nasiona marihuany

Luźne rozmowy na temat uprawy w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Jakie ec ma Twoja woda? u mnie ec0.0, myślę aby dodać calmaga 0.2ec + rhizotonic + wyrównać A+B w takim razie w sumie w okolice 0.6, co sądzisz?

Ziomus
Polecam zaopatrzyc sie z ppm miernik bo woda z kranu nie ma opcji ze ma ec0.0 chyba ze ma flitr RO. W zaleznosci od regionu tez.
Dokladnie jaka masz wode mozesz sprawdzic sobie w necie na ich stronie.
ukorzeniacz (rhizo) nie podniesie stezenia soli w Twojej pozywce, tylko a i b oraz cal mag ktory ma w sobie tez sporo azotu.

Pzdr

---------- Post Zaktualizowany 10:45 ---------- Data pierwszego postu 10:41 ----------

żartujesz prawda ? po miesiącu kokos kokos jest tak poprzerastany korzeniami , że przypomina żelbeton . W życiu nie wyrwiesz z niej krzaka , chyba ,że z całą zawartością . Używam 50% kokosu i 50% perlitu .

a to zalezy do wielkoci doniczek rowniez.

Startuje zawsze ec w okolicy 05 i jest ok. 50 % perlitu to dosc sporo i rzekl nym za duzo. max 30. plukac go nie musisz predziej keramzyt.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Myślałem kiedyś nad ppm meterem ale aż tak dokładnej kontroli nie potrzebuje, ec meter wystarcza, nie mam filtra ro i z kranu leci ec 0.0 ;]
Przeczytaj jeszcze raz co zacytowałeś, chyba ostro wczoraj było, nie? :D
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
To masz zepsuty ec metr. Woda o ec 0,0 jest szkodliwa dla żywych organizmów i takiej nie ma w kranie nigdzie.
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Obawiam się, że nie. "Woda destylowana, jako pozbawiona mikroelementów i czysta, nie dostarcza do organizmu żadnych substancji, jak robi to woda mineralna czy nawet woda z kranu. W wyniku procesu osmozy może zaś zabierać z niego niektóre mikroelementy, co może być bardzo szkodliwe dla organizmu. Spożywanie jej wpływa także na, wydawałoby się paradoksalnie, odwodnienie organizmu i czasem jest w tym celu używana. Wypicie większej ilości wody destylowanej może być bardzo szkodliwe dla zdrowia, a nawet grozi śmiercią. Dlatego przede wszystkim używa się jej w przemyśle, maszynach, wytwórstwie i chemii, a nie w produkcji spożywczej."
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Tak jak Dnx pisał, pewnie na mierniku ppm by coś wyszło ale ec meter nie jest aż tak dokładny i zapewne zaokrągla do 0.0, więc możliwe że jest te 0.04 ec ale mój miernik tego nie wykazuje, po dodaniu odrobiny pożywki ec się podnosi o 0.1, posiadam płyn do kalibracji ec metra 2.8 i też po zanurzeniu sondy też tyle wykazuje, więc po co te teorie. Poszukaj w necie to się dowiesz gdzie jest taka za***ista woda ;)
 

konserwatywny

Member
Rejestracja
Sie 30, 2017
Postów
18
Buchów
0
Ziomus
Polecam zaopatrzyc sie z ppm miernik bo woda z kranu nie ma opcji ze ma ec0.0 chyba ze ma flitr RO. W zaleznosci od regionu tez.
Dokladnie jaka masz wode mozesz sprawdzic sobie w necie na ich stronie.
ukorzeniacz (rhizo) nie podniesie stezenia soli w Twojej pozywce, tylko a i b oraz cal mag ktory ma w sobie tez sporo azotu.

Pzdr

---------- Post Zaktualizowany 10:45 ---------- Data pierwszego postu 10:41 ----------



a to zalezy do wielkoci doniczek rowniez.

Startuje zawsze ec w okolicy 05 i jest ok. 50 % perlitu to dosc sporo i rzekl nym za duzo. max 30. plukac go nie musisz predziej keramzyt.

a to zależy jaki kokos mam cocostar .

Pszewiewna mieszanka daje roślinom fajny hydroponiczny sznyt
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
a to zależy jaki kokos mam cocostar .

Pszewiewna mieszanka daje roślinom fajny hydroponiczny sznyt

Przewiewna ;)

Popieram, sam używam 50/50 kokos i perli/clay pebbles, ale mam autopoty i nie martwie się podlewaniem bo mieszanka baaaardzo szybko wysycha.

Jak dałem taką mieszankę do podlewania ręcznego to musiałem codzienne podlewać i się wk***iałem....

Normalnie max koło 20-30%.

No, ale można też sam perlit, jednak temat nie o tym.
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Grandfather twoj ec metr musi byc z***any w regionie ktorym mieszkam jest ec od 0.6 do 0.9 ja mam 0.9 wiem ze kumpel w szkocji ma 0.4 i ziomek z slough ma 0.5 watpie by taka woda z kranu byla w uk szczegolnie ze to wyspa. Jestes tego pewien ze tak piekna masz wodzianke? :)
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Jestem pewien w 101% ziom, być może jest max 0.04 ale pisałem już o tym wyżej, wbij na zagraniczne fora lub popytaj googla, a zobaczysz że temat już był kiedyś poruszany i ludzie mają taką wode w kranie. Wysłać komuś próbkę? :freak:
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Wystarczy wejsc na strone dostawy wody w danym rejonie i wszystko macie podane.
 

gicior

New member
Rejestracja
Lut 25, 2009
Postów
3
Buchów
0
Cześć. Czy mikoryza jest konieczna do kokosu? Przeczytałem, że jest on jałowy i trzeba go zaszczepić bakteriami i grzybami. Są od tego jeszcze inne suple ale tyle ich jest. Sam stymilator ukorzeniania nie wystarczy , np: rootfast?
 

konserwatywny

Member
Rejestracja
Sie 30, 2017
Postów
18
Buchów
0
Cześć. Czy mikoryza jest konieczna do kokosu? Przeczytałem, że jest on jałowy i trzeba go zaszczepić bakteriami i grzybami. Są od tego jeszcze inne suple ale tyle ich jest. Sam stymilator ukorzeniania nie wystarczy , np: rootfast?
Tak . W praktyce ja kupuje w swoim growshopie trihodermę i mikoryzę w sprayu ,cena 10 pln , nazwa: zdrowy korzeń , spryskuję i po temacie . Poza tym dobry kokos teraz ma zarodniki mik . i trich. sam w sobie , jest reklama na opakowaniu .
 
Ostatnia edycja:

gicior

New member
Rejestracja
Lut 25, 2009
Postów
3
Buchów
0
A co się nada ze środków poniżej:

Canna TRICHODERMA AkTRIvator
CANNA RHIZOTONIC
Atami RootFast
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół