nasiona marihuany

Modernizacja boxa - Problem z wentylacją i filtrem

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
Cześć

Mam cholerny dylemat
Zabrałem się za modernizację mojego boxa względem wentylacji i budowy nowego filtra aby tak nie waliło na klatkę schodową.

Mój pierwszy indor rozpocząłem końcem września więc temperatura była ogarnięta, jednak za***iście waliło jakieś 3 tygodnie przed ścinką.

Aktualnie wentylacja w boxie (wyciągająca) wygląda tak:
na 3/4 wysokości boxa u góry – 2 wentylatory 120 mm PC, każdy po 110,5 m3/h - w sumie 221 m3/h



Byłem przekonany, że filtr z dziurawego koszyka na wiatraki wyciągające z mat węglowych – zwykła amatorszczyzna mojego pomysłu zadziała mi do końca flow, działało to przez jakiś czas, ale tak jak pisałem przy końcówce się nie sprawdziło.



Aktualnie zaczynam przygodę z moim drugim indorem, koszyk na wylotowych przysłoniłem kawałkami z moskitiery tylko po to, aby zminimalizować wypadające światło.
Stan roślinek na dzisiaj to rozpoczęty 10 dzień weg.



W ciągu dnia dla roślin, który trwa od godziny 19-00 do 13-00 temperatura wynosi max 34 °C.
Wszystkie wentylatory działają na full mocy: 2 wentylatory wyciągające, wtłaczający i wentylator mieszający - blisko odbłyśnika.
Nie wiem czy słusznie, ale wpadłem na pomysł aby trochę podnieść donice, zrobiłem konstrukcję z desek z przelotem i od dołu umieszczę dodatkową wentylację skierowaną w stronę odbłyśnika.
Tego miejsca przelotowego nie ma za dużo, ch*j wie czy coś to pomoże, ale próba nie strzelba.
(Odbłyśnik wisi oczywiście niżej, świetlówki jakieś 4 - 5 cm od roślin)






Na forum znalazłem ciekawy pomysł na wykonanie filtra z aktywnego węgla granulowanego SAR-3:

https://www.forum.haszysz.com/showt...węglowy-zrób-to-sam-do-szafkoboksa-pcboxa-itp







Przemyślałem tą konstrukcję i szczerze mówiąc zmienił bym ją - aby warstwa węgla aktywnego miała wokoło taką samą grubość



Podejrzewam, że jak zainstaluję w fazie kwitnienia taki filtr przy obecnej wentylacji to całkowicie polegnę z temperaturą i usmażę rośliny.


Dzisiaj wpadł mi w oko taki wentylator kanałowy:
Black Orchid AXIAL-FLO FI 125mm 243 m3/h TURBO
Zastanawiam się nad zamontowaniem 2 sztuk na wyciągający, co w sumie da wydajność 486 m3/h i na każdy z nich posadzę filtr węglowy Economy pod fi 125mm

2x



+2x



Nie wiem czy z takim zestawem nie przegnę i będę miał problem z temp. wieczorem...

Mam strasznie zryty beret w tym temacie, będę wam za***iście wdzięczny Panowie za jakiekolwiek sugestie i porady

tymczasem!
 
Ostatnia edycja:

Tommy Es

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2016
Postów
451
Buchów
0
kup dobry filtr i dobry wentyl i ci na jakis czs beret odpocznie
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
nawilzacz znacznie obnizyl by temperature ale chyba niezadobry pomysl na flo.. maly generator ozonu kolo boxa moglby roziazac problem zapachu
 

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
nawilzacz znacznie obnizyl by temperature ale chyba niezadobry pomysl na flo.. maly generator ozonu kolo boxa moglby roziazac problem zapachu

Z wilgotnością na weg nie mam żadnego problemu, dolewam wodę do tych glinianych donic i wilgotność w ciągu dnia jest na poziomie ok. 60%, nocą wzrasta max 75%.
(pamiętam z dzieciństwa - gliniaki na kaloryferach nawilżały powietrze, sprawdziłem i te gliniane donice się sprawdzają jak szlag!) przy fazie flo oczywiście je wyciągam.
Tak jak napisałeś - nawilżacz na flo cholernie by się nie sprawdził
Obczaję temat tego generatora ozonu, dzięki
 

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
W razie czego, gdyby okazało się, że podwójna opcja tych (NOWYCH) wentylatorów byłaby za mocna na noc, będę mógł zrobić tak, aby na noc działał tylko jeden, bo mam zapasowy programator/timer.

Zastanawiam się czy kupić te wentylatory, bo na pewno muszę zmodernizować ten cholernie przegrzany box

Jeśli możecie zaproponować inne i lepsze wentylatory ewentualnie inne rozwiązanie to będę cholernie wdzięczny
 

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
Hej ludziska, dajcie znać którą opcję wybrać do tego mojego boxa

1 x Wentylator osiowy Axial-Flo 125mm/243m3 TURBO
1 x Przewód wentylacyjny (miękki) fi 125 (1mm)
1 x CAN LITE 300 filtr węglowy 300m3/h fi 125mm

ewentualnie:

1 x Wentylator osiowy Axial-Flo 150mm/298m3
1 x Redukcja 150/125
1 x Przewód wentylacyjny (miękki) fi 125 (1mm)
1 x CAN LITE 300 filtr węglowy 300m3/h fi 125mm

która opcje lepsza?
przypomnę, że mam mały problem z wysoką temperaturą
 

ireks

Member
Rejestracja
Cze 9, 2016
Postów
5
Buchów
0
Aktualnie zaczynam przygodę z moim drugim indorem, koszyk na wylotowych przysłoniłem kawałkami z moskitiery tylko po to, aby zminimalizować wypadające światło.

Czy ktos mi moze powiedziec dlaczego swiatlo z boksa nie moze wylatywac?
 

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
Aktualnie zaczynam przygodę z moim drugim indorem, koszyk na wylotowych przysłoniłem kawałkami z moskitiery tylko po to, aby zminimalizować wypadające światło.

Czy ktos mi moze powiedziec dlaczego swiatlo z boksa nie moze wylatywac?

Box stoi koło okna, a na przeciwko są okna sąsiadów więc jeśli zapomnę zasłonić zasłonę to nie chcę aby stale bijące światło w stałych godzinach nocnych i porannych wzbudziło podejrzenia.

Jeśli chodzi o moje wcześniejsze pytanie - jakieś propozycję doświadczonych growerów?
 

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
Prośba do moda o przeniesienie tematu do śmietnika, problem rozwiązałem sam, zmodernizowałem boxa i temperatura spadła :)
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół