nasiona marihuany

Startery prepaid tylko po okazaniu dowodu osobistego

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sony2016

Guest
obiło mi sie o uszy ze od grudnia tego roku startery tylko na dowod ... a obecne numery nie zarejestrowane jesli sie nie zarejestruja u operatora nie beda działac ..........

Jednym z założeń planowanej ustawy antyterrorystycznej jest obowiązek rejestracji kart prepaid do telefonów komórkowych. Będzie on dotyczył także osób, które obecnie korzystają z tego typu oferty. Jeżeli użytkownik nie poda operatorowi swoich danych osobowych do końca roku, może spodziewać się wyłączenia usługi - informuje RMF FM.

W chwili obecnej we wszystkich polskich sieciach komórkowych aktywnych jest około 29 milionów kart w systemie prepaid. Według założeń nowej ustawy antyterrorystycznej, która ma wejść w życie w czerwcu, rejestracja tego typu usługi stanie się obowiązkowa.
Co ważne, będzie to dotyczyło nie tylko nowych klientów, ale także tych, którzy już użytkują karty prepaid. Każdy, kto będzie chciał dalej korzystać z dotychczasowego numeru telefonu, zostanie zobowiązany do wizyty u operatora i podania mu swoich danych osobowych. W przeciwnych wypadku ustawa zobowiąże dostawcę do zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych. Miałoby się to stać pół roku po wejściu w życie zmian, czyli w grudniu 2016 roku - informuje RMF FM.

Obowiązek rejestracji kart prepaid będzie problemem nie tylko dla klientów, ale także dla operatorów sieci komórkowej. Doświadczenia innych państw, które wprowadzały podobne rozwiązania prawne, utwierdzają w przekonaniu, że to bardzo trudny i czasochłonny proces. Nie wiadomo także, kto ma informować klientów o konieczności rejestracji numeru.
– To może oznaczać paraliż obsługi klientów. W Hiszpanii, gdzie trzeba rejestrować przedpłacone katy SIM, taka czynność trwa około 20 min. A my mamy 7 mln kart pre-paid – opowiada RMF FM pracownik salonu jednego z operatorów telefonii komórkowej.

Na razie nie ma informacji, czy środki, które znajdowały się na koncie w momencie wyłączenia numeru, będą zwracane klientom. Izba telekomunikacyjna zrzeszająca operatorów telefonii komórkowej czeka na konsultacje w sprawie proponowanych przepisów.
 
Ostatnia edycja:

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
tak bo 11 latek bedzie chcial miec nowy numer i taki ch*j juz to widze stary.
 
S

sony2016

Guest
wiec u nas zanim to ogarna wszystkie startery co sa na bank bedzie jakas luka kilko miesieczna trzeba sie obłsawiac w startery wojna idzie a na pewno bedzie cos w stylu ze działa 1 miesiac masz na zarejestrowanie sie itp po czym wywalasz i biezesz nowy ;] palete starterów zamawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Fee_d

Kiedys rudy, teraz łysy..
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2013
Postów
528
Buchów
0
wiec u nas zanim to ogarna wszystkie startery co sa na bank bedzie jakas luka kilko miesieczna trzeba sie obłsawiac w startery wojna idzie a na pewno bedzie cos w stylu ze działa 1 miesiac masz na zarejestrowanie sie itp po czym wywalasz i biezesz nowy ;] palete starterów zamawiam :)

Nie wiem jak to wymyślili sobie w Polsce ale np w Niemczech od dawna funkcjonuje rejestrowanie kart sim - kartę rejestrować wystarczyło przez internet żeby była aktywna, dane oczywiście lewe.
 

gerald

Banned
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
110
Buchów
0
darmowy starter
http://www.darmowy-starter.pl/
RBM podajecie dane kogos tam i 3 szt na jeden adres zostaną wysłane , wsio działa bo ja mam 12 szt .
Jedynie co trza mieć t modem 3G / LTE imacie nowy numer + 1GB na start co fajne za kazdym razem jak łączycie i rozłaczacie sie zmienia wam IP :)
 

Credo

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2014
Postów
195
Buchów
0
Na allegrze juz latają karty zarejesteoane na lewe dane za 15zł.
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Po 20-30 juz sa wszedzie nie trzeba na allegro zamawiac, takie cos lepiej kupic i uzywac bez sladow ;)

pozdrawiam
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
I pieknie, je**c ten pie****ony system. W UK jest podobno wieksze zagrozenie terroryzmem a karty sie kupuje jak za starych dobrych lat w Polsce i nie trzeba nic rejestrowac. Oni chca miec nad nami wladze a nie wiedza ze juz niebawem nadejdzie ich czas kiedy juz zbiore solidna ekipe by obalic rzady postkomunistycznych wladz! Jak narazie jestem ja i kilku ziomkow ale kazda pomoc sie przyda. Pozdro mordy i mordeczki!
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
ja top zrobilem ze poszedlem po sklep wzielem zula z dowodem zarejestrowal mi 3 karty i dostal 15 zl
ez
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Nie polecam kupować przez alledrogo. Kilku kolegów dostało wezwania na policje. Nie robili nic złego ale policja chciała mieć dużo dowodów na sprzedajacych. Kilka rutynowych pytań i wypad z komendy. Wszystkie numery już maja zablokowane
 

kavakava

Member
Rejestracja
Gru 14, 2016
Postów
11
Buchów
0
przecież nie musisz kupować na alle na swoje dane istnieje coś takiego jak kupowanie bez logowania
5 dni i karty leżą u mnie i czekają na lepsze czasy
 
G

Guest

Guest
Idzcie do pierwszego lepsze żula to wam za dwa piwa zarejestruje na siebie . :)
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
najbezpieczniej zarejestrowac samemu. startery z allegro moga byc inwigilowane, zul moze po piwie wrocic do salonu i usunac numery.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół