nasiona marihuany

Nietypowy problem z plantami. Brązowe plamy na liściach z niczego.

Wyszukiwarka Forumowa:

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Witam mam problem z moimi malenstwami, pojawily sie na nich brązowe plamy i liscie usychaja w ich miejscu. Oto kilka danych z mojego grow:
-uprawa pod ledami
-system dwc z napowietrzaniem
-nawozy dutch pro a+b veg, take root, cal+mag, ph+-
-ec1.8 ph5.8 temperatura 20-28 , wilgotnosc 63%
- nasiona chronic regularne z ss

co może być nie tak?

[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-815084] [/url[URL="https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-815083"]












Panowie odświeżam post, zmiejszylem ph do 5.7-5,6 i poobrywalem te liscie z plamami jednak nic to nie dalo, na nowych dzieje sie to samo. moze ktos cos podpowie? :)
 
Ostatnia edycja:

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Nie jestem pewien, ale moim zdaniem za wysokie EC. Popaliło je troszkę
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Gigit dzieki za odpowiedz. Dzis po pracy rozciencze pozywke pol na pol z woda kranowka ec 0.4 i zobaczymy co sie wydarzy :) jak cos sie poprawi lub nie to i tak bede informowal dla potomnych.
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Czolem wszytkim, postanowilem dac odpowiedz co bylo moim roslinka gdyz moze komus kiedys ta wiedza sie przyda. Okazalo sie bowiem iz mialem poczatki zgnilizny korzeniowej. Temp. wody byla zbyt wysoka, wiadra nie sa z soba nawet polaczone wiec zadne chlodzenie nie wchodzilo w gre. Jesli jestes w podobnej sytuacji co ja to zdecydowanie podszebujesz srodka o nazwie will guard oraz regen a root z firmy cannadian express. Opcjonalnie mozesz miec swoje dobre bakterie (white guard-drogi w ch*j ) ktore przeciw dzialaja wszytkim innym zlym bakteria. Ogolnie polecam te dwa srodki z canadian express jako podstawowe zabezpieczenie w hydro. Dzieki za uwage pozdrawiam :)
 

Wiatrak234

Member
Rejestracja
Lip 1, 2016
Postów
8
Buchów
0
Witam, mam dokładnie ten sam problem z roślinkami, temperatura wody w granicach 30 stopni i pytanie czy wystarczył tylko ten środek czy musiałeś dodatkowo zbijać też temperaturę wody ?
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Bry odkopuję stary temat, bo dopiero sobie o tym przypomnialem bo sam szukalem ostatnio info. Ktokolwiek walczy ze zgnilizna korzeni a ma zbyt wysokie temperatury wody to chu*a da greate white, orka , physian, pythoff, chlor, zone, jakiekolwiek kultury bakterii, h2o2. Przeprowadzałem eksperymenty i uwierzcie wiem co mówię. Chiller do wody wydaje się byc dobrym rozwiązaniem ale sam nie wiem czy dajmy nato woda ma 18°C to zgnilizna czy inne *****e algi lub glony sie nie zalegna. Pozdrawiam (sorki za brak polskich znakow ale pisze z tel)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Zwieksz ilość powietrza dostarczanego korzeniom czyt. Mocniejsza ponpka bo to wazne.
Chilller ogarnie sprawe najlepiej ale dziwne ze pod ledem problem z temp..
Te czarne pokrywy od gory wiader dobrze jest okleic tez aby nie lapaly tak tempperatury.
Plus odpowiednia wentlacja.
W poczatku swojego watku na bank miales tez za wysokie ec w takim wieku rosliny.
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Ziomus to juz dawno i nie prawda, :p te wiadra to byly moje początki z hydro. W miedzy czasie kupilem 4x amazony aero i w sumie i tak gnily mi korzenie... Ale z pythium sobie nie poradzilem walka chemiczna dlatego przestrzegam innych by nie szli w moje slady i nie wydawali w ch*j siana bez efektu. Ec w tym przypadku nie ma tu nic do rzeczy :p a co do powietrza to tez nie tego wina bo mialem KOMPRESOR hailea na te 5 wiader wiec tlenu to tam bylo mnostwo.
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Btw, moze mi powiedziec ktos bardziej obcykany czy jesli mamy temperature wody 18°C to ciagle mozna miec zgnilizne? Chodzi mi o to czy pythium w tej temperaturze i inne chu**we bakterie glonybi algi sie rozwijaja? Jaka jest najnizsza dopuszalna temp w hydro?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół