nasiona marihuany

Psilocybe cubensis B+ (żyto)

Wyszukiwarka Forumowa:
N

Naah

Guest
Cześć,
Hodowlę zacząłem już jakiś czas temu, ale dotychczas nic ciekawego się nie działo (bo kolonizacja substratu sama w sobie zbyt ciekawa nie jest).
W pudełku substrat z żyta, na dnie warstwa perlitu, a na wierzchu wermikult. W tej chwili substrat jest już ładnie skolonizowany i czekam aż grzybnia "przegryzie" się przez wermikult (jeszcze pewnie jakieś 2-3 dni).





Na forum widzę głównie fotorelacje z hodowli na bazie ciastek ryżowych, myślę że fajnie będzie pokazać coś troszkę innego ;)
 
N

Naah

Guest
Grzybnia już wystarczająco przerosła wermikult:


Więc nawadniamy :)



Postoi jakieś 12 godzin w wodzie, nasiąknie wodą, wyleję nadmiar wody i... do pinowania! :)
 

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
No to czymamy kciuki za owocną inwazję :D
 
N

Naah

Guest
Widać, że coś się zaczyna się dziać :) Zdjęcie ze słabej perspektywy, z boku nie mogłem zrobić ze względu na zaparowany growbag :D
Za kilka dni spodziewam się pinów :)
 

zania989

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2012
Postów
72
Buchów
0
Zapowiada się owocny wysyp. Na okrywę mogłeś dać oprócz wermu troche włókna kokosowego bądz nawet zwykłą ziemie do kwiatów. Ale jak widać sam werm też się nadaje :)
Wietrzysz/pryskasz growbaga ?
 
N

Naah

Guest
Sam wermikult spokojnie wystarczy :) Wachluję kilka razy dziennie, póki co nie ma potrzeby spryskiwania - wilgotność jest bardzo wysoka. Pewnie zacznę, gdy zaczną wyskakiwać kosmici :)
 
N

Naah

Guest
No i zaczynają wyskakiwać grzybki :) Póki co, nie ma szału z ich ilością, choć może jeszcze się pojawić trochę pinów. Z***ałem z temperaturą. No ale pierwszy rzut i tak zazwyczaj nie jest zbyt obfity - najważniejsze, że grzybnia jest zdrowa i owocnikuje :)





 

zania989

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2012
Postów
72
Buchów
0
Jakie wymiary ma ten pojemnik? Daj coś do porównania :)
 

Jarecki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
2,266
Buchów
12
Lubie takie growlogi, powodzenia
 
N

Naah

Guest
Pojemnik ma 2,1 litra pojemności, wymiarów nie znam. Przy okazji robienia poprzednich zdjęć naliczyłem około 10 pinów, teraz jest już chyba około 30, jeśli dobrze widzę :p Na zdjęciu nie widać tych najmniejszych. Trochę martwi mnie rozrzut w czasie.







 
N

Naah

Guest
Mały apdejcik. Trochę zaniedbałem moje grzybusie, ale jak na pierwszy rzut - nie jest źle :)





 
N

Naah

Guest
Rzut #1 - 120 gramów​

Szału nie ma, ale jak na pierwszy rzut nie mam co narzekać :) Tym bardziej, że na początku owocnikowania zdarzyło mi się trzymać je przez pół dnia w temperaturze ~10 stopni, rzadko wachlowałem i w zasadzie cały czas miały zbyt wilgotno. Następny rzut będzie lepszy :)







Jak widać - sporo małych grzybków, które utknęły między substratem a bokiem pojemnika. Boczna ścianka była zalepiona taśmą, niewiele to dało. Ale nie przeszkadza mi to w zasadzie, nie będzie trzeba ich siekać do herbaty :D
 
Ostatnia edycja:

yellowsun

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2011
Postów
474
Buchów
0
grzyb traci 90-95 % wagi wyjdzie z 6-8 G co jest b.dobrym wynikiem :)

ładnie lecisz buszido - grzybido !
 
N

Naah

Guest
Z tego rzutu wyjdzie ok. 12 gramów suchego, minimum 10. Ciekawy jestem następnego... ;)
Łącznie zakładam minimum 60-70 gramów z tego substratu, miło będzie jeśli wyjdzie trochę więcej ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół