nasiona marihuany

Nowy projekt, dobry wybór osprzętu?

Wyszukiwarka Forumowa:

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Siemanderro
Postanowiłem po urlopie stworzyć nowy projekt, aktualny box 70x50x200 nie spełnia moich wymagań i ew. będzie służył do weg.

W nowym boxie będę sadził automaty od bebooka prawdopodobnie, lecz jeszcze nie padł wybór jakie.
Planuje włożyć w box około 20 nasion w doniczki 9L, po obliczeniach wejdzie elegancko i zostanie miejsce na inne pierdółki.

Otóż... Polatałem po growshopach i porównywałem ceny. +- ceny są takie same z tym, że jedna rzecz tańsza to druga już nie bardzo, a chciałbym zamówić to na raz. Padło na hemp...

Growbox: będzie z płyt wiórowych pomalowanym białym matem (1310x1310x2070) czyli około 1.7m2
Wentylacja:
  • Cooltube kanałowy fi125 220-280 (2-bieg)
  • Wylot: kanałowy 300m3/h (został z poprzednich upraw)
  • Wlot: planuje 2 pasywne otwory fi150 + komputerowe 120x120 (ze dwa myślę starczą)
  • Mieszanie: jakiś tam mały parapetowy wiatrak + komputerowe 120x120 po rogach boxa?
Filtr: węglowy Eco prima klima 240-360 m3/h (nie wiem czy podoła)
Zasilacz: Magnetyczny układ 600w pro v-t system
Żarówka: HPS Philips 600W Sot-T Pia
Odbłyśnik: Cooltube fi125 92% długość:50cm
Mierniki: Stacja pogody / miernik ph elektroniczny
Nawilżacz: jakiś tam 3l ;)
Nawozy: Try PackBiobizz, Canna Terra Flores, Canna/plagron pk 13/14, Plagron ph + ph -, hesi blum complex i jakieś biohumusy
Ziemia:
sklepowa 5,5 - 6,5 phDo tego wszystkiego są oczywiście przewody, spinki, kable, doniczki kwadratowe z podstawkami.

Proszę o ocenę tego projektu bo jest czas na zmianę planów i ewentualne poprawki.

Oczywiście nawozy, nawilżacz, żarówkę, stacje pogody filtr i went 300m3/h już mam na stanie :D




[h=3][/h][h=3][/h]
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Z grubsza widac, ze wiesz co robisz.
Nie wiem, czy te went IN beda konieczne, moglbys cooltube chlodzic w obiegu poza boksem.
Polecam zamiast bialej farby biala folie, zobaczysz roznice.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Dzięki za zainteresowanie.
Wiesz co? Pozostanę chyba przy białej farbie, ze względu na estetyczność i prostotę.
Farba odbija 75 do 85% światła folia zaś 75 do 90% światła więc różnicy mamy 5 % przy idealnym zamocowaniu folii przy czym folia może się zniszczyć.
Czyli wentylatory komputerowe na wlot będą zbędne. I tak mam je za darmo także w ostateczności dopiero domontuję.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Spoko, zrobisz jak uwazasz. Ale naprawde, mam boksa pomalowanego i po zalozeniu folii roznica jest masakryczna.
Niedlugo bede go demontowal, to moze zrobie fotki dla potomnosci, czesc z farba i czesc z folia.
 

Bartolini herbu Zielona Pietruszka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
677
Buchów
4
Dzięki za zainteresowanie.
Wiesz co? Pozostanę chyba przy białej farbie, ze względu na estetyczność i prostotę.
Farba odbija 75 do 85% światła folia zaś 75 do 90% światła więc różnicy mamy 5 % przy idealnym zamocowaniu folii przy czym folia może się zniszczyć.
Czyli wentylatory komputerowe na wlot będą zbędne. I tak mam je za darmo także w ostateczności dopiero domontuję.

Dobrze pomalować to też kilka albo kilkanaście warstw położyć trzeba, też bym ci polecał folie białą przybić takerem i będzie git.
Wentyl na wyciąg tylko przewody wentylacyjne w otulinie dużo wyciszają.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Dobrze pomalować to też kilka albo kilkanaście warstw położyć trzeba, też bym ci polecał folie białą przybić takerem i będzie git.
Wentyl na wyciąg tylko przewody wentylacyjne w otulinie dużo wyciszają.

Namówiliście mnie, będzie biała folia.

Czy może ktoś ma jeszcze spostrzeżenia czy wszystko wydaje się być w porządku?
Nie chcę po zamówieniu się rozczarować.
Ja osobiście mam wątpliwości co do odbłyśnika, bo chociaż jest on wentylowany to sam odbłyśnik jest fatalny, a nic lepszego wentylowanego w rozsądnej cenie nie mogłem wypatrzyć.
 

Bartolini herbu Zielona Pietruszka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
677
Buchów
4
Namówiliście mnie, będzie biała folia.

Czy może ktoś ma jeszcze spostrzeżenia czy wszystko wydaje się być w porządku?
Nie chcę po zamówieniu się rozczarować.
Ja osobiście mam wątpliwości co do odbłyśnika, bo chociaż jest on wentylowany to sam odbłyśnik jest fatalny, a nic lepszego wentylowanego w rozsądnej cenie nie mogłem wypatrzyć.

Możesz wrzucić jakiś fajny odbłyśnik wing , i przy żarówce dać wejście przewodu od wyciągającego, a filtr powietrza zastosować na zewnątrz boxa.
 
F

fazogastor

Guest
Po co Ci PH +/- jak jedziesz na nawozach orgniacznych BioBizzu? W urpawie organicznej nie ustawiasz PH, bo jak zalejesz wodę PH +/- to możesz zabić bakterie i wtedy uj bombki strzelił...

To:

Canna Terra Flores, Canna/plagron pk 13/14, Plagron ph + ph -, hesi blum complex

Się kłóci z tym:

PackBiobizz [...] biohumusy

Albo jedno albo drugie: albo uprawa z nawożeniem mineralnym i regulowaniem PH, albo organiczna bez regulowania PH i bez nawozów mineralnych.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Możesz wrzucić jakiś fajny odbłyśnik wing , i przy żarówce dać wejście przewodu od wyciągającego, a filtr powietrza zastosować na zewnątrz boxa.

Muszę przyznać, że boję się o temperaturę. Miałem tak zrobione w poprzednim boxie i mam problemy z temperaturą latem.
Winga z cooltubą jedynie samoróbkę mógłbym zdziałać, ale to się mija z celem bo i tak jest dużo roboty.

Z tych powodów padło tym razem na cooltube.

Edit.
Fazogastor, ale ja te nawozy już mam z poprzednich upraw i z podarunku od Dyzia także to wymieniłem
lecz dziękuję Ci za radę.
 

Maniak

Go Hard or Go Home
Rejestracja
Paź 9, 2008
Postów
405
Buchów
141
Dzięki za zainteresowanie.
Wiesz co? Pozostanę chyba przy białej farbie, ze względu na estetyczność i prostotę.
Farba odbija 75 do 85% światła folia zaś 75 do 90% światła więc różnicy mamy 5 % przy idealnym zamocowaniu folii przy czym folia może się zniszczyć.
Czyli wentylatory komputerowe na wlot będą zbędne. I tak mam je za darmo także w ostateczności dopiero domontuję.

Kolego folie diamond podchodza pod 100% z odbijalnoscia ?
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Kolego folie diamond podchodza pod 100% z odbijalnoscia

Wiem o tym, ale postanowiłem w tą stronę pójść po taniości zresztą aktualny setup już przebity z ceną o stówę, a 3a zbierać na pechy jeszcze. Zresztą wezmę to trochę bardziej pod uwagę, może wpadnie coś grosza to będzie i diamond.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół