nasiona marihuany

Psilocybe cubensis B+ (żyto)

Wyszukiwarka Forumowa:

zania989

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2012
Postów
72
Buchów
0
Teraz żyto pokaże swoją moc ? :-D Dwa pytania
-Growbag posiada jakieś otwory wentylacyjne?
-Będziesz robił odciski?
 
N

Naah

Guest
Growbag ma łatę z filtrem powietrza, ale mimo to starałem się przynajmniej dwa razy dziennie wachlować :)
Odcisków raczej nie będę robić, bo to wymaga potrzymania grzybów kilka dni dłużej, co niekorzystnie wpływa na ilość psylocybiny w przeliczeniu na gram grzyba. Choć może się zdecyduję choć kilka odcisków pobrać, kto wie?
 
N

Naah

Guest
RZUT #2 - 160 gramów

Z dwóch rzutów prawie 300 gramów świeżych grzybków, om nom nom. Ciekawe ile jeszcze dostanę :)



 

zania989

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2012
Postów
72
Buchów
0
Tacka przebija wydajnością ciastka i twoja uprawa to potwierdza :)
U mnie już kukurydza na tacke zaszczepiona :D
Duże Ci te grzyby porosły
 
N

Naah

Guest
RZUT #3 - 170 GRAMÓW
Zabawna sprawa - po nawodnieniu zaczął mi rosnąć tylko jeden (!) grzyb. Wyczaiłem że jest coś nie tak, popsikałem trochę wodą, pokombinowałem z temperaturą i po kilku dniach pojawiło się kilka innych grzybków. Myślałem że tego rzutu w ogóle nie wrzucę do fotorelacji bo wstyd jednego grzyba wrzucać, a tu proszę jak ładnie udało się uratować sytuację :) Największy (i najstarszy) grzyb ma ponad 20cm wysokości, kusiło mnie żeby go jeszcze trochę potrzymać, no ale... :D Największy cubensis jaki mi kiedykolwiek wyrósł :) Łącznie w trzech rzutach prawie pół kilo świeżych grzybów, czyli ~50 gramów suchych :) Zobaczymy, czy coś jeszcze wyrośnie :)
Tym razem potrzymałem je trochę dłużej, substrat się kończy, przydadzą się odciski :)

 
Ostatnia edycja:

FinGooN

Member
Rejestracja
Kwi 17, 2016
Postów
15
Buchów
0
wow, super Ci to wyszlo.

Mam ochote samemu sobie sprawic takie cos, do tej pory to tylko jaranko sadze. Czy moglbys podpowiedziec mi cos
 
N

Naah

Guest
Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z grzybkami, najprościej będzie zamówić gotowego growkita i strzykawkę z zarodnikami. Ja na swój zestaw wydałem jakieś 200 zł, ale opłacało się - wychodzi ok. 4 zł za gram grzyba :D Można bawić się jeszcze taniej, np. zamówić zarodniki z FSRE i samodzielnie zrobić substrat na bazie kukurydzy czy żyta, ale wtedy jest dużo większa szansa na spie****enie czegoś - trzeba wystarczająco długo sterylizować substrat w szybkowarze, dobrze dobrać proporcje składników substratu, dbać o sterylność przy zaszczepianiu etc. Ja kupiłem growkit na grzyby.nl - wysyłają z Polski na paczkomaty, więc nie ma problemu. Ewentualnie większy wybór jest na azarius.com czy zamnesia.com, ale oni już wysyłają kurierem z Holandii i może być problem w razie kontroli paczki..
 

Muscleiqmind

New member
Rejestracja
Gru 3, 2023
Postów
2
Buchów
0
Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z grzybkami, najprościej będzie zamówić gotowego growkita i strzykawkę z zarodnikami. Ja na swój zestaw wydałem jakieś 200 zł, ale opłacało się - wychodzi ok. 4 zł za gram grzyba :D Można bawić się jeszcze taniej, np. zamówić zarodniki z FSRE i samodzielnie zrobić substrat na bazie kukurydzy czy żyta, ale wtedy jest dużo większa szansa na spie****enie czegoś - trzeba wystarczająco długo sterylizować substrat w szybkowarze, dobrze dobrać proporcje składników substratu, dbać o sterylność przy zaszczepianiu etc. Ja kupiłem growkit na grzyby.nl - wysyłają z Polski na paczkomaty, więc nie ma problemu. Ewentualnie większy wybór jest na azarius.com czy zamnesia.com, ale oni już wysyłają kurierem z Holandii i może być problem w razie kontroli paczki..
Z czego się cieszysz 4 zl za 1gram mokrego, czyli 4 zł za 0.1 grama.
40 zł za 1 gram ususzonego, a w obecnych czasach już jest drożej, nie wprowadzaj ludzi w bład, bo 1 gram mokrego, to mikrodoza .
 

Wiewiorka

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2023
Postów
198
Buchów
90
Z czego się cieszysz 4 zl za 1gram mokrego, czyli 4 zł za 0.1 grama.
40 zł za 1 gram ususzonego, a w obecnych czasach już jest drożej, nie wprowadzaj ludzi w bład, bo 1 gram mokrego, to mikrodoza .

Gratulacje za wykopanie posta sprzed 7 lat!!!

Jakbyś chociaż przeczytał, ze zrozumieniem posta na który odpowiadasz, zanim zaczniesz pluć jadem.
 

Muscleiqmind

New member
Rejestracja
Gru 3, 2023
Postów
2
Buchów
0
Takie posty zostają, w wyszukiwarce na pierwszych stronach, a póżniej nowi myślą, że niewiadomo ile z growkita wyciągną. To nie jad tylko uświadomienie.
 

Wiewiorka

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2023
Postów
198
Buchów
90
Takie posty zostają, w wyszukiwarce na pierwszych stronach, a póżniej nowi myślą, że niewiadomo ile z growkita wyciągną. To nie jad tylko uświadomienie.
Ziomuś... Autor posta napisał, że z growkita za 200zł otrzymał 50g suchych grzybów. Jak policzyłeś, że 4zł za 0,1g?

50g suchego z kilku rzutów grow kita to też jest przecież prawidłowy wynik.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół