nasiona marihuany

nasiona pejotli(Jazgrza Williamsa)

Wyszukiwarka Forumowa:

adidasikfull

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2016
Postów
129
Buchów
0
witam poszukuje nasion pejotli (Lophophora williamsii) jak ktoś posiada proszę o kontakt pw bądź w temacie :)
 

Jarecki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
2,266
Buchów
12
Na alledrogo sa zarowno nasiona jak i sadzonki. Widzialem chyba tez na stronie magicznemuchomory.pl

edit:
A teraz dopiero spojrzalem na podforum, wy za darmo chcecie?
Moze nie byc tak latwo
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Nasiona czy kaktusy najlepiej (najtaniej) kupić na allegro. W tzw. sklepach specjalistycznych za to samo zapłacicie 2-4 razy drożej. A growkit to już poracha, czy ktoś z Was kupował growkit do konopi?
Jednak jeśli napalacie się na meskalinę, to większego sensu nie ma, chyba, że macie cierpliwość i kupicie sporą paczkę nasion. Wtedy za kilkanaście lat możecie liczyć na fazkę. Lofki uprawia się raczej dla ozdoby/bajeru/z pasji. Chcecie meskaliny, zainwestujcie w trichocereusy.
Jakoś zimą rozdawałem nasiona L.williamsii, chętnych za bardzo nie było, a teraz już nic nie mam.
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
W pełni zgadzam się z przedmówcą, uprawa pejotli w polskich warunkach mija się z celem. Na potwierdzenie wrzucam zdjęcia z moich upraw.

displayimage.php
[/url][/IMG]

Na czarno zaznaczyłem te które uprawiałem sam z nasion.
Czerwony oznacza sprowadzane z meksyku.
Liczby to lata/sezony.

Jesli chodzi o te sprowadzane to nie jestem pewien ich wieku (ktoś podał mi takie informacje)

Ps. Posiadam nasiona z poprzedniego sezonu, ale kiełkowalność może być już znacznie gorsza.
Ogólnie to w tym samym sezonie kiełkowalność wynosi około 70 %
Ja już się nie bawie w kiełkowanie z nasion. Jeśli znajdę nasiona to mogę zainteresowanym podesłać, powinno mi coś jeszcze zostać z poprzedniego sezonu.

Z praktyki wiem, że Trichocereusy posiadają przyrosty roczne około 25-30 cm. Kaktusiarze używają ich jako podkładki do szczepienia np. szczepi się na nich pejotla dzięki temu rośnie on nawet 3 razy szybciej.


Mam łącznie około 60 nasion po 30 sztuk dla jednej osoby, czyli dwóch zaintereoswanych tematem się załapie.

displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół