nasiona marihuany

Rozważania outdorowe- mini szklarnia

Wyszukiwarka Forumowa:
G

GoldenTeacher

Guest
Przy tegorocznym outdoorze rozważam dwie opcje, chciałbym poznać wasze zdanie która jest lepsza.
1. Kupno mini szklarenki na 50szt, jest ich sporo na popularnym serwisie aukcyjnym.
Szklarenka ma otwory na siewki 2,5 cmx 2,5cm bardzo male. Szklarenka będzie w domu na parapecie.
Praktycznie po tym jak nasiono wykielkuje i bedzie mialo pierwsze male zielone listki przesadzam do doniczek torfowych 10x8cm , czyli juz większych.
Doniczki torfowe lądują w moim ogrodzie pod szklarnią z poliweglanu 120x50x25. W ogrodzie podrasta do dwóch pieter lisci ( okolo 10-15cm)
Nastepnie wszystko laduje na spocie.
2. Druga opcja to kupno szklarenek większych o doniczkach 6cm x 4,5cm. Taka szklarenka postoi na parapecie w domu aż do wykiełkowania.
Pozniej wyrzucam do ogrodu. ROsliny podrastaja do 5-7cm i wyrzucane są na spota.

Pierwsza opcja wydaję się lepsza, tylko pytanie, czy to wszystko ma sens? Napewno więcej zabawy, koszta tez wieksze.
Przy opcji 1 aby oszczedzić mógłbym użyć zwyklych doniczek produkcyjnych 10x10x10
Kielkować zamierzałem 15-20 kwietnia.
Liczę na odpowiedzi. :jaraczz:
 

diabelcc

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2015
Postów
41
Buchów
0
Na twoim miejscu zrobiłbym tak.
1. kiełkowanie 20 kwietnia
2. Kupił Mini szklarenka 30 otworów 22x60cm na rozsadę ( allegro) ma dość duże otwory i myślę że nie musiałbyś 2 razy przesadzać zanim wrzucisz na spota tylko śmiało wynosić ją na zewnątrz bo zanim pokaże ci się coś z ziemi to może to być 25 kwiecień.
3. kwiecień 25 masz już 1/2 dniowe roślinki i śmiało możesz je do 5 maja trzymać w tej szklarni a potem to już na spota.
Pamiętaj też żę jak w tym czasie będzie pogoda bez słoneczka lub dasz ty im za mało światła to na spocie bedziesz palmy sadził :)
W takiej szklarni możesz dawać sadzonki w dzień na pole jak tylko świeci słońce nie korzystając z parapetu

To jest tylko moje zdanie jak bym to rozplanował gdybym miał takie zamiary jak ty. Powodzenia ;)
 
G

GoldenTeacher

Guest
Chyba znalazłeś mi prawie idealną szklarenke jesli chodzi o rozmiary. Rozmiar doniczki wychodzi 5x5x5. Nie wiem czy to by dało rade do dwóch pieter lisci, chociaz pamietam ze w zeszlym sezonie w kubeczkach 0,2l moje rosliny mialy okolo 10 centymetrow i dwa pietra lisci.
Nie znalazl ktos takiej szklarni ale z doniczkami np 8x8?
 

RatujeDziadka

SB maniac xD
Weteran
Rejestracja
Mar 5, 2012
Postów
570
Buchów
5
Pisałem rozprawke ale skasowałem... i tak byś nie zaczaił. W skrocie takie rozmiary doniczek i wieksza 2cm w prawo lewo nic nie zmienia. Roslina urosnie wieksza jak bd silniejsze i wieksze korzenie. Tu chodzi tylko o korzen.
 
G

GoldenTeacher

Guest
Kto nie zaczaił ten nie zaczaił, mi chodzi tez o warunki pogodowe oraz zagrozenia na outdoorze. Wysadzjac rosliny 10-15cm maja wieksze szanse niz male 5cm siewki. A różnica miedzy doniczką 10x8cmx10 a 4,5x6,5x5 jest 5 krotna, jesli chodzi o objętość. To już jest coś.
A nie chce zeby rośliny mi przystopowaly poprzez niedostateczne miejsce do rozwoju np korzenie, tak jak wspomniales.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół