nasiona marihuany

Światło dla klonów

Wyszukiwarka Forumowa:

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Witam, czy mogę ukorzeniające się właśnie klony w ziemi trzymać na północnym balkonie gdzie nie dostaną bezp. słońca?
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Dziekuje ci pieknie, powiedz mi myslisz ze znaczaco opozni to puszczenie korzeni?
 
C

cabino

Guest
moje klony pobrane jako efekt uboczny toppingu 20 maja do przedwczoraj przeszły torfowe doniczki 5cmx5cm, na 8 klonów ze szczytów 5 własnie sie przbiło , pozostałe dwa wygladaja ok ale korzenie jeszcze nie rpzeszły (OG Kush i Super Lemon Haze) a jeden zdycha bo jakis mutant pomarszczony i zwiniety a stały sobie bezstresowo zboku drzwi balkonowych centralnie od południa, no w przezroczystym pudle na buty lekko uchylonym, czasami dostały bezposredniego słonca ale nic im nie było i jak widac było im nawet ok
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Dzięki wielkie Panowie, szkoda że nie mogę buchów postawić.. . Dzisiaj przesadziłem klony do kubków 200ml, dałem im na nowo ukorzeniacz oraz mocno zalałem wodę w kubkach. Na większości było widać już małe korzonki max 1mm. Zrobiłem im szklarnie na północnym balkonie tak że nie dostaną nawet raz bezp. światłem. Powiedz mi jeszcze mistrzu jak możesz dlaczego na klonach mam perflowery już? Mimo, że matki pod hps cały czas 24/0 były a klony pod cfl tak samo 24/0 ? Dzięki jeszcze raz za pomoc, jak tylko buchy odblokują to macie limit. Pozdro
 
C

cabino

Guest
preflowery kiedy sie pokazały, jeszcze pod CFL w trakcie ukorzeniania? u klonów to raczej nic nadzwyczajnego jeśli matka była dosc dojrzała, po prostu takie klony z dojrzałej matki są już na tyle dojrzałe ze pokazały preflowery, to je różni od nasiona , są dojrzałe płciowo od samego początku dlatego mogą prewie natychmiast kwitnąć.
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Matki kiedy ciolem juz byly pod hps owlosione strasznie. Mialy moze cos kolo 60 dni.
 

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
preflowery kiedy sie pokazały, jeszcze pod CFL w trakcie ukorzeniania? u klonów to raczej nic nadzwyczajnego jeśli matka była dosc dojrzała, po prostu takie klony z dojrzałej matki są już na tyle dojrzałe ze pokazały preflowery, to je różni od nasiona , są dojrzałe płciowo od samego początku dlatego mogą prewie natychmiast kwitnąć.
Miałem podobnie, preflowery pokazały sie podczas ukorzeniania. Ale co mogło spowodowac kwitnięcię, stres związany z pobraniem, przecież świtało nie było przełączana na flo.
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Dzięki jeszcze raz za pomoc. Jak odblokują buchy to wam to wynagrodzę. Dzisiaj muszę jeszcze z 100 klonów pociąć, ale tym razem nie daję do wody tylko do perlitu:vermikulit połowę, a drugą bezp. do ziemi. Wrzucę wam wieczorem zdjęcia żeby pokazać co i jak. Dzięki jeszcze raz!
 
C

cabino

Guest
zapewne łatwiej sie ukorzenią, dostęp powietrza też robi swoje i z automatu bedą miały ciemno w ziemi/perlicie
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Nie ciąłem dzisiaj klonów, zostawiam całość na piątek. Liczyłem tak na oko to z 160 spokojnie natnę taki dorodnych. Mieszanki perlitu wystarczy mi na jakoś 90-100 doniczek 0,5L więc polecą ile się da a resztę do ziemi (już nic nie daję do wody). W szklarni na balkonie dzisiaj odpaliłem 2x cfl 20 kilka wat 6500K. Świecą od 8 rano do 20 wieczorem. Może to mało ale zawsze coś pomoże.
 
C

cabino

Guest
Nie ciąłem dzisiaj klonów, zostawiam całość na piątek. Liczyłem tak na oko to z 160 spokojnie natnę taki dorodnych. Mieszanki perlitu wystarczy mi na jakoś 90-100 doniczek 0,5L więc polecą ile się da a resztę do ziemi (już nic nie daję do wody). W szklarni na balkonie dzisiaj odpaliłem 2x cfl 20 kilka wat 6500K. Świecą od 8 rano do 20 wieczorem. Może to mało ale zawsze coś pomoże.

stary jakie pół litra perlitu do klonowania (na jednego klona rozumiem miałes na mysli?), taki kubek po danonku małym na sklonowanie ci wystarczy, tylko czesciej bys musił podlewac jesli dasz im mozliwosc przesychania bo widaomo szybciej z małego woda odparuje, ale jak im dasz duzą wilgotnosc to tez tak szybko nie będą przesychały.


btw. ja tym razem klonowałem tylko w COCO z IKEI, 15L chyba za 10zł + do tego jakis nawóz na ukorzenianie zmieszany , bardzo dobrze to zadziałało, jak masz ikee pod reką to przetestuj tę metode.
 

zdzichuuu

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
105
Buchów
0
Wiem doskonale ze taki kubeczek by wystarczyl, ale od razu po ukorzenieniu chce je pod hps na tydzien dac a znow przesadzac mi sie nie chce. Dlatego wole dac od razu 0.5L i przesadzic dopiero na spota.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół