nasiona marihuany

Jakie oświetlenie ???

Wyszukiwarka Forumowa:

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
nie wiem czy to dobry dzial ale zapytam ...(jesli zly to prosze o przeniesienie)
mam opcje wrzucic boxa takiego ok1,20 na 1,20
do znajomego na mieszkanie i zastanawiam sie teraz nad jego wyposazeniem ...
normalnie to ade na 600tce ale zastanawiam sie jak mozna by wykorzystac ta powierzchnie optymalnie?
moze lepiej 1000w albo 2 x 400w ? i zastanawialem sie tez nad heliospectra ... ale pobiera ona tez 600w a nie jestem przekonany do tego ze bedzie z pod niej wiecej jak z pod hpsa 600tki ...
no i moze ktos kto ma boxa w bloku doradzi cos bo rachunek za prad wzrosnie raczej troche :)
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Jak bym mógł wsadzić coś więcej niż 600w do 1.44m2, to dałbym hps 600w (red~2000k) + 250w MH
 

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
chodzi mi glownie o jak najwiekszy plon :) (jak chyba kazdemu)
normalne ze im wiecej swiatla tym lepiej wiec pewnie najlepsza 1000czka ...
ale chodzi jeszcze o rachunek za prad , a w mieszkaniu nie mialem jeszcze boxa ... dlatego pytam (musi byc ktos kto w podobnych warunkach dziala)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Mi sie wydaje ze nie ma sensu pchac tak wielkiej mocy hps bo bedziesz mial wieksza strate wydajnosci w stosunku do zuzycia pradu ktore bedzie k***ewsko wysokie :D Obliczasz ile luelmenow potrzebujesz optymalnie i lecisz. Swoja droga dobry koleszka z tym mieszkaniem... :D
 

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
dobry :) ale nie bezinteresowny hehe
dlatego chce jak najlepiej wykorzystac ta powierzchnie ...
pewnie bedzie trzeba metoda prob i bledow na sobie to testowac az znajde optymalne rozwiazanie (heliospectre odpuszcze bo drogo wyjdzie ta zabawa a jak by sie okazalo nie bardzo oplacalnie to zostanie bezuzyteczna )
myslalem ze tu ktos cos doradzi (i zaoszczedze troche czasu i pieniedzy) ... no ale nie widze wielu porad ...
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Bo to zalezy od Ciebie i funduszy jakie mozesz przezaczyc. Jak chcesz zmiejszyc zuzycie pradu to polecam panele led bo technologia z tej dziedzinie fajnie poszla do przodu. Sa gotowe bardzo fajne panele a jak masz troche zdolnosci manualnych to możesz samemu zlozyc i wyjdzie troche taniej. Jesli zostajesz przy hpsie to jak pisalem oblicz w kalkulatorze ilosc optymalna lumenow i taka montuj z dobry odblaskiem. Jest tak jak piszesz najelpiej sie przekonasz metoda prób i bledow co najbardziej Ci pasuje.
 

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
jak by to byla normalna chata to wiem dokladnie co montowac :) hehe
ale nie wiem jak jest w bloku z tymi rachunkami za prad ... jak ten dotychczasowy przebije kilkakrotnie to jeszcze jakiegos przypalu mu narobie ... a tego bym rzecz jasna nie chcial ...
co do ledow to nie jestem przekonany ... jak do tej pory testowalem tylko raz i sie zrazilem ... wiec zostane raczej przy starym dobrym hpsie :)
korcila mnie ta heliospectra ... ale na maxa pobiera chyba ponad 600w ( i szczerze mowiac watpie by bylo z pod niej wiecej jak z hps600)
a za ta sama cene kupie ze 6 fajnych lamp :)
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Zamiast heleny złożyłbym panel z COB'ów, podobno 1g/w to norma gdy się wie o co chodzi, a można z połowę więcej wycisnąć gdy ma się skilla. Jest tutaj na forum dział o tych ledach. Pozdro!
 

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
rozumiem ale jesli liczyc 1g/w to na powiedzmy polowke trzeba by 500w tych COB ...
a polowke z hpsa 600 to nie problem ... wiec zaoszczedzilbym 100w a to nie bedzie duzo na rachunku ...
wiec mija to sie z celem jak dla mnie ...
nie znam sie na ledach ... ale z tego co slyszalem to dluzej sie zbieraja na flo i dluzej kwitna w porownianiu do hpsa (a to bylby kolejny minus...)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół