nasiona marihuany

Box na jedną roślinkę.

Wyszukiwarka Forumowa:

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
Witam!
Zazwyczaj nie ingeruje w budowę moich box'ów i są one robione dla mnie na zamówienie, jednak podczas kolejnej, nudnej soboty na kacu postanowiłem, że sam sprawię sobie takie cacko. Nie jestem złotą rączką, więc postanowiłem wykorzystać jeden z projektów, który znalazł się na internecie. Jako człowiek oddany kanabie i całemu forum hyperreal'a postanowiłem, że będzie to- własny blantomat w warunkach miejskich.

Plan:
1. Dojść do siebie.
2. Zarzucić dużą ilość witamin.
3. Wypić litr coca-coli.
4. Wybrać się do OBI i zakupić potrzebne rzeczy.
5. Wrócić do domu i pobawić się w boba budowniczego.

Potrzebne rzeczy:
1. Skrzynka turystyczna- 10zł.
2. Karimata z polietylenem- 8zł.
3. Zaciski- 5zł.
4. Świetlówki- 10zł/sztuka.
5. Oprawki do świetlówek- 2zł/sztuka.
6. Wtyczki do kontaktu- 2zł/sztuka.
7. Przewód dwużyłowy- 1,5zł/metr.

Wykonanie:
Po wykonaniu każdego punktu z mojego leniwego planu postanowiłem mimo braku chęci zabrać się do roboty i..

1. Otworzyłem skrzynkę:
218.jpg


2. Rozłożyłem karimatę:
219.jpg


3. Przygotowałem zaciski:
220.jpg


4. Wzmocniłem konstrukcje skrzynki zaciskami:
221.jpg


5. Z karimaty wycinałem ścianki pasujące do rozmiarów skrzynki:
222.jpg


6. Pobawiłem się z montażem ścianek karimaty, a następnie z oświetleniem w postaci świetlówek:
223.jpg


7. Uzyskałem efekt końcowy:
224.jpg


Uwagi:
1. Podczas montażu oświetlenia używałem przewodu dwużyłowego. Świetlówka wg. mnie nie musi być uziemniona. Nie skorzystałem również z połączenia świetlówek i każda ma osobną wtyczkę, gdyż to ułatwia mi sprawę techniczną niezależną od tego wątku.
2. Zamontowałem jeden wiatrak wdmuchujący powietrze do środka- utrzymuje on odpowiednią temperaturę oraz zwiększa cyrkulacje powietrza.
3. Na fotce przedstawiającej efekt końcowy widoczne jest to, że jedna ze świetlówek znajduje się niżej- to proces zamierzony, gdyż w ten sposób chcę regulować oświetleniem.

Informacje dodatkowe:
1. Box nadaje się na jedną roślinę, która będzie mocno trenowana.
2. Plon, który można uzyskać podczas dobrej uprawy na takie powierzchni to ok. 20-30 gram suszu.
3. Wyjątkowo przydatny boksik podczas trenowania rośliny matki i rewegetacji.


Jeśli macie jakieś pytania to piszcie- na pewno odpowiem..
Pozdrawiam! ;)
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
nie łatwiej było poprostu dac linka na hyperreala, a nie kopiowac tu wszystko ??
 

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
nie łatwiej było poprostu dac linka na hyperreala, a nie kopiowac tu wszystko ??
Raczej nie..
Hyperreal to serwis bardziej komercyjny i same linki do niego powoduja dużo zamieszania. Ma to związek z pewnymi instytucjami, których ja osobiście nie lubie.
Ostatnio wlasnie na hr dostałem maila od jakiegos moda, czy przypadkiem nie mogli by użyć niektórych moich informacji do współtworzenia "zakonu marii" i sam postanowiłem tu wnieść coś ciekawszego. Po co siać zamęt poprzez linki jeśli może znajdywać sie to na tym serwerze?
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Bardzo fajna konstrukcja a pozatym taki opis jest lepszy niz link bo wszytko wtedy jest na miejscu ;]
 
R

Ryzio_RTK

Guest
no raczej że lepiej! bo niestety linki do hyperreala mają to do siebie że często sie pie****ąbez widocznej przyczny a tak ten problem został wyeliminowany... =D
ps. Spoko Box-ik :queen: :jocolor:
 
D

delete

Guest
Tu by tylk LR wlazł... i i tak by był mały...

Ile do takiego Boxika żarówek? 3 czy 4 (jak na focie) nie zamało??
ja bym dał 70W HPS, by było git... Myślałem nad takim czymść, ale warunków nie mam... Wiadomo, rodzice...
 
R

Raz

Guest
Ghonox napisał:
ale zastanawiam się co ja w takim małym zasieję ?
proponawałbym zasiać majerhuane
dziwne pytanie na forum jest w h*j i jeszcze więcej informacji o tym że do małych boxów LowRyder albo od razu 12/12 z innej odmiany(tak mi się wydaje)wtedy będzie dosyć niska
box na 1 roślinke to wg mnie pomysł nie warty zachodu bo nie zawsze okaże się ona dziewczynką
i taki mały offtop
zauważyłem że młode roślinki przemysłówki różnią się od młodych ww kolorem łodygi-czy tak też jest w innych odmianach?
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
hmm nasonoles mi swietny pomyls bo tez potrzebowalem malutkiego boxa
 

Prociu

Well-known member
Rejestracja
Sie 28, 2006
Postów
46
Buchów
0
bardzo fajny box ci wyszedł
podobnego sobie zrobie chyba :jocolor:
 

Galuxu

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2006
Postów
93
Buchów
0
Box spoko jest ;) Sam mam takiego tylko nie wiem skad wzsiasc nasionka lowridera / nothern lights :/
 

Węgiel

Member
Rejestracja
Wrz 28, 2006
Postów
14
Buchów
0
Sweet Bulldog czy mógłbys podac wymiary owego boxa??
Chce zrobic sobie cos malego ale nie koniecznie z walizeczki turystycznej..heh
 

fokusm1

New member
Rejestracja
Maj 3, 2008
Postów
1
Buchów
0
jestem za!

elo ja mam proche inny sposób na growbox-y ale ten jest spoko polecam początkującym którzy niewiedząc co i jak :)
PZDR :zjarany:
 

patryks90

Member
Rejestracja
Maj 18, 2008
Postów
21
Buchów
0
Jakie to są świetlówki? Ja kupowałem Philipsa 23W = 1500 lm i dałem 20zł za sztukę
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół