nasiona marihuany

Dziwne zachowanie się klonów

Wyszukiwarka Forumowa:

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Witam, może mi ktoś powiedzieć dlaczego moje klony po puszczeniu już korzeni (trwało to dość długo bo około miesiąca) zaczynają żółknąć po czym całkowicie usychają? Klony mam w perlicie jak i w ziemi, te w ziemi pousychały prawie wszystkie, te w perlicie jeszcze mają się dość dobrze ale są młodsze o 10 dni. Po wyjęciu klona z perlitu/ziemi widać już dość ładnie rozbudowane korzenie tzn. jest ich kilka ale dość krótkich. Wszystkie klony stoją w pomieszczeniu gdzie temp. w dzień jest w granicy 22-30 stopnie, a w nocy 15-21 stopni. Wilgotność cały czas powyżej 70%.

Pyt numer 2. Czy dla tacy klonów w wełnie o pow. 0.15m2 wystarczy jedna świetlówka 23w 6500K żeby się ukorzeniły?

Pozdrawiam i proszę o pilną pomoc!
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
pytanie nr 2 : tak , pytanie nr 1.. czy hartowales rosliny przed przesadzeniem ich do ziemi? czy stopniowo zmniejszales wilgotnosc aby nauczyly sie pobierac wode i substancje z korzeni? wszyskie duze liscie ktore byly na klonie w momenie ukorzeniania powinny chyba uschnac i dopasc a powinny sie utworzyc juz zalazki nowych
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Witaj, dzieki za odpowiedz. Chyba zle to napisalem albo zle zrozumiales. Chodzilo mi o to ze jeszcze przed ukorzenieniem z ziemi odpadlo 100 szt. a pozostale 20 ktore nie uschly sie po kilku dniach zaczely ukorzeniac. Dziwne bo liscie u nich lekko powysychaly, i tylko tyle. Teraz juz te 20 sz rosnie na out wiec na 100% juz sie przyjely. Tylko ciekawe dlaczego tyle ich odpadlo, a pierwsze co w nich usycha to stozek wzrostu, a kiedy on juz usech to aby zdechla cala reszta to kwestja kilku dni. Na innym forum wyszlo na to ze to chyba wina zbyt duzej temp ktora w niektore dni byla ponad 31 stopni.
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
EDIT:
Jak klon będzie miał w nocy 15 stopni temp. to stanie się mu coś?
 
C

cabino

Guest
no niestety wysoka temp nie sprzyja kolonowaniu ;/ swietlówka taka spokojnie starczy, ja ukorzeniam teraz w boxie 0,16m2 pod jednym ledem GU10 5W :) i po tygodniu korzenie juz niektore maja po 2cm, btw klonom mozesz swieic 24h podczas ukorzeniania
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Dzięki wielkie mistrzu. Powiedz mi czy w nocy klony kiedy będą miały 15 stopni temp. nic im nie będzie?
 
C

cabino

Guest
trudno powiedziec bo tego nie sprawdzałem, podejrzewam ze nic im nie bedzie, a tylko wolniej bedą się ukorzeniały, ale dopóki nie przetestujesz to sie nie dowiemy. chyba ze ktos testował i podrzuci małe info
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół