nasiona marihuany

Jakie i ile światła do boxa ?

Wyszukiwarka Forumowa:

tomandos

Member
Rejestracja
Sie 18, 2015
Postów
14
Buchów
0
Witam mam pytanko, jakie najlepsze światełko i ile żarówek, lm do boxa o wym. 116 wysokość, 102 długość i 60 szerokość ?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Masz tu w ostatniej zakladce na gorze kalkulator i sobie mozesz obliczyc ile swiatla potrzebujesz. A jakie rodzaj swiatla to juz Twoja idywidualna sprawa zalezna od funduszy ktorymi dysponujesz.
 

tomandos

Member
Rejestracja
Sie 18, 2015
Postów
14
Buchów
0
Wyszło mi, Powierzchnia 0.612 m2

Minimalnie: 18360 Lumenów
Srednio: 24480 Lumenów
Optymalnie: 30600 Lumenów

Wlasne: 30600 Lumenów

Mógł by ktoś sprawdzić czy dobrze to powpisywałem bo nie mogę uwierzyć ze tyle lm.
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Dobrze, dobrze. Tyle właśnie potrzebujesz na taką powierzchnię. Zarówa 400w daje ok 50k lumenów.(hps)
 

tomandos

Member
Rejestracja
Sie 18, 2015
Postów
14
Buchów
0
Obmyślam właśnie co tu wsadzić bo Hps-y drogie halogeny spala all, mam świetlówkę trochę Energo oszczędne bym tez kupił ale do świetlówek znów nie mam dławików tyle i pewnie wyjdzie tego koszt podobny do Hps. Co byście tutaj polecili najlepiej
 

HajJAck

Well-known member
Rejestracja
Lis 18, 2011
Postów
157
Buchów
1
Dokładnie hps 250, i do tego zainwestuj w odbłyśnik wing, ze zwykłym na tej długości będzie pewnie słabo.
 

WkurwionyRomek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 25, 2012
Postów
166
Buchów
0
odbłyśnik wing, ech z parasola zrobisz w mig. Wyściełany dobrze izolacją jak sreberko z czekolady ale materią z goła inną mylarem rzekłbym bardziej, zdziałasz wiele. Trochę pomyślunku mój ogrodniku i zaoszczędzisz nieco talarów. HPS - jakżeby inaczej słonkiem penninga małe zielone uraczaj.
 

michwlkp

New member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
2
Buchów
0
pozwole się podpiąć pod temat. co sądzicie o tym sprzęcie? 50W Robie mały i tani growbox na 1 roślinke ale nie bardzo wiem jak przeliczac ledy na lumeny. Pomocy proszę
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

pozwole się podpiąć pod temat. co sądzicie o tym sprzęcie? https://allegro.pl/oferta/zarowka-l...lin-50w-e27-8984236194?fromVariant=8984241391 ? robie mały i tani growbox na 1 roślinke ale nie bardzo wiem jak przeliczac ledy na lumeny. Pomocy proszę

1. nie kupiłbym
2. wolałbym to: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin
3. niewolno dawać linków do alledrogo - modzi to skasują.
4. nie ma tam żadnych danych dotyczących sprawności źródła
5. jakby dali SPD i strumień fotonów dałoby się policzyć ile lm to daje, co byłoby zupełnie pozbawione sensu z uwagi na naturę i zastosowanie wyżej wymienionej jednostki.

w wypadku kolorowych ledów i wszystkich innych źródeł światła używanych do oświetlenia roślin, parametrem który Cie interesuje jest całkowity strumień fotonów z zakresu PAR
dobrze jest znać także % udział fotonów niebieskich i sprawność źródła umol/J - to ostatnie do policzenia z mocy i całkowitego strumienia. pierwsze do wybebeszenia z SPD

edit: Patrz ->http://www.olino.org/blog/us/articles/2016/01/02/philips-corepro-ledbulb-9-60w-827-e27
ledowy zamiennik żarówki - podane wszystkie parametry, wiesz ile to jest warte, koszty są niewysokie
to coś z Alledrogo - nic nie wiesz - cena jest jaka jest moc 9W, imo nie warto tym się interesować

odbłyśnik wing, ech z parasola zrobisz w mig. Wyściełany dobrze izolacją jak sreberko z czekolady ale materią z goła inną mylarem rzekłbym bardziej, zdziałasz wiele. Trochę pomyślunku mój ogrodniku i zaoszczędzisz nieco talarów. HPS - jakżeby inaczej słonkiem penninga małe zielone uraczaj.

słonko z mieszaniną penninga - nostalgia
 
Ostatnia edycja:

michwlkp

New member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
2
Buchów
0
To można dać zwykłe światło? Nie wiedziałem, pierwszego boxa stawiam i nie chce sie narazie bawić w lampy i zasilacze za 500 zł. chce mieć po prostu cokolwiek swojego na swoj uzytek
btw ak47v2 w boxa 60x60x100 wejdzie?
 
Ostatnia edycja:

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
To można dać zwykłe światło? Nie wiedziałem, pierwszego boxa stawiam i nie chce sie narazie bawić w lampy i zasilacze za 500 zł. chce mieć po prostu cokolwiek swojego na swoj uzytek
btw ak47v2 w boxa 60x60x100 wejdzie?

Wejdzie na luzie. Nawet nie jedna.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół