nasiona marihuany

Jasne kropki na liściach

Wyszukiwarka Forumowa:

aabbccddeeffg

Well-known member
Rejestracja
Maj 2, 2014
Postów
133
Buchów
1
na 2 krzakach pojawiły się białe kropki
2 liście krzaka na veg:
SpyPhoto_20160704_172525593.jpg


SpyPhoto_20160704_172534573.jpg


i jeden krzaka kwitnącego:
SpyPhoto_20160704_172548887.jpg


sorry za foty, śpieszyłem się
w tamtym sezonie sadziłem w tym samym miejscu i czegoś takiego nie było
co to jest? i czy jest to szkodliwe?
 

Benga

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
44
Buchów
0
Mam to samo na 4 krzakach :zombi: Jutro jade po srodekna to kur***wo .DOradzicie jaki wybrac ? Bo z tego co czytalem to wychodzi ze tylko PLant Vitality jest na tyle bezpieczny ze trudno popalic a nie ma go na allegro to w moim miescie tez nie bedzie bankowo. Prosze o pomoc jakiego srodka uzyc w miare bezpiecznego noo i jeszcze jakby byl w przystepnej cenie to baja .Z góry dzieki
 

aabbccddeeffg

Well-known member
Rejestracja
Maj 2, 2014
Postów
133
Buchów
1
ok wczoraj opryskalem planty woda z szarym mydlem, mam jeszcze w zanadrzu gnojowke z pokrzywy i wywar z cebuli (gdzies na necie czytalem ze przedziorek szybko sie uodparnia dlatego warto miec kilka srodkow i stosowac naprzemiennie)
mam teraz pytanie co ile dni pryskac rosliny ?
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ok wczoraj opryskalem planty woda z szarym mydlem, mam jeszcze w zanadrzu gnojowke z pokrzywy i wywar z cebuli (gdzies na necie czytalem ze przedziorek szybko sie uodparnia dlatego warto miec kilka srodkow i stosowac naprzemiennie)
mam teraz pytanie co ile dni pryskac rosliny ?

za kazdym razem jak jesteś na spocie, profilaktycznie nawet
 

Benga

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
44
Buchów
0
Tez poszukalem domowych srodków i opryskalem planty wywarem z czosnku ale padal deszcz wiec jestem ciekaw czy chociaz troche pomoglo .Za kilka dni zrobie jeszcze raz i moze faktycznie warto pryskac profilaktycznie .A co do tej chemii to ktoś coś stosowal moze ? Chyba zeby poleciec na naturalnych srodkach .Hmm swoja droga czytalem ze na oucie nie pojawiaja sie czesto (przedziorki) niby czesciej w boxie i szklarni a z tego co pamietam 2 lata temu tez mialem na 2 pannach ale nie wiedzialem co to i olalem .
 

aabbccddeeffg

Well-known member
Rejestracja
Maj 2, 2014
Postów
133
Buchów
1
no to narobiłem...
dziś zachodzę na spota i widzę coś takiego

20160707_173333.jpg

20160707_173309.jpg


czym są spowodowane te plamy?
 

Benga

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
44
Buchów
0
PIerwsze co mi przyszło na myśl to to mydło .NIe stosowałem nidy w sumi enie bylo potrzeby .Hmm jeśli to mydło to powinieneś przemyć i wyplukać calego planta ale to tylko spekulacje .No ogólnie na liściach masz jakby osad z mydła .Hmmm moze za duzo go dałeś .Ja za 3,4 dni mam w planach zrobic jeszcze jeden oprysk z czosnku i może uda mi sie bez używania chemii pozbyć sie tego ścierwa .Pzdr
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Oprysk olejkiem z drzewa herbacianego. 10-15 kropli na litr wody do tego jakiś detergent by zrobić emulsję.
Wstrząsnąć i pryskać! I tak co tydzień kilka razy...

Jesli nie liczicie się z kasą to zatrudnijcie Dobroczynki kalifornijskie do kupienia w preparacie Spidex, szczerze to nie znam lepszego sposobu na te paskudy! Naturalne predatory w ciągu 2 tygodni wyczyszczą populacje przedziorków do zera.

Polecany jest też Neem oil z Miodli indyjskiej!

Nigdy nie miałem przędziorków na zewnątrz, w tamtym roku podczas upałów zagnieżdziły mi się boxie...
 

Dutch Joint

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2015
Postów
598
Buchów
2
Przędziorki :D Opysk z karate zeon a jak nie pomoże to innego preparatu, choć powinno pomóc
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Przędziorki :D Opysk z karate zeon a jak nie pomoże to innego preparatu, choć powinno pomóc


Jeśli chodzi o chemie to polecam Envidor 240 SC

Ps. Przy tego typu preparatach ważna jest temperatura przy której wykonuje się zabieg. Zawsze poniżej 25 stopni celcjusza.
Najlepiej to póżnym wieczorem pryskać!
 

aabbccddeeffg

Well-known member
Rejestracja
Maj 2, 2014
Postów
133
Buchów
1
panowie ten krzak który jeszcze nie kwitł już jest w fazie flo i nawet wygląda porządnie ale ten drugi który kwitł wygląda tak:
SpyPhoto_20160723_155624099.jpg


SpyPhoto_20160723_155636552.jpg


trzymać to dalej? będzie coś z tego? na domiar złego jeszcze mi ślimaki opie****ają liście
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół