nasiona marihuany

Jak to jest z tym pH tak naprawdę?

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sony2016

Guest
Witam, i zapraszam do wyjaśnienia. :>
Wiec
tak mam za sobą 4-5 grow indor.
Każdy z wynikiem nie będę się chwalić, ale.
200 z 4 krzaka było minim.
Cała przygoda zaczęła się od tego, że na mieście jest syf i jeszcze jakiś kryształ etc. wiadomo.
Wiec chciałem ze względów zdrowotnych etc. mieć tylko swój zdrowy temat.
Po tych udanych grow.
Powiększyłem wszystko box lampa itp.
I 1 miech w plecy pestki non stop chorowały, a ja mam teraz sprzęt profesjonalny, że tak powiem.
3 grow 30 pestek dp dinarem pewniaków poszło do śmiecia jedne po 7 dniach inne po 14 nie ważne czasu szkoda.
Odpalilem wszystko na nowo bez ph metru za 300 zł plus zołty za 40 zl mniej wiecej tak samo pokazuje jak markowy

zaczołem opadac z sił.
wrociłem do wody odstanej 48 h i wszystko jest super mimo tego ze ph wody to 7.2-7-4 na flo pewnie mniejsze dzieki nawozom bedzie 6.5-6.8
ja za pomoca plagron ph down robiłem ph 5.8 na start do 6.0 czyli na maxa optymalne według wiki
ph wody pewne czy to jest wina nie wiem podrobionego ph down dawałem rowno 1 ml na 5 litrów wody czasem 1,1 ml i bylo ph o jakim wspomniałem moze ktos mi to wytlumaczyc ?
3 grow to nie przypadek
Obstawiałem już wszystko, ale nie ph wody przecież teraz mam takie urodzenia… nie zła jazda co? Miesiąc czasu musiałem do tego dochodzić po co nam ta technologia? Wracając do rzeczywistości to kranówka dobre rejony mieści się w normach szczególnie jak ziemia troszkę kwaśna woda po prostu naprawia czysta ,podczas ostatniego grow używałem ocet balsamiczny 10% od polowy grow nie było tez żadnych problemów bardzo ładnie się zamkneła uprawa, ale ph wody zbijałem do 6,5.i posiadałem zołty ph metr 40 zł :freak2::pl::pl::pl::pl:
albo ten plagron jakis nie do***...... albo 2 razy kupiłem ziemie canna zakwaszana max ..... 1 raz mogłem taka kupic z allehul ale 2 raz swieza dostawa no za co sie placi ................ehm stawiam baxy jak ktos to rozwikła ..... a ja lece z kranówka i juz sie nie martwie nie wnikam nadgorliwosc gorsza niz..... z bogiem;]
 

Arsenio Hall

White Pride
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2009
Postów
2,537
Buchów
1
Szkoda Zielonych na te plargon ph down , idzie zrobic to znacznie taniej.

Chętnie zobaczymy planty z twojej uprawy indoor ,w której są okazy po 200 gram.
 
S

sony2016

Guest
nie bawem bedzie fotolerancja z krzakami tylko 10 sztuk nie 4 \;) i doszło napowietrzanie ziemi wiec bedzie wiecej niz 50 z krzaka Pozdro nie z 1 200 :) tylko z 4 sztuk auto tylko jade w zime regulary takie warunki
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Sprawdz jaka wode masz w okolicy. Kranowka jest najlpesze tylko czasami jest twarda i nie za dobrze. Octem mozesz normalnie zbijac tylko ze efekt jest krotkotrwaly ale dotyczy sie to tylko jesli np pozywka stoi dluzej w jakims rezerwie. Kup inny ph minus dla sprawdzenia . Canna ma bardzo dobre produkty jak i podloza ktore sam stosuje pd zawsze wiec watpie zebys trafi na jakas zakwaszona. Co masz na mysli napowietrzanie ziemi????Stosuje sie roznie mieszanki typu perlit czy keramzyt do podloza. Napowietrzac mozesz pozywke przed podlaniem aby dostarczyc wiecej tlenu do korzeni.
 

kawasaki0

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2014
Postów
298
Buchów
34
Nie będę się wymadrzal, tak tylko pragnę poinformować, że deszczówka ma ph koło 8,0, woda z kranu 7,5 i na podobnym poziomie wszystkie wody powierzchniowe o ile nie są to wody w okolicach torfow wysokich. Jak natura podlewa z ph 8 i jest dobrze to dlaczego niektórzy się upierają i podlewają z ph 6? Przytoczę tylko informacje gdzieś z neta, że wody o ph poniżej 6,5 nie mają wartości. O jaką wartość chodziło nie pamiętam :p. Pewnie chodzi o to, że woda musi mieć wyższe ph po prostu żeby była dobrze wykorzystana przez rośliny.
 
S

sony2016

Guest
Nie będę się wymadrzal, tak tylko pragnę poinformować, że deszczówka ma ph koło 8,0, woda z kranu 7,5 i na podobnym poziomie wszystkie wody powierzchniowe o ile nie są to wody w okolicach torfow wysokich. Jak natura podlewa z ph 8 i jest dobrze to dlaczego niektórzy się upierają i podlewają z ph 6? Przytoczę tylko informacje gdzieś z neta, że wody o ph poniżej 6,5 nie mają wartości. O jaką wartość chodziło nie pamiętam :p. Pewnie chodzi o to, że woda musi mieć wyższe ph po prostu żeby była dobrze wykorzystana przez rośliny.

deszczeówka ma rozne kolego ph zalezy jaka okolica co ph wlasnie tego 6.0 to sie konkretniej wypowiem jak Pozdro cos w tym jest bo ph metry słuza rybom i krewetkom ktore nie przezywaja zmiany ph wiec chyba ten pelagron jakis gowniany

---------- Post Zaktualizowany 11:28 ---------- Data pierwszego postu 11:27 ----------

Sprawdz jaka wode masz w okolicy. Kranowka jest najlpesze tylko czasami jest twarda i nie za dobrze. Octem mozesz normalnie zbijac tylko ze efekt jest krotkotrwaly ale dotyczy sie to tylko jesli np pozywka stoi dluzej w jakims rezerwie. Kup inny ph minus dla sprawdzenia . Canna ma bardzo dobre produkty jak i podloza ktore sam stosuje pd zawsze wiec watpie zebys trafi na jakas zakwaszona. Co masz na mysli napowietrzanie ziemi????Stosuje sie roznie mieszanki typu perlit czy keramzyt do podloza. Napowietrzac mozesz pozywke przed podlaniem aby dostarczyc wiecej tlenu do korzeni.

siemka kupilem pompke akwarystyczna 10 wyjsc kazdy wezyk zamkniety i pociety nozykiem nasypane do donicy po 2 litry ziemi i wezyk zasypany 8-9 litrami ziemi,kupie kiedys ph od canny tylko to wiecej czasu bo jest canna ph down na weg i na flo troche trzeba zainwestowac niema uniwersalnego od canny twardosc mojej kranowki jest w stopniu miekim wiec wszystko w pyte chcialem jeszcze ph mega ogarnac zeby jeszcze wieksze plony miec a co do ziemi ale alledrogo jest juz nie bede pisal pan co ma ziemie
canny jakas lipa i cena najtansza moge powiedziec ze nazywa sie na T koncówka 1 wszystystko jasne mialem od niego ziemie ph 4.0 canna zreszto było o lewej parti tej ziemi ale mimo to jak podlewam niby ph 6.0 to powino byc pieknie i nie jest wiec kranowka odstana i jazda mozna sie bawic w wzbijanie ec gotowanie srodki akwarystyczne ale to jak ktos ma bardzo twarda wode i zostawia nalot kamienia na ziemi
mam tez studnie ale plytka 10 metrow p,h ma 8 a twardosc na papierkach lanuxowych przekracza wszelkie normy temu jej nie uzywam ale jest naladowana :D
 
Ostatnia edycja:

GordonShumway

"Yo, Lucky my man!"
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
459
Buchów
0
Coś w tym jest, od zawsze podlewam kranówką odstaną przez co najmniej 48h (w międzyczasie kilka razy mieszaną i w okresie wiosenno letnim wystawioną na słońce do delikatnego ogrzania). Nigdy nie mierzyłem ph ani roztworu do podlewania ani medium i nigdy nie miałem najmniejszych problemów ze strony roślin z przyswajaniem składników pokarmowych. Czasem tylko profilaktycznie sypnę 3-4 łyżki dolomitu na 5l baniak z taką odstaną wodą. Może wpływ na to ma też fakt, że nie używam żadnych nawozów mineralnych, 100% organic.
 
S

sony2016

Guest
dokładnie człowiek jak jest pazerny tak jak ja to teraz niech nie placze po co ja szukałem wynalazków........... choc to kiedys sprawdze !! bo nie daje mi to spokoju nie od dzis wiadomo ze canna i wszystko z nia zwiozane lubi tylko swoje produkty no to jest do sprawdzenia juz teraz na jakims nn to zrobie ..... szkoda tylko ze canna niema ph down uniwersalnego flo i weg 2 butle trzeba brac ale plus taki ze to na kilka lat
 
O

OdcieńZieleni

Guest
a ja na swoim bagnie zmierzyłem wode i wyszła syta zasada o ph 9.6 ! a wszystkie posty na # forum mówia ze na bagnie jest kwaśna woda?
 
S

sony2016

Guest
no kwasna jak kwasna optymalna nie raz ale takie ph a czym sprawdzałes jak roslinki tam sie maja ??
 
O

OdcieńZieleni

Guest
wode mierzyłem elektronicznym phmetrem, którego działanie sprawdzam co ~ 2tyg, ogolnie nie robiłem kopców, wy***ałem pare palet i styropian pod nie, zeby korzenie nie piły tej zasady, ale ciekawy jestem czemu ta woda jest taka zasadowa, w dodatku stojąca woda i ***ie mułem jak ja pie***le :D wiec nawet nie moge jej brac do podlewania odpowiednio zbijając ph .. a roślinki rosną jak po***ane, niedługo rusze z fotorelacją, bo na razie nie ma na co popatrzec :D
 
S

sony2016

Guest
no to anomalia jak u mnie ja na ec wody sie skupiam i to jest wazne jak czysty filtr w silniku reszta se poradzi pozdro czekam na foto z checia bede zaglodac ;] jo
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół