nasiona marihuany

Pytania początkującego

Wyszukiwarka Forumowa:

OjciecChrzestny

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
137
Buchów
0
Witam. Trochę czytam forum,ale szczerze mam brak czasu ze względu na moją pracę i sam nie jestem pewien czy moja wiedza pokrywa się z prawdą.Otóz mam 12 pomidorow już wsadzonych w ziemie (jakies szklanki,butelki itd) Wszystkie te krzaki to noname czyli rozumiem nie wiadomo czy będzie żeńskie czy męskie, ale to sezonówki tak?
1.Wczesniej chcialem posadzic je na spocie w doniczkach,ale zeby zmniejszyc ryzyko postanowilem pod kazda z roslin wykopac dolki. Z tego co widze to pod auto kopie sie dolek 20l a pod sezonowke czyli moja 50l ?
2.Czego uzyc do zrobienia gleby na miejscu? Bo w sumie po co zabierac drewno do lasu? Moge kupic ziemie i ja wsypac nie ma problemu chociaz ciężko będzie ją tam przetransportować ( niedaleko lasow miejsce, rosna na nim jakies krzewy i trawy wiec wydaje sie spoko). Mialem rok tmeu miernik ph,ale pamiętam ze tak sie nacialem ze nawet jesli ziemia pokazywala 6,5 ( to jest ta wymagana do pomidorkow skala? ) to ziemia po podlaniu nastepnego dnia robila sie sucha jak wior,czemu? Nie mam pojecia, uzylem do spulchnienia tak jak radziliscie perlitu i dolomitu bodajze. Co mam wiec zrobic w kwestii ziemi? Wykopac dół,rozkopac ta na spocie, podsypac perlitem i dolomitem? W jakich ilosciach? Co zrobic zeby ta roslina nie uschla po kilku dniach?
3.Co jaki czas podlewac kazda z roslinek? Teraz maja tak po 4cm moze (z 6dni wiekszosc ma)
4.Kiedy wogole myslec o jakims nawozie? Biohumus czy azafoska? Kiedy? Czy od razu po wsadzeniu do gleby na spocie uzywac jakis nawozow ukorzeniajacych?
5.Czy sezonowki dokladnie po 3 miesiacach sie wycina? Czy ja zdaze po prostu z tymi roslinami teraz?
6. Najwazniejsze ( jak przeniesc te 12 roslin na spot)? Chodzi mi o to ze mam je w kubkach,szklankach i nie wiem jak je przeniesc zeby sie po prostu nic nie polamalo. Samochodem sie tam nie dojedzie
 

GordonShumway

"Yo, Lucky my man!"
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
459
Buchów
0
ale to sezonówki tak?

Nikt ci tego nie powie. No, może Krzysztof Jackowski albo inny wróżbita Maciej.

Z tego co widze to pod auto kopie sie dolek 20l a pod sezonowke czyli moja 50l ?

Teoretycznie im większy dołek tym większa roślina. Ale w 50 litrowych dołkach też mogą wyrosnąć karły. I w drugą stronę też to działa - możesz w 7-8L donicy uzyskać naprawdę ładne rośliny auto. Wszystko zależy od twojej wiedzy, umiejętności i warunków jakie stworzysz roślinom. Więc polecam na początek zapoznać się z działem http://www.wiki.haszysz.com/index.php

Czego uzyc do zrobienia gleby na miejscu?

Najlepiej szpadla i gleby.

Co jaki czas podlewac kazda z roslinek?

Podlewać jak mają sucho. Jak wilgotno - nie podlewać.

Kiedy wogole myslec o jakims nawozie? Biohumus czy azafoska?

Myśleć najlepiej jeszcze zanim wysadzisz. Im więcej będziesz myślał tym większa szansa, że coś z tego będzie. Kiedy używać to już zbyt wiele zmiennych determinuje. Jak chcesz uprawiać organic to biohumus, jak nie przeszkadza ci chemia to azofoska (to drugie z umiarem żebyś nie spalił roślin - póki co na azofoske za wcześnie więc jedziesz z biohumusem).

Czy od razu po wsadzeniu do gleby na spocie uzywac jakis nawozow ukorzeniajacych?

Nie.

Czy ja zdaze po prostu z tymi roslinami teraz

Zdążysz.

jak przeniesc te 12 roslin na spot

Jak samochodem się nie da, to może rowerem, hulajnogą, meleksem. Ewentualnie pieszo lub jeśli posiadasz taką umiejętność - po prostu je tam teleportuj.
 

OjciecChrzestny

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
137
Buchów
0
Wielkie dzięki za odpowiedz dobry czlowieku <lol> Moge jakos postawic Ci bucha czy jakiegos plusa? Gdzie to sie daje?

Mam jeszcze pytanie. W jakim okresie mozna rozpoznac plec rosliny? Jesli np obok tych roslin okazalo by sie ze wyrosla mi męska. To od razu ja wyrywac? Ona moze zmienic zenskie na meskie?
 

OjciecChrzestny

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
137
Buchów
0
Ok dzięki za wszystkie rady.Mam jeszcze pytanie bo trochęwczoraj poczytałem, chodzi mi dokładnie o przygotowanie gleby pod rośliny.

1.Czyli mam przekopać ziemie na długosc 30-40 cm pod 1 planta? To starczy?
2.Kupować dolomit i sypać go? Na wikihaszysz jest napisane żeby sypnąc go. Po pierwsze ile mam go nasypać do takiego dolku 40cm? Jaki to jest przelicznik na litry? Czy po wykopaniu tego dolku 40cm nalezy na sam dół wsypać dolomit? Czy wymieszać z cala wykopaną ziemią? Ph dla pomidorkow powinno wynosic 6,5-7 ?
3.Dołek pod planta powinien mieć 40x40x30 ? Chodzi mi o dokladne wymiary
4.Co jaka odleglosc robic od siebie kolejne dolki ?
5. Czy warto kupowac ta azafoske? Na wiki niby warto,ale nie chce miec jakis popalonych roslin czy cos ( to 1 uprawa nie chce nic zwalic)
6.Czy warto kupować ta mikoryze co przyspiesza ukorzenianie roslin?

A wiec najbardziej aktualnie zalezy mi na informacji o zrobieniu dołkow pod planta.Jakie powinien miec wymiary glebokosc,szerokosc. Co ile powinny byc od siebie kolejne dolki? Czy warto na poczatku podsypac dolomitem? Nic o perlicie nie ma na wiki wiec nie wiem,a na forum pisza ze tak. Kiedy moge wsadzic do takiej przekopanej ziemi 7dniowe rosliny?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół