nasiona marihuany

Konsultacja, w czym tkwi problem ?

Wyszukiwarka Forumowa:

venelowerte

Member
Rejestracja
Kwi 15, 2016
Postów
16
Buchów
0
*fazogastor mówisz żebym stosował większe dawki nawozów czyli jeżeli dotychczas stosowałem się do tabeli z canny to po prostu teraz zawyżam sobie trochę dawki i lece dalej ???
 
F

fazogastor

Guest
Problem polega na tym, że nie napisałeś jakie nawozy stosujesz - czy canna dla kokosu czy co innego?

Najlepiej to dozowanie ustal na podstawie tego formularza:

http://www.canna.com.au/growguide

nie bój się dawać dawek 100%, jeżeli trochę przenawozisz to kokos łatwojest wypłukać, nie ma takiego problemu jak w ziemi - po za tym, to codzienne podlewanie z odpływem oznacza codziennie pozbywanie się z podłoża niepotrzebnego roślinie syfu
 

venelowerte

Member
Rejestracja
Kwi 15, 2016
Postów
16
Buchów
0
wszystkie nawozy mam z canny i własnie według tej tabeli dawkuje :) ostatni raz w życiu podlewam ręcznie kokos hehehe następny raz pełna automatyka hehehe
 
F

fazogastor

Guest
Zautomatyzować podlewanie dripperami to pryszcz, gorzej z automatyzacją usuwania odpływu.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Też nic wielkiego.Mam w tematach zbiornik retencyjny z autouzupełnianiem...zamieniasz tylko sensory aby działały odwrotnie i masz zbiornik z autoopróżnianiem.
 
F

fazogastor

Guest
No ale weź pod uwagę, że to są donice - np. w moim przypadku airpoty, każda donica ma swoją podstawkę - jak teraz zautomatuzyjesz usuwanie odpływu? Rezygnujesz z podstawek i wsadzasz wszystkie donice do dużego zbiornika?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Nie.Prowadzę odpływy z każdej wężem lub w inny sposób do głównego zbiornika który jest opróżniany automatycznie po osiągnięciu zadanego poziomu i tyle.
 
F

fazogastor

Guest
Ok ale to jest trudne :)

Raz - musisz jakoś podwyższyć podstawki, typu dorobić do nich nóżki - i przydałyby się wysokie minimum na 5cm. To nie jest proste, donica z mokrym kokosem i rośliną, potrafi ważyć i 20 kg, to musi być precyzyjne i stabilne.

Potem jeszcze musisz wywiercić otwory w podstawce - i to tak, żeby nie pęknęła, nie roz***ała się - podstawka musi być odpowiednio gruba/mocna.

Przerabiałem to i trudno znaleźć podstawkę która nie zacznie w pewnym momencie pękać od takiego wiercenia - albo od razu, albo potem pod ciężarem.

I jeszcze musisz wsadzić tam węża i porządnie uszczelinić...

W porównaniu z wsadzeniem dripperów do donic, co zajmuje jakieś max 5 minut, to jest to dużo pracy.

Gdybym został przy Kokosie+DTW to działałbym tylko i wyłącznie na RTA system (polecam wygooglać co to jest), ale z lenistwa wybrałem Autopoty, plus to RTA jest minimum na 6 donic - za dużo jak dla mnie.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Podstawek się nie wierci.Lutownica kolego załatwi całą sprawę.Nie-generalnie skala trudności niewielka.
 
F

fazogastor

Guest
To trochę sprawa względna, natomiast z doświadczenia wiem, że łatwo się mówi, że coś jest proste, tylko czasem gorzej z realizacją. Jeżeli masz wprawę i robisz takie rzeczy na codzień to jasne, ale ja nie pracuje fizycznie, zero zdolności manualnych, nawet nie mam lutownicy w domu i nigdy w życiu niczego nie lutowałem hehe
 

venelowerte

Member
Rejestracja
Kwi 15, 2016
Postów
16
Buchów
0
Widzę wlasnie ze to jest za***iste rozwiazanie, jak zakończę to co teraz zacząłem to kupie sobie taki zestaw ?? masz jakis dobry sklep gdzie mógłbym takie cos zamowic ? Bo szukałem na necie to wyskakiwały mi sklepy zagraniczne , z***alem na początku ze nie kupiłem , ale człowiek uczy sie na błędach ?
 
F

fazogastor

Guest
Jeżeli piszesz o RTA system to praktycznie tylko w brytyjskich growshopach jest dostępny ten produkt. Znając brytyjskie standardy to zakup będzie przyjemnością i bez problemu Ci wyślą do PL, tylko dostawa może być ciut droższa: pewnie coś koło 60-80 zł zamiast 15.
 

venelowerte

Member
Rejestracja
Kwi 15, 2016
Postów
16
Buchów
0
Tak myślałem wlasnie i mowisz ze system RTA godny polecenia ? Warto inwestować
 
F

fazogastor

Guest
Z opisu wynika, że tak, ale żebyś nie miał pretensji do mnie jak coś będzie nie tego.

I tu właśnie warto kupować w UK, bo bez problemu zwrócisz towar.

Tym systemem zresztą nie tylko możesz uprawiać w kokosie ale zrobić 100% hydro uprawiając w keramzycie / kulkach ceramicznych.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Pod airpoty rzeczywiscie najfajniejszy systemik rta do podlewania i warto pomyslec o nim, jedynie cena za pelny zestaw trochę boli.. Ale podjerzewam ze to nowość na rynku i dlatego tez taka cena.
*veneloverte - smialo zwiekszaj im dawki canny a i b, bo jak pewnie sam widziales w tabelkach canny ze masz widelki w dawkowaniu. Jedynie nie polecal bym Ci podawac wiecej niz na dany okres zycia ma przypisane zeby jej nie popalic w tak mlodym wieku.
Czytajac tak ten watek wszystko robisz raczej ok i niestety tez byl bym sklonny powiedziec ze to moze byc wina pestek..
Czy posiadasz pelna game canny czy tylko rhizo, a i b pod kokosa?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół