nasiona marihuany

Co wybrać w walce ze ślimakami?

Wyszukiwarka Forumowa:

Blunted

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2016
Postów
53
Buchów
0
Cześć. Otóż miałem nadzieję że uniknę walki z tymi sk***ielami ale niestety wszystkie planty zostały ponadgryzane. Nie mam możliwości kupowania żadnych środków ani nawet chęci bo czytałem że to raczej działa do pierwszych opadów. Dzisiaj kupiłem pułapki piwne 4 sztuki i rozsypałem trochę szkła wokół łodyg plantów (btw nic się nie stanie krzakowi rozsypując szkło w odległości 1cm od łodygi?). Czy takie coś będzie działać? Do***ałbym po pół kilo szkła ( a co się będę pier***ić) wokół łodyg i robił te pułapki. Co myślicie o ucięciu gałęzi iglaków i ogrodzeniu nimi miejscówki lub pojedynczo plantów? Czekam na opinie pozdr
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Skorupki jajek rozbite w mozdzieu rozsyp dookola plantow, zaden ch*j nie powienien wejść..
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,279
Buchów
25
Skorupki jajek rozbite w mozdzieu rozsyp dookola plantow, zaden ch*j nie powienien wejść..

Sprawdzony sposób? próbował ktoś jeszcze i potwierdzi skuteczność tego myku- w sumie darmowego:)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Sprawdz, uzywam osobiscie do kwiatow i owocow w ogrodzie bo mam plage slimaczanych chujoz ;)
Po posypaniu ani jednego obslizglego. Do tego jest to dobre zrodlo wapnia dla rosliny. Nie pamietacie jak nasze babcie w ogordkach zawsze rozsypywaly właśnie lupinki? :) Stary sprawdzony sposob na slimaki, polecam sprawdzić i zawsze trochę odlozyc ze sniadnaka ;)

---------- Post Zaktualizowany 16:38 ---------- Data pierwszego postu 16:34 ----------

Na szybko znalazlem potwierdzenie w necie
http://deccoria.pl/warto-zobaczyc/porady-ogrodnicze-jak-pozbyc-sie-slimakow-z-ogrodu-,34,1290.html
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Robię nawóz ze skorupek, ale nie pomyśałbym, żeby stosować jako zapore przciw ślimaczą!

W sumie widziałem, na jakimś filmiku jak ślimak spaceruje po ostrzu noża, czy żyletki. Również sprawdzę tą Twoją metodę czy się zadziała.

Na pewno przy większych outach to nie ma sesnu się bawić w skorupki, ale do paru roślin to byłoby dobre rozwiąznie...
 

Blunted

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2016
Postów
53
Buchów
0
Byłem dzisiaj na miejscówce i planty okej szkło jako tako się sprawdza. Był jeden ślimak na pękniętym szkle i prawdopodobnie się skaleczył bo nie ruszał się, podejrzewam że go bolało i nie chciał się ruszać ^^. Dodam do tego te skorupki bo lepiej zrobić kilka zabezpieczeń na pewno to nie zaszkodzi. Na następny rok to chyba zrobię tak że na cały obwód spota wykopie rów na 30/40cm wpie****e tam szkła do połowy i żadna suka mi nie wejdzie.
 
G

Guest

Guest
Obsypać planty popiołem , chodzi w sumie o suchość wokoło planta , można opsypać igliwiem sosnowym suchym ( nie zakwasza ) .
 

Blunted

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2016
Postów
53
Buchów
0
Byłem znów na miejscówce i do pułapek piwnych wleciało kilka sk***ysynków, krzaki póki co nie pogryzione mam szkło + pułapki i dam jeszcze ten popiół i chyba będzie dobrze =]
 

Ibracadabra

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2010
Postów
70
Buchów
0
A ja co roku wsadzam kiełki do doniczek produkcyjnych około 7L (można użyć większych) później na górną krawędź doniczki aplikuje żel odstraszający ślimaki target, można też pędzlem malarskim wysmarować zewnętrzne boki doniczek, po takim zabiegu roślinki rosną spokojnie i nie mam żadnych strat, jedyny minus jest taki że po mocnych opadach część tego żelu się zmyje i trzeba go dołożyć. Jak roślinki podrosną i ładnie się ukorzenią to je przesadzam do miejsc docelowych, do transportu używam dużych i grubych worków na śmieci lub worka polipropylenowego, wsadzam do nich po dwie doniczki i przenoszę kilkadziesiąt metrów na miejscówki, po wsadzeniu plantów oblewam zimie tym żelem około 5-10cm od łodygi i mam spokój do następnej wizyty, chociaż rośliny są na tyle duże że kilka ślimaków nie robi na nich wrażenia, chyba że jesteście na spocie raz na miesiąc to może być problem :) ja przy każdej wizycie oglądam planty i czasami trafi się jakiś ślimak to wyrzucam go gdzieś w krzaki, nie wpierdziela inne chwasty :D
 

HOMANGER

Active member
Rejestracja
Cze 23, 2016
Postów
37
Buchów
0
Spróbuj wkopac wokół płatna plastikowe płaskie pojemniki żeby wystawy około centymetra nad ziemię i wlej do nich piwo. Napewno pomoże ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół