nasiona marihuany

Bailey's

Wyszukiwarka Forumowa:
P

Palisanto

Guest
Witam

Natchniony pozytywny komentarzami na pewnym forum dotyczących tego likierku postanowiłem sprawdzić to eksperymentalnie na własnej skórze ;)

Celem tego należy się zaopatrzyć w:

- jedną puszkę skondensowanego/zagęszczonego SŁODZONEGO mleka
- 200-300ml alkoholu-wódka, whisky, brandy, rum...
- 1 lub pół łyżeczki rozpuszczalnej kawy
- pustą i umyta flaszkę pojemności 0,7 litra :)
- ew. śmietanka lub mleko do rozcieńczenia

Tu fota potrzebnych rzeczy :)





Mleko, w moim przypadku z Gostynia, wkładamy do wody tak aby było zakryte całe woda i gotujemy około 2-2,5 godziny na wolnym ogniu tak aby sobie pykało. Polecam od czasu do czasu przewracać puszkę aby równo skarmelizował cukier w mleku.




Po tym czasie wyciągamy puszkę z wrzącej wody i odstawimy do wystygnięcia. Jeżeli chcemy dodać czekolady (gorzka, ze 3 paski) nalezy owtorzyć jeszcze ciepłe i rozpuszczac w ciepłym kajmaku. Jeżeli nie, czekamy az wystygnie na tyle aby dało się to spokojnie obrabiac bez obaw o poparzenie.



Całość z puszki wywalamy do pojemnika w którym zmiksujemy/wymieszamy kajmak, alkohol i kawę. Polecam mikser gdyż idzie to znacznie sprawniej. Alkohol dolewamy po trochu cały czas intensywnie mieszając. W przypadku gdy kajmak wyszedł nam gęsty, kawę rozpuszczamy w minimalnej ilości wody.



Jeżeli konsystencja końcowa będzie przypominała deser Dr Oetkera a nie lejący się krem należy dodać śmietanki. U mnie kajmak był na tyle luźny, że obyło się bez dodatku.
Całość przelewamy do butelki. U mnie niestety nie jest już pełna gdyż trochę poszło na degustacje przed wlaniem. Ale wychodzi mniej więcej 0,7 litra tego pysznego kremiku. :D:D:D



Do spożycia nadaję się od razu, lecz smaku nabiera dopiero na drugi dzień jak się całość "przegryzie". Przechowywać można to do 6 miesięcy, ale wątpi aby u kogoś tak długo się utrzymał.

Butelkę należy chować przed paniami, gdyż wciągają go szybciej niż odkurzacz Zelmera. :sunny:
Ma to swoja zaletę gdyż jest dość "zdradliwy" ( ok. 20%) :lol3:
Następny kremik nastawię na gotowej masie krówkowej firmy malkomik czy jakoś tak, generalnie jest to samo, ale zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
D

Donie Darko

Guest
Ja robilem to tylko ze zamiasto wodki byl spirytus. I powiem ze bylo calkiem mile w smaku cukierkowe. 0.7 na 4 osoby i calkiem ladnie rozgrzalo a i panie ladnie podlaczaly sie. Wiec warte wlozonej pracy tylko te mleko mnie denerowalo, za dlugo sie karmelizuje :D
 
G

Gość

Guest
I co, jak efekt, smakuje to tak samo jak oryginalny Bailey's?
 

PeyPey

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2009
Postów
1,635
Buchów
0
OK! To uczynie z wódy. Jak nie będzie mi smakować, to żoneczka wypije. A ja popracuje:jocolor: nad Whisky:grin:
 
P

Palisanto

Guest
Czyli jeżeli ma to być, coś czym mam się podniecać, to chyba lepiej jeżeli od razu dodam do tego whisky a nie wódę.

Jeżeli cie stać to czemu nie. Ja wolę kupić pół litra za 13zł, odlać 200ml a pozostałe 300 opie****ić z Colą lub Spritem.



Ja robilem to tylko ze zamiasto wodki byl spirytus. I powiem ze bylo calkiem mile w smaku cukierkowe. 0.7 na 4 osoby i calkiem ladnie rozgrzalo a i panie ladnie podlaczaly sie. Wiec warte wlozonej pracy tylko te mleko mnie denerowalo, za dlugo sie karmelizuje :D

No to prawda, mleko to dość czaso i energochłonny proces, ale można kupić gotowca. Gostyń jak i Milkomik (czy jakoś tak) dokładnie coś takiego samego sprzedaje, czyli bez gotowania i pie****enia się. Na pierwszy raz wziąłem do gotowania. Gotowiec czeka w szafce aż opróżnie butelke i kupie kolejne pół litra :)
 
M

Montezuma

Guest
jak muciek wypijesz to i będzie do polecenia to też taką zrobię, osobiście wolę owoce ;)
 
P

Palisanto

Guest
Dobre to jest to już i teraz, lecz od konsumpcji powstrzymuje mnie jedynie fakt, że jutro będzie lepsze. Co do nalewek owocowych to również wolę, ale ten likierek to raczej jest dla smaku, taki kieliszeczek lub dwa z wieczora. Dobre jako polewa do lodów. Jeżeli lubisz smak ajerkoniaku i toffi to wyobraź to sobie razem połączone, tak można to opisać. Co do oryginalnego trunku, jest bardzo podobne. trzeba by popracować trochę nad przyprawami, ale w takiej postaci też jest pycha.
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Jako ciekawostkę podam-że oryginalny Baileys pochodzi z Irlandii i jest robiony na bazie mleka od specjalnie wyselekcjonowanych krów ,które prawie cały rok spędzają czas na dworze.Jedna taka krowa może być warta majątek .

Polecam taki trunek podawać schłodzony z dodatkiem lodu...

clear.gif
 

Melonno

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2008
Postów
46
Buchów
0
ja wlasnie skonczylem pic druga butelke ... ze swiat mialem ... pychotka :D a ty mis takiego smaka narobiles ze chyba ide kupic butelke jutro i sproboje moze sam zrobic :D
 

Volli

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
241
Buchów
0
W zeszłe lato piłem w bułgari drikna ciepłego właśnie z Baileys'em, jak tylko to posmakowałem to nie umiałem odejść od stolika i zamówiłem w sumie 5 tych drinków. Są tak dobre że to jest niemożliwe, więc wziołem przepis na tego drinka, podam go poniżej może ktoś będzie chętny i zrobi sobie tego drinka na ciepło;

50ml Baileys
Czekolada na gorąco
Bita śmietana taka w 'sprayu' (chyba wiecie o co chodzi ;p)

Najpierw wlać baileysa, potem zalać czekoladą - nie mieszać - na góre dać śmietane i można obsypać troszeczke cukrem tą śmietanke. Pijemy to z słomki.
Naprawde polecam
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
elo ja wczoraj zrobiłem tylko trochę za dużo vudki dałem:crazy: ale i tak jest dobra<lol> dziś spróbuje może będzie jeszcze lepsza trochę się przegryzie, wszystko tak samo jak robił Muciek pozdr<joint>

 
S

sru

Guest
robiłem takie coś tylko 2xmleko skondensowane [chyba niesłodzone nie pamiętam], 2szklanki cukru, 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej, ćwiartka spirytusu. strasznie słodkie i dla mnie praktycznie niepijalne ale wszystkie laseczki na akademikach były zachwycone, taki lajtowy likierek [cholernie gęsty]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół