nasiona marihuany

Sprawdzony sposób na kleszcze

Wyszukiwarka Forumowa:

Viceroy_2014

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2012
Postów
53
Buchów
0
Pomyślałem że i wam się przyda więc i tu wklejam.


Brak zimy dla nas to słabe święta bo bez śniegu no i taka zima że nie zima... Ale pewna grupa małych sku*wysynów dzięki słabej zimie dostała największy cud, cud narodzin.


Kleszcze przenoszą wiele chorób np: borelioza i np odkleszczowe zapalenie mózgu. Są też mniej popularne choroby ale pozwolę sobie dać już link do wyszukiwarki ;).
https://goo.gl/zhqzqf
Brak zimy przez kilka lat sprawił że duża część ich populacji przetrwała lekki chłodek i zaczęła się potężnie rozmnażać. Teraz jest 6x więcej zachorowań na boreliozą niż rok temu...


Wspaniałym środkiem na kleszcze jest permetryna.
Ten środek chemiczny mieszamy z wodą. 10 ml permetryny na 0,5 l wody. Ja stosuję prywatnie 30 ml na litr.


Teraz jak stosować?
Pierwsza szkoła mówi że wystarczy spryskać ubranie i poczekać aż wsiąknie a w tedy np jeszcze raz to powtórzyć.
Takie coś działa ponoć 24 godziny ale jednak lepiej nie ryzykować i się spryskać co 10 godzin.
Druga szkoła to po prostu namoczyć ubrania...
Sam posiadam oddzielnie ubrania w teren więc po prostu namoczyłem je w tym środku i tyle. Bez prania odzieży wytrzymuje to koło 2 tygodni...


Cena permetryny waha się między 80 a 110 złoty. Polecam szukać roztworu 25% o pojemności 250 ml.


Kilka ważnych informacji.


Po praniu permetryna nie działa. Woda skutecznie ją wypłukuje.
Jak ktoś chodzi po lesie okazyjnie wystarczy spryskać ubrania przed wyjściem i po prostu iść.
Najważniejsze to spryskać spodnie do kolan i obuwie.
Od wewnątrz można lekko też spryskać nogi, ale lepiej włożyć spodnie w skarpety.
Należy dokładnie umyć się po kontakcie z tym środkiem chemicznym.
Kleszcze znajdują się nawet 70 cm nad ziemią więc warto też zabezpieczyć ubranie górne, i warto by miało ono długie rękawy.




Link do permetryny, może znajdziecie taniej. Ja na allegro zakupiłem ją za 83 zł plus wysyłka. Pozdrawiam i życzę braku kleszczy ;).
https://goo.gl/LTGb9c
 

Amson

Active member
Rejestracja
Lis 5, 2005
Postów
28
Buchów
0
cześć,

Można też kupić za kilkanaście zł proszek do zrobienia własnej zawiesiny i spryskać ciuchy - środek Afanisep 25WP

pozdrawiam,
A
 

Viceroy_2014

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2012
Postów
53
Buchów
0
Zaufałem permetrynie więc na razie niczego nie szukam ;). Aczkolwiek Twoją radę zapamiętam ;)!
 

Amson

Active member
Rejestracja
Lis 5, 2005
Postów
28
Buchów
0
Skład tego środka to właśnie permetryna 24,8% Apropo to gratki za wrzucenie tego tematu, nikt nie chce chorób odkleszczowych i szsacun Ci za poszerzanie świadomości. pozdrawiam serdecznie, A
 

Viceroy_2014

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2012
Postów
53
Buchów
0
Wiesz, znam wiele osób co chodzą po lasach i kleszcze dużo robiły złego... A że i wy chodzicie siłą rzeczy to fajnie będzie jak i wy sezon bezpiecznie przepędzicie po lasach.

@Edyta.
Jeszcze są szczepionki na kleszczowe zapalenie mózgu.
 

Arsenio Hall

White Pride
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2009
Postów
2,537
Buchów
1
szczepionki to najgorsze kur***wo jakie stworzyła ludzkość
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Skoro watek odkopany to potwierdzam dzialanie srodka Afanisep 25 Wp. Koszt torebki proszku to 10zl z groszami. Szkoda przeplacac pieniadze za permetryne skoro mozna kupic srodek pod inna nazwa a sklad ten sam. Ja urabiam sobie przed kazdym wyjsciem w malutkim opryskiwaczu troszke tego srodka z woda i pryskam ubrania. Odkad go stosuje nie mialem wbitego zadnego kleszcza. Na wiosne jak stosowalem tylko brosa 4 mialem wbite. Srodek jak dla mnie super tani wydajny i skuteczny
 

impero

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2013
Postów
71
Buchów
0
też ją polecam, tylko zauważyłem, że jak się stoi w miejscu to one wcale tak nie spadają z ubrań, dopiero jak zacząłem szybszym tempem poruszać się. tez tak macie?
 

jasnim

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2016
Postów
99
Buchów
0
Mam pytanie do osob stosujacych Afanisep 25WP.
Pryskacie tym tylko ubrania czy cialo tez (chodze na spoty w kurtce butach i spodniach ale rece, szyja i glowa zawsze odkryte).
 

impero

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2013
Postów
71
Buchów
0
tylko obrania :) stosuj rękawiczki bo ręce nieraz masz dość nisko i może Ci kleszcz przeskoczyć. Generalnie bądź szczelnie ubrany do szyi, do tego czasu powinien kleszcz spaść z ubrań spryskanych Afanisepem. Postaram się zamieścić jak ja chodzę do lasu na grzyby.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół