba dostarczać jedzenie.

Rizhothonic na pierwszy tydzień wystarczy ale potem już podawaj nawozy.

Jeżeli chodzi o EC:

* siewka do 10-14 dnia, EC powinno być 0,4 - 0,6
* weg do przełączenia, EC: 0,6 - 1
* indukcja początek kwitnienia, EC: 1,2 - 1,6
* kwitnienie EC: 1,6 - 2,8

Napiszę coś od siebie, takie stężenia nawozów podczas kwitnienia, które podał Kolega Fazogastor mogą sprawdzić się przy taktowaniu coco jak ziemie mokro/sucho tzn. podlewamy co kilka dni, ale jeśli będziemy stosować multifeed/utrzymywać ciągłą wilgotność coco + DTW, lub mamy na tyle dużą donicę, że wystarcza podlać raz dziennie aby donica nie wyschła przez 24h, w takim razie na pełnym flow wystarcza ec 1.0-1.2 w zależności od odmiany i jej apetytu.
U mnie się sprawdzają takie stężenia przy 11l donicach DTW pod 600w hps, podlewane raz dziennie ok 10% pojemności donicy, krzaki ok 4tyg. vega. Przy dłuższym vegu zapotrzebowanie na ec może troszkę wzrosnąć.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
A ja wam powiem ze zostawilem rosliny w 3 tygodniu wega kompletnie bez opieki na tydzien czasu. Oczywiscie mowa o koko. 8l rhizopoty, led 200w odpalony, mieszak wylaczony I wyciag na min. Nawodnilem kokos solidnie I kompletnie nic sie nie stalo. Kokos nie wysycha tak szybko jak sie wydaje mimo nieduzych donic. Inaczej by sie miala sprawa jesli swiecilo by tam mh albo hps na flo bo pewnie bym je przesuszyl ale we panowie na luzaku. U nie mamy obawy ze jakos drastycznie zmieni sie ph pozywki I poblokuje rosliny. Nalalem troche wody w race gdzie stoja rosliny ale to pewnie zostalo wyciagniete w przeciagu dobry. Tak czy inaczej przekanalem sie na na weg I wszelkie wyjazdy nie podlaczam kompletnie nic roslinom. Pozniej wstawie zdjecie w dzien wyjazdy I co zastalem po powrocie po 7 dniach. <peace>

---------- Post Zaktualizowany 13:49 ---------- Data pierwszego postu 11:48 ----------

Rosliny w dni wyjazdu


Rosliny po 7 dniach bez zadnego podlewania.


Odpowiednia wentlacja, swiatlo i mozna smialo na tydzien kokoska zostawic. Nawet przy materialowych rhizopotach. Nawet nie jest polozony keramzyt na wierz co planowalem zrobic. Rosliny tylko lekko pokazaly braki mg ale zaraz dostaja odpowiednie opryski.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Tak Grandfather ma rację - sorry, takie stężenia to przy podlewaniu ręcznym co parę dni. Przy fertygacji / codziennym podlewaniu szczególnie kropelkowo, trzeba te wartości EC podzielić przez dwa.
 
V

velocetyzer

Guest
Dzięki,

Obecnie mam inny problem, przerzuciłem się na hps 600w, zamontowałem cooltube, nawilżacz na full odpalony, jeden wiatrak duży mieszający w rogu i dwa małe komputerowe między donicami. Wiadomo, że obecne upały też robią swoje, ale temperature w boxie mam średnio 33-34 (gdzie dopuszczalna powinna być 32 przy nawożeniu CO2). Czy do kokosu mozna uzyć jakichś tabsów CO2, czy może istnieje jeszcze jakiś sposób, na obniżenie temperatury? Nie chce lampy ustawiać za wysoko, bo chce żeby pomidory też troche tego światła dostały.
 
Ostatnia edycja:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Jaki masz boks i na jakies wysokosci trzymasz teraz lampe. Skoro cooltuba nie wyciaga temp znaczy ze wyciag masz za slaby kolego.
W srodku moze byc jeden wiatrak miekszajacy skoro jest wiekszy. W jakis wieku masz rosliny bo to tez wazne. Przy wysokiej temp powietrza na zewnatrz bedzie ciezko schodzic. Klimatyzator ale to koszta albo duzo mocniejszy wyciag.
Niestety obecne temp w europie bardzo podcinaja skrzydla indorowym farmerom , co zrobic taka natura.
Jak bys zjechal te dwa 2-3 stopnie to mysle ze by juz ucagnelo na poziomie. Co2 masz torby grzybnie bimbrowniki diy aerosole czy butle.
Powies exhalea torbe co2 i mysle ze przetrwasz upaly.
 
V

velocetyzer

Guest
Dzięki dnx, w sumie sprawdziłem tabelkę wysokości hps od szczytów i podniosłem jeszcze o 20cm, razem mam 50cm od szczytów więc powinno trochę stopni spaść. Pomidory w 22 dniu.

Jeszcze kwestia ph, moja woda ma 6.5 pH, chciałem zbić ją ph down od ghe do 6,2. Dawałem po 0,5ml i sprawdzałem - gdy spadło do 6.35 to już dalej nie chciało ruszyć, a EC wzrosło gwałtownie ( bo wiadomo, że ph down podwyższa EC ). Co w takim wypadku? Sprawdzić miernik ph czy działa poprawnie czy co?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
No w takim razie cos masz z miernikiem bo smialo moglbys obnizyc downem o duzo wiecej. Na poczatku wymien bateri jak nie to elektorda u***ana.
Ata lampe tym bardziej 600 w takim mlodym stadium tp jeszcze mozesz uniesc i temp tym samym obnizyc. Na taka odlegosc to jak juz beda mocno topy masy nabierac.
 
V

velocetyzer

Guest
Dziękuję za pomoc.

1.Stosując się do rad fazogastor'a w moich 6 litrowych donicach lałem pomidorom w pierwszym tygodniu 60ml papu. W drugim 120ml papu. W 3 tygodniu 180ml. Teraz wkraczam w 4 tydzień i mam lać z 10% wypływem. Chciałem spróbować na jednej roślinie kiedy będzie wypływ - wlałem 500ml papu i spodem skapło 3-4 kropelki wody. Tak samo potraktowałem resztę pomidorów. Czy za 2 dni mam im dać więcej wody, żeby wyleciało już takie rzeczywiste 10% z tego co będę lał? Trochę się przetraszyłem tym przeskokiem z 180ml na 500ml, bo będę musiał dokupić nawozy :D

2.Mam łącznie 9 pomidorów. Trochę zepsułem, bo kupiłem 9 pech, z czego 2 nie wyszły i dopiero po tygodniu dosadziłem pozostałe dwie. Oczywiście biore pod uwagę to, że są tydzień do tyłu i leje im odpowiednio mniej, ale problem jest inny. Moje 7 pomidorów są w 22 dniu i mają 5 pięter ( nie licząc tej pary gładkich liści, które są wtedy gdy kiełek wyrasta oraz nie licząc pary liści zaraz po nich, które nie przypominają liści mary jane). Te, które są tydzień młodsze mają odpowiednio 2 i 3 piętra. Czy w takiej sytuacji poczekać, aż te młodsze osiągną 5 pięter i dopiero przełączać na 12/12? ( wtedy te starsze będą około w 33 dniu weg ). Nie stosuję żadnego treningu, bo nie chcę przedłużać wega ( chociaż czytałem że są środki, po zastosowaniu których roślina o wiele szybciej zbiera się po zastosowaniu np. FIM.
Dodam, że ten pomidor, co ma 2 piętra trochę dostał po dupie, bo z lampy 300w w jakoś 10 dniu przerzuciłem się na 600w i trochę zżółkł i przyhamował (takie mam wrażenie).
 
V

velocetyzer

Guest
(mędrcy zwą to liścieniami ;) )

O no widzisz, coś nowego się dowiedziałem, dzięki :D a te liście nad liscieniami, które przypominają zwykły listek kwiatka(a nie pomidorka) to mają jakąś nazwe?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
O no widzisz, coś nowego się dowiedziałem, dzięki :D a te liście nad liscieniami, które przypominają zwykły listek kwiatka(a nie pomidorka) to mają jakąś nazwe?

To już jest pierwsza para liści właściwych czyli po prostu pierwsze piętro liści.
 
V

velocetyzer

Guest
Witam po lekko miesiącu, nie chcę zakładać nowego tematu (chyba ze powinienem), więc chciałem wrzucić foto i pytanka tutaj.

Pechy: 7x critical od RQS, tydzień później poszedł dodatkowo 2x Mazar
Stan: 68 dzień życia (od criticali) oraz 37 dzień od przełączenia na flo
Do początków flo jeszcze jakoś mierzyłem pH i ppm, bo mi mierniki działały, ale oba zaczęły odpierniczać więc przestałem całkiem mierzyć cokolwiek, lece sztywno z tabelką canny widoczną poniżej.
Trening-brak
Wypływ-18% (2,5 litra wypływu na 13,5 litra wody łącznie: 1,5 litra wody na każdego pomidora, donice 6litrowe)
Na zdjęciach criticale. Wczoraj skończyłem tydzień podlewania z użyciem pk 13/14 (czyli skończyłem fazę kwitnienia II.). W tej fazie dodatkowo użyłem jeszcze liquid blossom builder (0,25ml na 1l wody) (dostałem za darmo) który jest takim można powiedzieć silniejszym pk, nie wiem czy powinienem użyć czy nie :p .

Pytania brzmią: Czy mam przestać używać pk 13/14 i wkroczyć po prostu w fazę kwitnienia III. ? Czy można stwierdzić ile zostało mi do ścinki? Trichromów nie sprawdzałem, być może jeszcze przeźroczyste.

Oczywiście mogę wrzucić więcej zdjęć, tylko bardzo proszę o ocenę i pomoc :) Dziękuję.
[MENTION=67053]edi[/MENTION]t
proszę jeszcze o pomoc w sprawie zapachu. namiot 1m^2, filtr węglowy prima klima 475-620 m^3/H, wentylator dopasowany mocą do filtra. Wiadomo, że filtr nie pochłoni całego zapachu, a ja dosyć czuję pomidora gdy wejdę do pokoju. Polecacie jakiś dodatkowy pochłanicz zapachu do pokoju? Miałem raz pastę ONA i pachniała mocno, to prawda, ale w dalszym ciągu mogłem wyczuć lekki zapach, więc nie kryła tego w 100%. Jakieś rady? Dziękuję






 
Ostatnia edycja:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
No jeszcze troche im zostalo . Wszystko biale widac . Podawaj pk caly czas teraz , wiem ze canna niby zaleca stosowac go przez tydzien ale zauwazylem kiedys ze ladniejsze mialem topy jak przeciagnalem wlasnie im to pk. Pamietaj tylko aby pozniej dobrze wyplukac koko. Tydzien na wodzie i bedzie luz. Topy ladnie i podejrzewam ze jeszcze moze im sie spuchnac czego zycze.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół