nasiona marihuany

Zużycie prądu a szansa przypału

Wyszukiwarka Forumowa:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
No popacz ze 600W to w sumie standardowy setup i nikogo po pradzie jeszcze nie dopadli przez 12 lat istnienia tego forum i blisko 70k userow. Where's your god now?
 
N

nie pamietam

Guest
No popacz ze 600W to w sumie standardowy setup i nikogo po pradzie jeszcze nie dopadli przez 12 lat istnienia tego forum i blisko 70k userow. Where's your god now?
Przecież nigdzie nie pisałem, że to 100% przypał, tylko, że nie wiem i dlaczego sam osobiście bym w życiu sobie takiej lampy nie zamontował.

Poza tym z tych 68,417 userów, aktywnych jest 2,065 i z tych 2K, nie wszyscy używali 600W hpsów, nie wszyscy robili indoor, nie wszyscy w mieszkaniach, nie wszyscy w Polsce i nie wszyscy w ogóle coś robili. Więc z tych 2k ci którzy tak uprawiali zrobi się niska liczba.

Jest różnica jak np prowadzisz gospodarstwo rolne gdzie masz pobór wysoki, a mieszkanie a kawalerce.

Podałem przykład i swoje zdanie na ten temat, a to co ktoś już zrobi to jego sprawa.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
No ale podajesz 2k aktywnych obecnie, a bylo aktywnych tysiace wiecej od poczatku istnienia forum i nie bylo ani jednego wiarygodnego przypalu przez prad na poziomie 600W, wiec twoj argument nadal jest inwalido.
 

Lucky Luciano

American Gangster
Rejestracja
Cze 17, 2015
Postów
506
Buchów
1
Dopuki płacicie rachunki jest dobrze..co nieznaczy, że można przypie****ić 4 hpsy po 600watt i nie bedzie przypału ..
 
Ostatnia edycja:

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Prawda jest taka ze pytaja ludzie ktorzy nigdy rachunku w reku nie mieli i za prad jeszcze nie placili bo prawopodobnie do tego nie dorosli. Jak chcecie duze grow to poproscie o nowe warunki przylaczenia kupcie ile tam potrzebujecie kW i z bomby. I nie prawda ze kawalerka 2kW a dom jednorodzinny 5kW Pie****icie jak potluczeni. Kazy ma swoje warunki przylaczenia i dla najmniejszych domkow to jest 10-12 kW!!!

Jakbym mial kawalerke i tam tylko 5kW to bym od razu dzownil ich opie****ic ze to idiotyzm. Teraz sprawdzalem moj odkurzacz ma 2200W a grzejnik stojacy na prad tez 2kW nie uzywam go ale jak zakladalem centralne to szedl nonstop....
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
Teraz sprawdzalem moj odkurzacz ma 2200W a grzejnik stojacy na prad tez 2kW nie uzywam go ale jak zakladalem centralne to szedl nonstop....

Zara ci tamten ziom napisze, że ten odkurzacz tak naprawdę bierz 80W, a grzejnik 95W :lol3:
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Prawda jest taka ze pytaja ludzie ktorzy nigdy rachunku w reku nie mieli i za prad jeszcze nie placili bo prawopodobnie do tego nie dorosli. Jak chcecie duze grow to poproscie o nowe warunki przylaczenia kupcie ile tam potrzebujecie kW i z bomby. I nie prawda ze kawalerka 2kW a dom jednorodzinny 5kW Pie****icie jak potluczeni. Kazy ma swoje warunki przylaczenia i dla najmniejszych domkow to jest 10-12 kW!!!

Jakbym mial kawalerke i tam tylko 5kW to bym od razu dzownil ich opie****ic ze to idiotyzm. Teraz sprawdzalem moj odkurzacz ma 2200W a grzejnik stojacy na prad tez 2kW nie uzywam go ale jak zakladalem centralne to szedl nonstop....

Purple! Wartości podałem na samą uprawę.
zrozum, pytania nie skończą sie, dopóki nie padnie jasna odpowiedź...
wiec stwórzmy tabelę ile Kw moze wpie****ac uprawa oprócz zużycia codziennego dla domu.
opisalem wartości w których wasza uprawa jest 100% bezpieczna.
jesli osiągnięcie większe zużycie na samą uprawę. To nikt nie da wam gwarancjii bezpieczeństwa... Powtarzam : 5kW do kawalerki oznacza, ze wkawalerce możecie prowadzić uprawę ktora zamknie sie w tej wartości. Odkurzać możecie codziennie, wiercenie dziur czy odgrzewanie bigosu również nie sprowadzi policji czy mamusi do waszej nie posprzątanej kawalerki ;)
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Nie pamietam tyle to moj procek cisnie wiec szczym ryj sprawdz bynajmiej TDP nie ktorych AMD przekraczaja po 200 , dobra grafika tak samo po 100-200W ma wiec o czym tym tu mowisz? Ja mam 5 PCtow chodza 24/7 + uprawa byla na 550w + osprzet domowy Lodowki pralki szuszarki laptop telewizor etc i jakos przypalu nie wylapalem.... EDIT: Ziomek ma 4x600w hps 1x400w 1x200w CFL + zestawy hydroponicze i osprzet domowy i jakos nie wpadl od roku....
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Bo 90% przypalu z hodowli indoor to matka ktora wpada do pokoju z wałkiem krzycząc, ze za dużo grasz na komputerze bo rachunek i za prąd przyszedł 300 pln wyższy niz zawsze :D ja tez wątpię w przypal za zużycie prądu... Uprawa w domu kosztuje, wystarczy płacić rachunki i problemów nie ma... Chyba ze ktos kradnie prąd w bloku, lub na licznikach jakies chu**we cyferki im wychodzą...
 

ZielonyKamyk

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2016
Postów
217
Buchów
0
U mnie zuzywam blisko pradu na 100zl miesiecznie, mam rachunki z wyprzedzeniem. Aktualnie planuje boxa na 400w hps + dodatki. Obliczylem ze bede musial placic dodatkowo 100zl miesiecznie. A wiec od samego poczatku zamierzal zamiast 100zl placic 200zl. Tym samym beda widziec ze wskoczylo zuzycie razy dwa ale osoba ktora mieszka zdaje sobie z tego sprawe i doplaca. Wiec oni maja to w dupie, nie podejrzewaja ze ktos sie dopiol domnie itp. :) wiec mam spokoj wtedy i raczej przez prad nie wpadne.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
U mnie zuzywam blisko pradu na 100zl miesiecznie, mam rachunki z wyprzedzeniem. Aktualnie planuje boxa na 400w hps + dodatki. Obliczylem ze bede musial placic dodatkowo 100zl miesiecznie. A wiec od samego poczatku zamierzal zamiast 100zl placic 200zl. Tym samym beda widziec ze wskoczylo zuzycie razy dwa ale osoba ktora mieszka zdaje sobie z tego sprawe i doplaca. Wiec oni maja to w dupie, nie podejrzewaja ze ktos sie dopiol domnie itp. :) wiec mam spokoj wtedy i raczej przez prad nie wpadne.

NA PEWNO przez prąd nie wpadniesz ! Nawet gdybyś nie zaczął płacić z wyprzedzeniem, dostalbys nie doplate i masz 3 miesiące na uregulowanie...
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
temat stary ale sam szukam odpowiedzi co z tym zużyciem bo planuje je na poziomie 1500-2500W
Mam duży dom, niedawno zamontowałem pompe ciepła 13kW, płace jakies 400zł miesięcznie teraz. Faktycznie ze strony elektrowni było zero zainteresowania jak zacząłem płacić dwa razy więcej z racji nowego ogrzewania.

Rozumiem niektórych że sie orają strasznie, ale z postów powyżej i łącząc fakty stwierdzam że te 2000-3000W są bezpieczne.
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
213
Buchów
0
temat stary ale sam szukam odpowiedzi co z tym zużyciem bo planuje je na poziomie 1500-2500W
Mam duży dom, niedawno zamontowałem pompe ciepła 13kW, płace jakies 400zł miesięcznie teraz. Faktycznie ze strony elektrowni było zero zainteresowania jak zacząłem płacić dwa razy więcej z racji nowego ogrzewania.

Ja też zamontowałem pompę ciepła i zamiast płacić rocznie za 4 tony węgla to płace w prądzie.
Koszty ogrzewania mi nie spadły jakoś drastycznie ale rachunek za prąd zwiększył się nie miłosiernie.
I co? Nic, co mają mi zrobić? Powiedzieć, że za dużo prądu zużywam?
A rachunek roczny za prąd zwiększył się o kilka tys zł.
Myślę, że jak nie przesadzamy z Watami za bardzo to jesteśmy bezpieczni.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół