nasiona marihuany

Jakie piwko polecacie?

Wyszukiwarka Forumowa:

WujekSamoZło

Well-known member
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
116
Buchów
284
dziś butelkuję właśnie proste piwko głównie pszeniczne plus co tam miałem pod ręką by nudno nie było. Chmielone chmielem z Tomyśla bardzo krótko bo daje sporo goryczki. Chmielone również 3 dni na zimno chmielem chinook i jakimś owocowym By piwko było orzezwiajace..

IMG_20220305_143412_edit_354278518368335.jpg


piwko najlepiej się kapsluję z towarzystwem innego piwka
IMG_20220307_161542.jpg


a piwko najlepiej smakuje z małym lolem
IMG_20220310_113203.jpg

https://www.google.com/url?q=http:/...zB4IQwSsI0QM&usg=AOvVaw0LFUWCJCfXMAeVvzAH92Na
 

smokeman

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2007
Postów
81
Buchów
28
Ile czasu pracy zajęła Ci cała procedura od ważenia do kapslowania, bo to pracochłonne jest dość
 

WujekSamoZło

Well-known member
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
116
Buchów
284
Ile czasu pracy zajęła Ci cała procedura od ważenia do kapslowania, bo to pracochłonne jest dość
To zależy z czego robisz.
Ja mam kocioł warzelniczy z programatorem 80l co ułatwia cała sprawę bo robi się automatycznie programujesz dane temperatury przy zacieraniu przeważnie to są 3 temperatury klikasz guzik i tyle. Ale czasem robię że programuje na bieżąco w trakcie ważenia brzeczki
nie musisz mieć kotła warzelniczego ja zaczynałem w zwykłym garku robić takim 30l.
Przeważnie robię warki 65l czyli około 130 piwek.
czas zacierania i wysładzania to powiedzmy max 4 godziny razem ze ze zlaniem do pojemników do fermentacji
tydzień zostawiam na burzliwej fermentacji (to też zależy jakie piwo robisz i jaka temperatura)
tydzień przelewam na cichą fermentacje przeważnie przy zwykłych piwkach to wystarczy sprawdzam cukry
i kapsluje. 120 piwek paląc blanta i pijąc piwko ogarniam w godzinę
nie używam co2 więc przed kapslowaniem daję cukru i gaz sie naturalnie wytwarza czas to minimum 2 do 4 tygodnie zależy od piwa i temperatury
Najwięcej czasu pochłania mysie butelek reszta to sama przyjemność.
Te piwko co teraz robiłem wyszło mnie około 40groszy za butelkę i podejrzewam że żadne sklepowe nie będzie mieć startu
 
Ostatnia edycja:

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
To zależy z czego robisz.
Ja mam kocioł warzelniczy z programatorem 80l co ułatwia cała sprawę bo robi się automatycznie programujesz dane temperatury przy zacieraniu przeważnie to są 3 temperatury klikasz guzik i tyle. Ale czasem robię że programuje na bieżąco w trakcie ważenia brzeczki
nie musisz mieć kotła warzelniczego ja zaczynałem w zwykłym garku robić takim 30l.
Przeważnie robię warki 65l czyli około 130 piwek.
czas zacierania i wysładzania to powiedzmy max 4 godziny razem ze ze zlaniem do pojemników do fermentacji
tydzień zostawiam na burzliwej fermentacji (to też zależy jakie piwo robisz i jaka temperatura)
tydzień przelewam na cichą fermentacje przeważnie przy zwykłych piwkach to wystarczy sprawdzam cukry
i kapsluje. 120 piwek paląc blanta i pijąc piwko ogarniam w godzinę
nie używam co2 więc przed kapslowaniem daję cukru i gaz sie naturalnie wytwarza czas to minimum 2 do 4 tygodnie zależy od piwa i temperatury
Najwięcej czasu pochłania mysie butelek reszta to sama przyjemność.
Te piwko co teraz robiłem wyszło mnie około 40groszy za butelkę i podejrzewam że żadne sklepowe nie będzie mieć startu
Przerobiłbym to zdjątko wariacik z tatuażem... Czysta troska nic wiecej. Miłego życzę 👊👊
 

deczek

Active member
Rejestracja
Paź 19, 2020
Postów
27
Buchów
0
Warto jest spróbować akwawit:
To popularny alkohol spirytusowy, produkowany w krajach nordyckich, takich jak Dania, Norwegia, Szwecja i Finlandia, oraz w krajach Europy Środkowej, takich jak Polska i Niemcy.

Akwawit ma charakterystyczny smak i aromat, który pochodzi z dodatku ziół i przypraw, takich jak kminek, anyż, kardamon, kolendra, imbir i cynamon. Może być spożywany na zimno lub jako dodatek do koktajli, ale często jest też serwowany jako aperitif, zimny lub na pokój temperatury.
 

OdaDoRadosci

Active member
Rejestracja
Sie 1, 2022
Postów
25
Buchów
16
według mnie najlepsze kraftowe, jeszcze jak sam sobie zrobisz. Warto uderzyć do różnych miejsc, gdzie takie piwa robią, z różną nutą smakową, np browarnie różne.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół