nasiona marihuany

Budowa suszarni

Wyszukiwarka Forumowa:

ag0148285

Active member
Rejestracja
Mar 20, 2016
Postów
26
Buchów
0
Witam, planuje budowę suszarni i chciałem zapytać czy zda to egzamin. Priorytetem jest jak najmniejszy poziom zapachu. Przedstawię jak to miało by wyglądać.
Ściany z płyt wiurowych przymocowane wkrętami + klej na gorąco, górna część przykręcana na wkręty bez kleju w celu odkrywania suszarni. W środku osuszasz powietrza z możliwością ustawiania wilgotności (40%) woda odprowadzana rurką na zewnątrz suszarni, mały grzejnik elektryczny (temp 17 stopni Celcjusza) i wiatrak mieszający na klips. Czy taka szczelnie zamknięta konstrukcja zda egzamin ? Czy konieczny jest montaż filtra węglowego i zapewnienie wentylacji powietrza ?
 

venom

symbiot
Rejestracja
Gru 20, 2015
Postów
67
Buchów
2
Odpowiedni przepływ powietrza w procesu suszania materiału to podstawa, ja na przykład nie daje osuszacza powietrza bo po co ?
Materiał ma sobie wisieć i schnąć - najlepiej jak wilgotność schodzi powolutku, chyba że lubisz suchy drapiący materiał. Filtr powietrza bym zamontował bo po kosie ciężko opanować smród z roślin. Ja bym zrobił box-a w zależności ile masz materiału do wysuszenia z płyty osb i uszczelnił silikonem akwarystycznym wszystkie kąty do środka filtr i wentyl wyciągający i po problemie <piwofuck>

A i widzisz curring też by wypadało by zrobić aby smaczek był lepszy, teraz dużo ludzi zapomina o podstawowych rzeczach. <coolpalacz>

ps: oczywiście jest to moja subiektywna opinia i zapewne zrobisz jak chcesz...
 
Ostatnia edycja:

ag0148285

Active member
Rejestracja
Mar 20, 2016
Postów
26
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście co innego wysuszyć dwa automaty na strychu wtedy nie potrzeba żadnego osuszacza bo wentylacje jest bardzo dobra. Jeśli materiału jest więcej i nie mam możliwości załatwić tego na dużej przestrzeni jak strych itp. muszę budować coś na wzór boksa i upychać gęsto na sznureczkach. Pleśń pojawia się przy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności jeżeli zastosuje grzejnik + osuszacz pleśń teoretycznie nie powinna się pojawić i konstrukcja dużo prostsza do zrobienia niż boks. Jeżeli chodzi o filtr jest to dość duży wydatek to raz a dwa że jednak powietrze wychodzące z boksa przez filtr może przenosić zapach a na to nie mogę pozwolić. Może trafi się ktoś na forum kto już próbował suszyć w ten sposób.
 

Nikodem

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2016
Postów
119
Buchów
0
Ja na próbę zrobiłem z pudełka suszarnię. Zrobiłem dwie komory nieszczelne (jedna mniejsza druga większa). Mniejsza ma od góry wstawiony wentylator od kompa, żeby wtłaczał powietrze, i w większej gdzie uwiesiłem próbkę narobiłem dużo dziurek, żeby gdzieś uchodziło to powietrze. Ścianka wewnątrz dzieląca jest tak zrobiona, żeby trochę od spodu i na końcu komory powietrza przedostawało się do miejsca suszenia. W Poniedziałek pewnie będę w domu i zobaczę efekt tego prototypu.

Testowałem. Dość fajnie suszy się po tygodniu już było nawet spoko. Większy karton żeby był i jest mistrzostwo
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół