nasiona marihuany

Zużycie prądu a szansa przypału

Wyszukiwarka Forumowa:

Credo

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2014
Postów
195
Buchów
0
Wpadkę opisaną w tym newsie:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?119687-Plantacja-konopi-zlikwidowana
koles zaliczył podobno ze względu na to że średnie zużycie prądu na działce mocno odchyliło się od średniej z kilku lat. Fakt że gośc pojechał ostro ale miał tam jakiś domek więc teoretycznie prąd zużywać mógł i pewnie za niego płacił. Jak to jest w końcu? Skoro płacił to chyba przypału być nie powinno? Jakie ewentualne zużycie jest "bezpieczne"?
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Wpadkę opisaną w tym newsie: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?119687-Plantacja-konopi-zlikwidowana koles zaliczył podobno ze względu na to że średnie zużycie prądu na działce mocno odchyliło się od średniej z kilku lat. Fakt że gośc pojechał ostro ale miał tam jakiś domek więc teoretycznie prąd zużywać mógł i pewnie za niego płacił. Jak to jest w końcu? Skoro płacił to chyba przypału być nie powinno? Jakie ewentualne zużycie jest "bezpieczne"?
bezpieczne zuzycie jest inne dla kawalerki a inne jest dla gospodarstwa rolnego.
 

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Jakie ewentualne zużycie jest "bezpieczne"?

Zapewniam, że nie takie które pozwoli na akcję z 750 krzakami.

Miałbym na siłę podać, to przysłowiowy 1kW jest w miarę bezpieczny, a przy większym poborze to już sobie samemu trzeba odpowiedzieć porównując z wcześniejszymi rachunkami.
 
Ostatnia edycja:

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Skoro nagle wzrosły rachunki o ileśset złotych to elektrownia dba o klienta i sprawdza czy nikt się do Ciebie nie podpiął
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Panowie niby tak niby nie, co to kurde jest 1 kW ? to moj odkurzacz bierze 2300W, myjka jakies 3300, mam piec podlaczone na sile. 2 lodowki, 5 telewizorow, klimatyzacja w lato. Nie popadajmy w paranoje... A jak macie stare domy albo mieszkania to jak tam dlugo nie bylo poboru albo byl maly, to sie postarajcie o liczniki przedplatowe takie jak zula montuja co nie placa rachunkow...

elo

aha imho 2-3 kW stalego poboru w domu jednorodzinnym to nic dziwnego! A pamietajmy ze to nie jest pobor staly, bo lecac z sezonami swiecimy im najdluzej 12/12
 
A

Azael

Guest
Zawsze można skorzytać z 12/1 aka fotoperiodu przyszłości
 
T

TakaZajawka

Guest
a jak sie ma do domku jezeli zuzycie w domu od 2 lat bylo 0? A nagle by skoczylo iles tam? Napewno przypal bo ziomek tak chcial zrobic ale odradzałem mu... Mowilem mu ze stopniowo to by musial lub agregat zaj***ć i po problemie.
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
a jak sie ma do domku jezeli zuzycie w domu od 2 lat bylo 0? A nagle by skoczylo iles tam? Napewno przypal bo ziomek tak chcial zrobic ale odradzałem mu... Mowilem mu ze stopniowo to by musial lub agregat zaj***ć i po problemie.

Jak po przestoju to jeszcze lepiej wbija od razu z 4m2 i heja do przodu
 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
a jak sie ma do domku jezeli zuzycie w domu od 2 lat bylo 0? A nagle by skoczylo iles tam? Napewno przypal bo ziomek tak chcial zrobic ale odradzałem mu... Mowilem mu ze stopniowo to by musial lub agregat zaj***ć i po problemie.

Mam ten sam problem.W domu Od 2-3 lat zerowy pobór prądu ,ziomek planuje przeprowadzkę i 4 panele Led ok.320 W piwnicy = 4 boksy.Była by możliwość wstawienia licznika przedpłatowego.Ale czy to ma jakikolwiek sens? Według mnie, nie będzie "przypału", zwłaszcza ,że mieszka sam i będzie mógł ograniczać zużycie prądu.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Jak chcecie z zerowego poboru prądu zrobic dużo wieksze to róbcie to stopniowo tzn odpalajcie namioty jeden po drugim.
Zacznijcie grow z jednym dwoma a nastepne juz na 3 i tak aż dojdziecie do 4.
320W to nie jest dużo dla domu
I najwazniejsze namioty muszą chodzić na zmianę tzn jeden gaśnie inny już odpalił, nie moga wszystkie na raz gasnąc i razem startować
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
320W śmieśzne zużycie jak zrobić 2 namioty na 2 to masz przez całą dobę na okrągło świecisz i masz pobór jakieś 160W to koszt rachunku mniej więcj w okolicach 70pln miesiąc nawet niech się nie wygłupia z oszczędzaniem.
 
I

isilven

Guest
średni zasilacz do PCeta to ponad 400w także nikt chyba nie robiłby zamieszania o takie zużycie prądu, jakbyś natomiast w kawalerce miał 3,2 kW, to wtedy chyba byłby przypał, aczkolwiek różnie bywa, u mnie spisują liczniki raz do roku i wyliczają średnią
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
No i dokładnie jak kolega wyżej pisze komp 300-400W może chodzić 24 na dobę bo nie chce Ci się go wyłączać, nikt nie zauważy..
 
C

cabino

Guest
średni zasilacz do PCeta to ponad 400w/QUOTE]
jak montujesz zasilacz 400W to tyle on jest w stanie uciagnąć przy maks obciażeniu, normalne uzytkowanie to w h*j mniej ciągnie. co nie zmienia faktu ze te pareset wat nikt sie nie zainteresuje.
 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
320W śmieśzne zużycie jak zrobić 2 namioty na 2 to masz przez całą dobę na okrągło świecisz i masz pobór jakieś 160W to koszt rachunku mniej więcj w okolicach 70pln miesiąc nawet niech się nie wygłupia z oszczędzaniem.

Miałem na myśli 4 namioty każdy po 320W
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół