nasiona marihuany

Nepal x Hindukush

Wyszukiwarka Forumowa:

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
Każdy zna, każdy słyszał, a niektórzy mieli tę radość by gościć ją w ogrodzie.
Takim farciarzem byłem i ja :D
Nepal x Hindukush to dziecko Duńskiego growera, Tanaski. Dostarczone do Haszyszowa pierwotnie przez Kota.

Matką crossa jest Nepal, którego nazwa może być zwodnicza. Jest to roślina prawdopodobnie z Nepalu, którą Tanaska uprawił przez wiele lat na Duńskiej ziemi. Jak On sam mówi "prawdopodobnie" gdyż nie zostało to ostatecznie potwierdzone. Nie ma sensu wdawać się w głębsze szczegóły, ot taka historia.
Sam Nepal jest niewysoką, szybką rośliną z dostrzegalną przewagą genów Sativa. Zakwita przy oświetleniu 18/6 często wywalając pierwsze kwiaty już w czerwcu. Miałem okazję go próbować w czystej postaci i jest to lekkie przyjemne palenie z aromatami ziół. Żaden morderca z niego, bardziej kompan na ryby/grzyby :)

Ojcem zaś został HinduKush od breedera KiwiSeeds. Typowa indyjka, która ma potencjał do do tego aby dojść w klimacie mokrej i zimnej jesieni. Może nie arktycznej, ale naszej Polskiej jak najbardziej.
Nie miałem okazji próbować HK od tego breedera ale dobrze pamiętam smak tejże odmiany z cofficów za czasów mojej przygody z Holandią. Ziemiste, kwaśne nuty i headhigh przechodzący w bodystone z czerwonymi ślepiami :D

To tak pokrótce, jak i skąd wziął się u nas Nepal x HinduKush.
W historii tej nie może zabraknąć wzmianki o Ponuraku, który w dobroci swego serducha przemnożył te nasiona by stały się ogólnodostępne dla wszystkich naszych rodaków! Pięknie Bracie, dziękuje Ci za to!

Zasadniczo występujące fenotypy opisał wyżej wspomniany Ponuraczek w swoim OpenSeedzie
pozwolę sobie dolepić tu link do niego coby całość była kapkę spójniejsza.
https://www.forum.haszysz.com/showt...sienne-vol-3&p=1324467&viewfull=1#post1324467

Ja swoje NxHk otrzymałem właśnie od Niego i jestem mu za to po stokroć wdzięczny.
Wszystkie które wysiałem były fioletowe, określiły się na początku czerwca, a kwitły do początku października.
Zasadniczo kosić można je i wcześniej, ale ja wolałem poczekać. Oprócz tego położenie geograficzne moich spotów z automatu opóźnia kwitnienie o dobre 2 tygodnie względem powiedzmy centrum Polski.

Czas na kilka zdjęć wybranego osobnika.

Nepal x Hindukush

z czerwca

20150604_103112.jpg


z 16 sierpnia

20150816_111542.jpg


z 24 sierpnia

20150824_173847.jpg


z 10 września

20150911_093014.jpg


z początku października na chwilę przed sianokosami

20150927_185911.jpg


20151003_101539.jpg



Moje kwitły plus minus 50 kilka dni. Całkiem fajnie zważywszy że zaczęły w sierpniu.
Materiał z tych roślin nie jest może mega zbity jak najlepszy holender od osiedlowego dilla, ale jest naprawdę świetny! Oblany żywicą i aromatyczny. Ja czułem w nim nuty pieprzu :)
Palenie po curringu wchodzi gładko, a dym nie gryzie w gardło. Samo działanie nie pozostawia wiele do gadania :) Przy większych ilościach z resztą nie będziesz miał na to siły hehe.
Działanie odczuwalne po niedługim momencie od pierwszego buszka. Mnie osobiście nabicie buublerka wystracza na wieczór, by się zrelaksować, odpocząć. Tobie też polecam :)
Jeden z lepszych outddorów pod nasze słoneczko.


Czas na kilka shootów róźnych roślin tej odmiany

20150927_185759.jpg


20150911_092939.jpg


20150911_093040.jpg


Miałeś może Nepala x Hindukush w swoim ogrodzie?
Zostaw tu zdjęcie, żeby następny grower czytający to po Tobie zobaczył więcej niż Ty kiedy tu dotarłeś.

Także ten, Mieciu skończył hehe
 
Ostatnia edycja:

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Mój NxHK z 2015 r.-jak dobrze pamiętam (mogę się mylić) z początku października:

displayimage.php
[/url][/IMG]
IMG_2348.JPG

displayimage.php
[/url][/IMG]
IMG_2352.JPG

IMG_2353.JPG

IMG_2363.JPG

IMG_2367.JPG


i suszi -na górze fioletowy fenotyp,a na dole zielony-:crazy:choć dobrze nie pamiętam

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 
F

foster

Guest
Gdzie to cudo dostane? Można u nas gdzieś to zamówić na jakimś seeds shopie. Chce to zasadzić na przyszły rok.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Można dostać za darmo nasiona regularne od ludzi z forum.
 
F

fan

Guest
będe robił os za jakiś czas ale nie z nasion od Ponurego tylko od Miertka.,czekać:)

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
Czyli w zasadzie z nasion od Ponuraczka :) bo ja dostałem je właśnie od Niego :)
 
P

Para#normalni

Guest
I ja rowniez. Chetnie sypne ziarnem przed sezonem. Szybkie, kolorowe i pachnace. Must have w biblioteczce haszyszowych genow! Ponuremu niech sie dobrze wiedzie!
 
F

fan

Guest
Czyli w zasadzie z nasion od Ponuraczka :) bo ja dostałem je właśnie od Niego :)
w zasadzie tak,ja też miałem od Niego i też chciałem je zapylać tylko na spocie z Ponurymi było spore hermienie i liście miały wąskie,długie takie jak na Waszych fotkach w tym topiku,a na spocie na którym wysiałem Twoje nie zauważyłem żadnych jaj i liście wydawały mi się inne,szersze.,zobaczymy co z tego wyrośnie.Dzięki Wam za te ziarenka.pozdrawiam.
 
F

foster

Guest
Ja bym chciał tego Nepal x hindukush skrzyżować z [Bangi Haze x E-Rocet/Danish Passion] x Purpurea Ticinensis F2 tylko nie wiem jak z pestkami tego drugiego. Ciężko dostać napewno ale spróbuję.Bądź też mógł bym ją skrzyżować z Hawaii x Maui Waui albo Blue White x Canadian.Rozkminiam nad odmianą do krzyża bo chcę znaleźć coś równie ciekawego żeby móc zrobic cross i oczywiście porozdawac wam później pestki na forum.
 
Ostatnia edycja:

Sokole Oko

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
396
Buchów
42
A ktoś wgl wie czy ta odmiana zagości w jakimś seedshopie? Ktoś może się podjął przedłuzenia genów i współpracy ze sklepem? Zgaduje, ze pestki z forum będą trafiały do osób z fotorelacjami. Nie każdy chciał, nie każdy miał out bez przypału, żeby takową fotorelacje zakonczyc a na pewno takie geny by duzo osob chętnie kupiło.

Btw, jak z mocą tej odmiany? Haj w strone sativy czy indyji?
 

Sokole Oko

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
396
Buchów
42
a czy przymierza się ktoś do wypuszcenia feminizowanych pestek? Na małym spocie troche słabo jest wysadzać regularne, troche loteria. I jeszcze jedno, mógłby ktoś odpowiedzieć na reszte moich pytan z poprzedniej strony? :)
 

thegustator

Chiński zwiadowca
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
163
Buchów
0
a czy przymierza się ktoś do wypuszcenia feminizowanych pestek? Na małym spocie troche słabo jest wysadzać regularne, troche loteria. I jeszcze jedno, mógłby ktoś odpowiedzieć na reszte moich pytan z poprzedniej strony? :)

Z tego co wiem to juz ktos robil femki tej odmiany ale pestki fem nxhk ponoć hermią :/
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
wie ktoś gdzie można ogarnąć nepal x hindu kush ? albo czystego hindu kusha ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół