nasiona marihuany

Cayenne (Capsicum annuum), Habanero Red Savinha (Capsicum chinense)

Wyszukiwarka Forumowa:

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Witam. W związku z tym, że zacząłem odwiedzać forum regularnie to przy okazji spóźnionego o miesiąc kiełkowania postanowiłem zaprowadzić fotorelację :p Dotyczyć ona będzie głownie papryczek Cayenne i Habanero Red Savinha, a gdzieniegdzie jako bonus będę wrzucał fotki innych gatunków.


1. Lekko napuchnięte nasionka po całodobowym moczeniu się między warstwami wacików:


2. Nasiona powykładane na warstwę zwilżonej ziemi:


3. Następnie posypane ok. 2mm warstwą rozdrobnionej ziemi, ponownie spryskane wodą i przykryte podziurawioną folią:



Obym czekał nie dłużej jak 2 tygodnie na przesadzanie :p Każda chwila zwłoki oznacza mniejsze krzaczki.
Poniżej gratisowe fotki zrobione przy okazji robienia:


1. Bishop's Crown (Capsicum baccatum var. pendulum). Mam jednego więc ratuję na pestki:


2. Czerwone Trynidad Scorpion Moruga (Capsicum chinense). Coś wolno się zbierają po zimowaniu. Miałem wyrzucić, ale usłyszały pewnie coś o lampie i pokazały potencjał:




Na razie tyle :) Kolejne fotki jak pod folią coś zielonego się pokaże.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 7

Coś się dzieje :) Pestki stare ale dały radę. Łupiny na liśćcach to efekt za małej warstwy ziemi nad nasionkami, ale taki był zamysł aby wyszły byle szybciej. Traktuję to trochę jak selekcję. Te, które same się łupin pozbędą albo będą je miały tylko na końcach liśćców rozsadzę, a te, które będą całkowicie zamknięte w nasionku wyrzucę.

1. Habanero Red Savinha:


2. I trochę wolniejsze Cayenne:


3. Z myślą o Trynidadach i Wciorniastku kupiłem też lepy pułapki, ale nie doszukałem się informacji o innych właściwościach wabiących poza kolorem, więc podejście mam sceptyczne.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 12

Plan na jutro - przesadzenie do czegoś co dłużej będzie trzymało wilgoć. Z Habanero liczyłem na więcej ale i tak może mi miejsca na parapetach zabraknąć.

1.


2. Dzisiejsza fotka jednego z żółtych Trynidadów:


3. I dla porównania jeden z czerwonych. Ostatnia fotka z 1 postu to ta sama roślina. Nareszcie ruszyły:


4. A zamiast Asashi będzie Grevitax. Testowałem na najmniej obiecujących sztukach i jakiś efekt jest. Może obędzie się bez lampy.


Na razie tyle. Musze wymyślić gdzie kupić ziemię w lany poniedziałek bo tyg. nie będę miał czasu na takie zabawy.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 14

Jednak wczoraj ziemi nie zdobyłem więc przesadzanie odbyło się dzisiaj. 5 sztuk Habanero i 9 sztuk Cayenne. Kilka tych ostatnich zamiast keramzytu, którego mi zabrakło, ma warstwę grysu. Zobaczymy czy zrobi to jakąś różnicę.

1.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 22

1. Nie chciało mi się znosić wszystkich. Cayenne wyraźnie szybsze.


2. Krzywy Bishop's Crown.


3. Trynidad Scorpion Moruga. Po lewej żółty, po prawej czerwony. Nie wiem czy stymulatora na nich nie użyć.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 32

1. Spodziewałem się szybszego startu, ale może to wina pochmurnej wiosny. Z powodu lenistwa znowu tylko po trzy wybrane losowo:
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 42

1. Przycięte kilka dni temu Cayenne po lewej, Habanero po prawej. Wyraźnie widać, że te drugie trudniej znoszą polskie warunki:


Na weekend jak znajdę czas zrobię foto wszystkiego.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 48

1. Wszystkie razem:


2. Efekty topingu na Cayenne:



3. Habanero powoli dorastające do cięcia:


Fotki przezimowanych kiedy indziej. Pozbawione liści na razie nie prezentują się za dobrze :p
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 56

Z braku czasu po jednym zdjęciu:

1. Habanero. Zaczyna chyba startować po cięciu. Potwory to z nich nie powyrastają, ale może uda się przed jesienią zerwać kilka papryk.


2. Cayenne po obcięciu największych, górnych liści. Część roślin już na dworze i nawet dają radę. Nie widać stresu.


3. Oraz przygotowania do walki z mszycą.


Na weekend więcej fot.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 64

Miało być na weekend ale będzie po weekendzie.

1. Habanero nabiera tempa. Dam z 2-3 dni i obetnę największe liście. Jedna została oddana, reszta wygląda podobnie.


2. Z Cayenne różnie. Ta na foto została w domu, reszta na balkonie czeka na lepszą pogodę. Myślę, że większej krzywdy im to nie zrobi.


3. Przezimowane czerwone Trynidady. Odsłoniłem nowe pędy obcinając niektóre liście jakieś 2 tyg. temu i coś nie rosną tak jakbym chciał. Dam im jeszcze tydzień i przesadzę w nową ziemię w większych doniczkach.



4. I dla porównania te, którym liści nie obcinałem. Mniejsze, ale jakby ładniejsze.



Na żółte przyjdzie kolej kiedy indziej :p
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 76

Dzisiaj na szybko tylko parapetowce:

1. Habanero.


2. Cayenne, które chcą już kwitnąć.


Co 2-3 dni obrywam kwiatki, ale roślina nie daje za wygraną i wypuszcza ich coraz więcej. Postaram się robić to sumiennie przez jeszcze miesiąc, ale jak zrobi się to zbyt czasochłonne to dam roślinom zakwitnąć. Oby lato trwało do października.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 80

Dla uzupełnienia Cayenne wystawione na dwór.
Stwierdziłem, że niech sobie rosną jak chcą. Może jak nie rozkrzewią się za bardzo to jedna doniczka nie będzie problemem. Wypuszczają więcej pąków niż te w domu.
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 89

1. Habanero, które daje pierwsze kwiatki. Będą niewielkie ale może uda się przezimować wszystkie.


2. Cayenne z parapetu. Poszły trochę do góry i kwitną. Jak zrobią się za duże to dostaną buta na dwór.





3. Cayenne poza domem.



4. Trynidad Scorpion Moruga. Myślałem, że załatwiłem je stymulatorem, a problemem była ziemia. Pozbierały się po utracie większości liści.
Czerwone:



Żółte:



5. Bishop's Crown. Byle jak aby rosło.


Następne foty przy zapylaniu :)
 

Brombosz

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2016
Postów
46
Buchów
0
Dzień 99

1. Wczorajsze Cayenne. Z 10 papryczek na 2 roślinach już wisi. Domowe szybsze.





2. Wczorajsze Habanero.


3. Dzisiejsze Trynidady:

Żółte.



Czerwone.

 

NordicWolf

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
153
Buchów
0
Siemaneczko paprykarzu nie chodzi i "szczeciński" :freak: Trynidady od Ciebie maja sie dobrze,zostawiłem sobie 2 krzaczki reszte rozdałem po znajomych i rodzinie niech gen idzie w świat :D Pozdrowionka!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół