nasiona marihuany

Starka-polska Whisky

Wyszukiwarka Forumowa:

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Starka-nasza "polska Whiskey"

Starka znana była w Polsce i na Litwie co najmniej od 15 wieku.Trunek ten dzisiaj nie znany w naszym kraju a importowany nawet do Stanów Zjednoczonych, na Wyspy Brytyjskie i nie tylko.Godny konkurent Whiskey.Ma swoją piękną historię.Zakopywano kiedyś beczkę wódki po narodzinach pierwszego syna i wykopywano ją na wesele.Na całym świecie tylko Szczecińska Wytwórnia Wódek „Polmos” S.A. jest producentem oryginalnej Starki wytwarzanej zgodnie z recepturą sprzed 500 lat.Starka moze mieć 10 -50 lat i nie mniej niż 43% alkoholu.
normal_starka.jpg

Mamy wódkę ( w zasadzie jest to odrębny gatunek alkoholu),która jest słowiańskim wynalazkiem a zazwyczaj znamy i zachwycamy się Whisky ,która produkowana jest w podobny sposób ale nie jest zakorzeniona w naszej historii.Jak będę miał okazje i będzie mnie stać na Starkę to na pewno spróbuję.
clear.gif


Link :

http://vistrad.pl/starka/

 
Ostatnia edycja:

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
mmm wygląda apetycznie , narobiłeś mi smaka :] Ciekaw jestem jak jej smak ma się np. do Jim Bim :/
 

frugo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 31, 2008
Postów
735
Buchów
5
STARKA PRAWDZIWA

składniki:
wódka
czas przygotowania:
trzy lata

Wziąć mocną beczkę po winie, najlepiej po węgrzynie lub maderze, niedawno zlanych aby lagier był jeszcze świeży, a w beczce nie było pleśni ani stęchłego zapachu. Wlać do pełna wódkę żytniówkę. Amatorzy starki twierdzą, że należy użyć szumówki czyli nieoczyszczonej okowity wprost z gorzelni.

Dawniej dobrze zamkniętą beczkę zakopywano w piwnicy na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, aby się dobrze przetrawiła. Po wykopaniu ostrożnie zlewano do gąsiorów i czekano, aż się sama oczyści czyli wszystkie zanieczyszczenia na dno opadną. Wtedy zlewano powtórnie, równie ostrożnie, do butelek. Butelki dobrze korkowano.

Dziś można taką starkę zrobić w małej beczułce niekoniecznie po winie. Po wlaniu żytniej 45% wódki beczułkę trzeba zakopać w piwnicy na trzy lata. Po tym czasie starka wyjęta z piachu będzie miała smak jak piętnastoletnia. Po zlaniu połowy zawartości beczułki dolać świeżą żytnią wódkę i znów zakopać.

W ten sposób cierpliwi mogą mieć stale prawdziwą domową starkę.
 

qpka1

Well-known member
Rejestracja
Sie 28, 2008
Postów
298
Buchów
0
O stary to mi smaka narobiles:D Mam taki fetysz ze jezeli widze cos co mozna zrobic a ma to korzenie w polsce z dawnych lat (glownie wlasnie chodzi mi o kuchnie i alkohol) to wrecz musze sprobowac to zrobic i zawsze wychodze z zalozenia ze jest to 100x lepsze niz inny odpowiednik.
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Narodziny Starki
Legenda głosi, że pierwszy raz stworzono ją ponad 500 lat temu a swoje powstanie zawdzięcza pewnemu zwyczajowi powszechnemu wśród polskiej Szlachty. W dworkach szlacheckich przy okazji narodzin chłopca zakopywano w ziemi beczkę z alkoholem pędzonym z żyta, którą wydobywano dopiero wtedy, kiedy syn się żenił i wypijano na przyjęciu weselnym. Z biegiem lat udoskonalano recepturę, również w Szczecinie, który stał się producentem Starki właśnie z powodu doskonałych warunków, jakie panowały i panują w głębokich piwnicach przy ulicy Jagiellońskiej.

Piwnice polmosu
clear.gif



clear.gif



clear.gif



clear.gif
 
K

Kot z Cheshire

Guest
czy to jest towar ogolno dostepny? w dobrym monopolowym w polsce mozna kupic?

koniecznie musze sprobowac :)
 
G

Gość

Guest
Najprostsza starka kosztuje ok 40-50zl za 0,5, ale lepsze to już gruby wydatek, porównywalny z single maltem. Nie warto mieszać z żadnymi rozcieńczalnikami ani lodem. najlepsza podgrzana dlonią jak koniak
 
G

Gość

Guest
50 letnia 3000zl... no comments. Niezła góra stuffu :harvest:. Ale skoro to miała być wódka na wesele to 15-18 letnia jest najbliżej oryginału. Z tym że, wciąż cenowo, przy niej taki Johnnie Walker to wino "Komandos". :sunny:
 

raspbery

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2010
Postów
689
Buchów
0
Starka to wódka, która jest znana w Polsce i na Litwie już od XV wieku. Jej sposób produkcji może nieco przypominać whisky. Również powstaje ze spirytusu żytniego, dojrzewa w beczkach dębowych, ma także zbliżoną barwę. Do beczek można dodawać liście lipy oraz jabłoni.

Jej nazwa może wywodzić się od polskiego „stara”, ale bardziej prawdopodobne, że źródłem jest litewskie słowo „starkus” czyli bocian. Skąd bocian? Otóż w tradycji naszych krajów ojciec wkrótce po narodzeniu syna zakopywał beczkę wódki, którą otwierał dopiero podczas wesela swojej pociechy.

Wódka Starka najlepiej smakuje pita w małych kieliszkach po obiedzie


jak dla mnie trunek bardzo przyzwoity choć osobiście nie polecam jej traktować jako główny "rozweselacz" bo na dnia następnego masz wrażenie jak byś sam leżał w beczce parę lat podziemia :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół