nasiona marihuany

Jak usprawnić podlewanie w COCO TOP-FEED

Wyszukiwarka Forumowa:

QwACRTZ

Member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
10
Buchów
0
Prosze o mala rade bardziej doswiadczonych rolnikow.

Niestety nie mam doswiadczenia z pompami, systemami hydroponicznymi, regulatorami cisnienia, koncowkach do wezy itp. Rybek i akwarium tez nie mialem.Podlewanie reczne malej liczby krzakow w kokosie potrafilo mi sporo czasu zabrac. Aktualnie potrzebuje rozkminic jakby to sprawnie podlewac 60-80 krzakow w kokosie.

Potrzebny run-off rozwiaze w ten sposob, ze wszystkie donice beda na tacach uniesionych na taka wysokosc by mozna bylo wsunac pod tace zbiornik na kolkach, ktory potem bede oproznial.

Do podlewania rozwazam dwie opcje:

1. Nawadnianie wezykami przy uzyciu pompy w zbiorniku z pozywka i napowietrzeniem. Nie moze byc to nawadnianie kropelkowe, bo potrzebuje troche wiekszego cisnienia. Obawiam sie tez, ze cienkie wezyki maja tendencje do czestego zatykania sie i moze byc problematyczne ciagle ich obserwowanie, naprawianie.

Idealny by byl dla mnie taki zestaw jak do kropelkowego tylko z grubszymi wezykami i bez koncowek "redukujacych" co by wieksze cisnienie bylo. Odpalalbym system na okreslony czas co by odpowiednia objetosc wody splynela do kazdej donicy i tyle.

2. Zbiornik z pozywka na kolkach, w zbiorniku pompa i napowietrzenie, w pompie waz i recznie przelanie kazdej donicy.Wydaje mi sie to dobra opcja, przynajmniej nie bede musial sprawdzac czy zaden z wezykow sie nie zatkal tylko nie wymyslilem jakby to zrobic bym mogl sprawnie, wygodnie i w odleglosci od pompy zatrzymywac strumien wody w wezu ktory bede trzymal w rece.


Moje pytania:

Do opcji nr 1 - Latwo wymienic wezyki w zestawie kropelkowym na grubsze?

Do opcji nr 2 - Co moglbym zamontowac jako koncowke w wezu zeby regulowac strumien, ewentualnie go zatrzymac bez uszkodzenia pompy? Idealnie gdyby strumien byl rozproszony jak w sluchawce pod prysznicem z opcją by go natychmiastowo zatrzymac. Jak to zmontowac? Jaka pompe uzyc? Reduktory jakies? Przycisk ON-OFF?:D

Jakis inny pomysl?

Z gory dziekuje za poswiecony czas. Owocnych plonow zycze :)

P.S Jezeli powinienem ten temat zadac w dziale dla poczatkujacych to przepraszam i prosze o niebanowanie mnie...
 

QwACRTZ

Member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
10
Buchów
0
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?116831-DIY-Automatyczne-podlewanie
Trochę tego tematu przerobiłem i taki sobie system wystrugałem.Może się Ci przyda.

Dziękuję za link! Dokładnie coś takiego potrzebuje. Tylko timer sobie daruje na razie. Dwa zestawy obslugujace po dwie tace.

Co to jest za element zaznaczony przeze mnie na zdjeciu? Do czego sluzy i jak sie nazywa?

Top spin-pajak to rozumiem, ze to ta koncowka. Widziales moze gdzies taka koncowke tylko na 30 lub wiecej wezykow lub jakis sklep co ma duzy wybor tych pajakow? Jak szukam w polskich growshopach po hasle "top spin" lub "pajak" to wyniki sa slabe, jakies zwykle male pajaczki do nawadniania. Jakiej minimalnej grubosci wezyki polecasz? W ktorym sklepie najlepiej szukac tych wszystkich elementow? Moze moglbys mi polecic jakies dobre holenderskie lub angielskie growshopy stacjonarne lub internetowe? Ostatnie pytanie - czy pompa ktorej model podales da rade z 30 donicami 6-10l?

Dziekuje bardzo za pomoc, w koncu mam wizualny przyklad jak nalezy to zrobic co mi znacznie ulatwi prace!
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Od końca-pompa da radę na 50 roślin bez problemu,nawet więcej.
Growshopy-zaopatruje się w nl. Większość przez neta ale mam też kilka sklepów pod nosem,że tak powiem.Musisz sobie poszukać coś pod swoje upodobania.Mój ulubiony to 123Tuintechniek.Mają wszystko i ceny jak na nl nie odstraszające.
Pod tym linkiem masz co nieco...
http://123tuintechniek.nl/shop/1/1/65/0/68/Irrigatie_Capillair_Sproeier_Filter
Poczytaj to od razu dowiesz się coś o elemencie który zaznaczyłeś oraz o innych przydatnych sprawach.
http://123tuintechniek.nl/shop/1/1/...g_FLC_Filter_100_micron_0_75_inch_klein_model
Po prostu filtr.Szczególnie potrzebny gdy używasz np.deszczówki.
Timer możesz sobie jak na razie darować-pod warunkiem,że jesteś codziennie przy roślinach.
 

QwACRTZ

Member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
10
Buchów
0
Dzieki wielkie za linki.
Czy ten filtr jest niezbedny jezeli bede uzywal wode kranowe odstana 48h? Takie jeszcze pytanie odnosnie wody kranowy w NL: Czy filtr odwroconej osmozy jest niezbedny do uprawy w tym kraju? Nie mam jeszcze miernika EC i nie mam jak sprawdzic czy woda nie ma za duzo mineralow.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Mam całą instalację do RO ale nie używam-zbyt dobra woda jest u mnie aby to psuć...
 

QwACRTZ

Member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
10
Buchów
0
Mam całą instalację do RO ale nie używam-zbyt dobra woda jest u mnie aby to psuć...
Troche czasu minelo, ale odswieze bo zglupialem. Mam takie pajaki jak Ty. Jak wtykam rure w pajaka i zaciskam tą nakretką to jak mocno krecic? Do konca? Do pierwszego oporu? Czy z calych sil? Probowalem pod prysznicem odpalic pompe z probnym krotkim odcinkiem z jednym pajakiem i jest nieszczelnosc; tryska spod nakretki. Uszczelniales rure ktora wchodzi w pajaka tasmą? Glupia sprawa, bo wszystkie elementy juz mam, wystarczy zlozyc a tu taki zonk. Probowalem lekko zaciskac i mocno i ta sama lipa. Na logike to uszczelki ktora jest w sroku nie mozna za mocno sciskac... Hmm moze jak zloze caly system, tj 7 pajakow i z 12m rur to bedzie mniejsze cisnienie niz na tym probnym odcinku pod prysznicem i bedzie ok albo co najwyzej pokapie po tacach? Pozdro
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Ta "nakrętka" o której piszesz...dokręcasz do oporu,wewnątrz jest pierścień który w miarę dokręcania uszczelnia powierzchnię i nic nie powinno cieknąć.Nawet przy sporym ciśnieniu.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Troche czasu minelo, ale odswieze bo zglupialem. Mam takie pajaki jak Ty. Jak wtykam rure w pajaka i zaciskam tą nakretką to jak mocno krecic? Do konca? Do pierwszego oporu? Czy z calych sil? Probowalem pod prysznicem odpalic pompe z probnym krotkim odcinkiem z jednym pajakiem i jest nieszczelnosc; tryska spod nakretki. Uszczelniales rure ktora wchodzi w pajaka tasmą? Glupia sprawa, bo wszystkie elementy juz mam, wystarczy zlozyc a tu taki zonk. Probowalem lekko zaciskac i mocno i ta sama lipa. Na logike to uszczelki ktora jest w sroku nie mozna za mocno sciskac... Hmm moze jak zloze caly system, tj 7 pajakow i z 12m rur to bedzie mniejsze cisnienie niz na tym probnym odcinku pod prysznicem i bedzie ok albo co najwyzej pokapie po tacach? Pozdro

A ja dodam że jeżeli masz zawór cofajacy metalowy to przy łączeniu z plastikiem (dodatkowy filtr) ja musiałem dać koński ogon bo mi kapało . I wydaje mi się że lepiej jest rozwiercić w topspinie dziurki będzie większe ciśnienie.
Ja mam pompę 1400L/h i równo leci 0.5L /7min. na driper
Identycznie koledze przy pompie 3600L/h
Dlatego wnioskuję ze topspin hamuje ciśnienie.
Pozdr
 

QwACRTZ

Member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
10
Buchów
0
Ta "nakrętka" o której piszesz...dokręcasz do oporu,wewnątrz jest pierścień który w miarę dokręcania uszczelnia powierzchnię i nic nie powinno cieknąć.Nawet przy sporym ciśnieniu.
Sprobuje dzisiaj jeszcze raz ale chyba na calym sprzecie na tacach bo, ten odcinek metrowy co sprawdzalem z pajakiem pod prysznicem z pompa 6000l/h to byc moze byl za krotki i za duze cisnienie....

---------- Post Zaktualizowany 14:04 ---------- Data pierwszego postu 14:02 ----------

A ja dodam że jeżeli masz zawór cofajacy metalowy to przy łączeniu z plastikiem (dodatkowy filtr) ja musiałem dać koński ogon bo mi kapało . I wydaje mi się że lepiej jest rozwiercić w topspinie dziurki będzie większe ciśnienie. Ja mam pompę 1400L/h i równo leci 0.5L /7min. na driper Identycznie koledze przy pompie 3600L/h Dlatego wnioskuję ze topspin hamuje ciśnienie. Pozdr
Dzieki za rade, tez musialem tam uszczelnic, ale to juz wczesniej zrobilem.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Musisz tak dobrać długość węży i pompę do ilości donic żeby było dobrze.

Warto też popatrzeć jak to się zachowuje w miarę opróżniania się zbiornika. Mi się zdarzalo że woda leciała dalej po wyłączeniu sie pompki kiedy był pełny albo że nie chciało zasysać kiedy był prawie pusty. Dobrze jest wstawić filtr w wężu 13mm żeby syf nie leciał do driperów i często ten filtr czyścić. W zbiorniku powinien też być stale pracujący filtr akwarystyczny. Doniczki powinny stać lekko pochylone, wtedy run-off lepiej spływa. Najlepiej wtedy podlewać za każdym razem z nadmiarem tak żeby spłynęło około 20% porcji płynu.
 
Ostatnia edycja:

QwACRTZ

Member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
10
Buchów
0
Dziekowa za rady. Poobserwuje jak juz system ruszy czyli mam nadzieje ze dzisiaj wieczorem :)
 

QwACRTZ

Member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
10
Buchów
0
Wszystko gra po uszczelnieniu wszystkich przewodow ktore wchodza w pajaki i mocnym zakreceniu :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół